X". 1738, Dinasdae 17 October A°i 1865. 'Je V Binneniandsch Nieuws. LE1DS0H DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Tedere regel mrer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige daizeu uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 n. 35 m. 's namiddags. Oo»t-Ii»disona Laudpost. Over Southampton i eu 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Xelegrauf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittiugeu vaa het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgermester en ifet houder*.Maandag en Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 l uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohten eu Acoijnaeu dagelijks van 91 uur en vau 3 6 our; van 'sïiijUs Directe Balasting.'!:!M-andag Diugsdag, Wosnsdag en Donderdag van 92 u.:r. vao Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Huissen C. Vemer; voorts op zijn verzoek den maj. C. L. T. Roos van het 3de reg. vesting-artillerie op non-activiteit gesteld en benoemd bij het reg. veld-artillerie tot lsten luit. den 2den luit. P. J. Callenfels van het corps; bij het 2de reg. vesting-artillerie tot kapt. van de 2de kl. de 1ste luit. L. G. Berends, werkzaam bij de Kon. Militaire Academie; bij het 3de reg. vesting-artillerie tot majoor den kapt. der lste kl. E. F. Cox van Spengler, adj. bij het corps. Naar men verneemt zal Z. M. de Koning zich den 24sten dezer naar hel Loo begeven. HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik zullen zich a. s. Woensdag uit de residentie naar Luxemburg begeven. De Eerste Kamer heeft heden Maandag met algemeene Btemmen aangenomen het wets-ontwerp tot het nemen van maatregelen ter wering der veeziekte en is daarop tot na dere bijeenroeping gescheiden. Naar men met zekerheid verneemt heeft Jhr. de Ca- sembroot, wegens geheei particuliere redenen en vestiging buiten de residentie zijn ontslag ingediend als lid van den Raad van State. Zondag avond zijn in de residentie nopens den toe stand van den Generaal van Meuvs minder geruststellende berigten ontvangen daar er zich koortsaandoeningen hadden voorgedaandie den lijder zeer troffen. Het berigt heden Maandag ontvangen behelsde dat de nacht eenigzins rustig was geweest, maar dat de lijder echter in zorgelijkeu toe stand verkeerde. De Minister van Financiën heeft bekend gemaakt, dat bij hem ontvangen is een bankbillet van f 40, door een onbekende onder het postmerk Leiden van den 13den dezer, ter voldoening van te min betaald successierecht in gezonden. De Gemeenteraad van Delft heeft met 11 tegen 6 stemmen afgewezen het verzoek van een groot aantal vee houders, handelaars enz. tot de spoedige heropening der vee markt aldaar. De Gemeenteraad van Haarlem zal Woensdag a. s. in overweging nemen het sloopen der poorten aldaar. Tot on dersteuoi' g van het door Burgemeester en Wethouders daar toe gedane voorstel strekt een adres van eenige ingezetenen die ter bevordering van den bloei en de welvaart der ge meente de amotie van doelloos geworden Stadspoorten ver langen. Te Rotterdam is gedurende eenige dagen voor het publiek ter bezigtiging gesteld een zilveren kunststuk, dat door een aantal ingezetenen den heer Hoffman burgemeester van Rotterdam, bij gelegenheid zijner 50jarige echtverbindtenis werd aangeboden. Het is een pronkstuk der kunstindustrie in zilver van de Koninklijke Nederlandsche fabriek van gou den- en zilveren werken van den heer van Kempen te Voor schoten en wordt geroemd als een der meesterstukken van drijfwerk. Donderdag vierde de heer L. N. Schuurman secre taris der gemeente Zwolle, het feest zijner 5Ojarige dienst als gemeenteambtenaar. Uit het openbaar gemaakt verslag van den stand der veeziekte in de provincie Zuid-Holland op 7 October 11. blijkt, dat in die week 764 runderen werden aangegeven, tegen 790 in de voorgaande, terwijl zij zich in geen nieuwe ge meente heeft geopenbaard. Uit Maastricht wordt berigt, dat de justitie een on derzoek heeft ingesteld ten aanzien vau de openbare aankon diging der gezamentlijke vleeschhouwersom den prijs van het vleesch met 10 cents het Ned. pond te verhoogen. Men zegt dat zulk een coalitie strafbaar is met een gevangenis van één maand en een geldboete van 500 tot 10000 francs. Het gevangenhuis voor correctioneele veroordeelde man nen te Hoorn, dat 12 jaren geleden een bevolking had van ongeveer 900 personen heeft er thans niet meer dan 400. Het verslag van bet verhandelde op het 20ste Neder- landsch landhuishoudkundig congres, gehouden te Assen op 26-30 Junij 1865 is reeds verschenen en zal spoedig in handen zijn van de leden van het congres. De provinciale commissie voor het lager onderwijs in Zeeland heeft van de 10 kandidaten, die zich aangemeld hadden vflor het examen van hoofdonderwijzer, slechts 3 toegelaten; - bij de commissie in Overijssel zijn van de 11 kandidaten 9 afgewezen- bij de commissie in Drenthe is geen der 8 adspiranten aangenomen. Vrijdag nacht is te Amsterdam Wynanda Menz, woon achtig op den N. Z. Achterburgwal bij de Lijnbaansteeg

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1