N". 1731. Maandag 9 October. A". 1865 X Binnenlandse!) Nieuws. Vy LEID8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel moer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. 6 m.; Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. y u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 n., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'s namiddags te 3 u. 35 m. s avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur'9 av. Spoorweg-Telegraof dagelijks vaD 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en JPe/houdersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commune van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uurDe Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der lo- eu Dilguaude Reobteu en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Dings lag. Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van ZegolRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Knduster van 94 uur. Z. M. heeft den heer M. J. A. Timmer van Geffen ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Poster- holt, op zgn verzoek benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Harst c. a. Z. M. heeft den kapt.-luit. ter zee T. G. Geerling eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. schroefstoomschip de Watergeus en dat bevel^ opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee W. B. F. Escher. Z. M. heeft aau J. M. A. Brandt, gew. comm. ter prov. griffie van Limburg, pensioen verleend; voorts herbenoemd: tot kantonr. te Grave Mr. M. A. van den Ackerte Waal wijk Mr. J. van Heusden, te Arnhem Mr. G. H. W. L. baron van Dorth tot Medlertot plaatsverv. kantonr. te Breda Mr. G. A. Kleyn te Vianen Mr. J. R. Hoolboom te Amsterdam (2de kanton) Mr. W. K. van der Breggen te Weesp Mr. J. Heydanus, te Cortgene J. H. Bijbautot griffier bij het kantong. te Ginneken en Bavel Mr. A. H. de Bruynte Hoorn W. L). Verschuer en te Bolsward M. Weersma; benoemd bij het corps ing., min. en sap., tot kapt. 3de kl. (naar anc.) den lsten luit. F. H. Ampt, van het corps, en den 2den luit. J. de Blom, van de inf. in O.-I., iu rang en anc. overgeplaatst bij de inf. hier te lande met bep. dat hij bij bet 1ste reg. inf., waartoe hij vroeger be hoorde, weder zal optreden; alsmede aan Dr. E. F. M. H. van Bylandt, te 's Gravenhagevergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van kommandeur der B'asa-orde, hem door Z. M. den Koning van Zweden en Noor wegen geschonken. I11 de Vrijdag gehouden zitting van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal heeft de Minister in art. 1 van het ontwerp van wet houdende buitengewone maatregelen tegen de veeziekte, een wijziging gebragt strekkende om daarin °P te nemen de verpligting van aangifte en het recht van visitatie van het vee. Verder is de werking der wet beperkt tot 1°. Januarij 1867, waardoor haar een meer tijdelijk karakter is gegeven. l)e voortzetting der discussie is bepaald op heden Zaturdag. In de zitting van den Hoogen Raad (Burgerlijke Ka mer) van Vrijdag, heeft adv.-gen. Mr. Gregory, conclusie genomen in de zaak van J. F. baronesse van Dedem we duwe van D. Pruimers qq. eischeresseproc. Francois, tegen N. Pruimers qq., verweerder, proc. v. d. Burgh. Gelgk vroeger gemeld is, geldt het daarbij de vraag, of, wanneer een vader of moeder uit het voogdijschap is ontzet, de zorg over den persoonof de personen der minderjarige kinde ren aan den vader of moeder verblijft, dan wel aan den benoemden voogd toebehoort. Adv.-gen. Gregory heeft vol hard bij zijn gevoelen, reeds vroeger in een andere zaak omwikkelddat het kind aan den zorg van den benoemden voogd moet worden toevertrouwdwelk gevoelen zoowel door den Hoogen Raad als door de hoven vau Zuid- en Noord-Holland, ook door het hof van Overijssel wordt ge deeld. Uit dien hoofde heeft adv.-gen. geconcludeerdtot verwerping, uitspraak 3 November. De schilder Maurits Léonsedert het begin des jaars door een ernstige ziekte overvallenis heden Zaturdag och tend te 's Hage overleden. Donderdag avond had in de groote zaal van het lo caal Diligentia te 's Hage, een bijeenkomst plaats, naar aan leiding van een uitnoodiging van den WelEerw. heer Ds. Zaalberg. Zij werd door een aanzienlijk getal personen bij gewoond. Z.W.Eerw., als voorganger optredende, ontwikkelde in een kernachtige rede het doel dezer bijeenkomst. Daaruit bleek dat wanneer de deelneming in de vereeniging tot ver- wezelijking kwam, zij tot leus zoude voeren Licht, Liefde, Leven en zoude strekken tot een hulpvereeniging van het zendelings-gesticht te Rotterdam; de helft der bijdragen zoude worden opgedragen en de andere helft zoude strekken tot het aanstellen van een Evangelist die de opriglers Ds. Zaalberg en Hoevers Ier zijde zouden staan in het godsdienstig on derwijs, en tot het stichten van een meisjesschool tot het aanleeren van datgene wat nuttig en noodig is zoo voor haar geestelijk als maatschappelijk welzyn. Door den heer den Hertog werden eenige bezwaren tegen de opterigten vereeniging in het midden gebragt, die door Ds. Zaalberg werden wederlegd. Vervolgens zijn aan hen, die op een presentielijst hadden geteekend, lijsten uitgereikt tot invul ling van het bedrag waarvoor zij in de vereeniging mogten willen deelnemen welke lijsten uiterlijk voor den 2 5sten dezer bij genoemde predikanten worden ingewacht. Den 31sten October a. 3. zou andermaal een vergadering worden gehouden, waarin het Hervormingsfeest zoude worden her-»

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1