BLIKSEMAFLEiBERS SMIDSKNECHT. Evangelie-Prediking Cox Hammond Quays, LONDON, Buitenlandsch Nieuws. Ad verten tién. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Bloembollen-verzending naar LONDON en deszelfs omstreken. Jansen jd. - J. C. Blom jm. met M. W. Tomeese jd. - J. B. Vogelsang jm. met M. C. Stalenhoeff jd. Overleden C. Ouwenbroek 6 5 j. - A. J. Wagtendonk Z. 4 w. - Joh», van Es 71 j. - J. W. A. Schretlen Z. 18 d. J. Dubbelaar Z. 15 j. 11 m. - M. C. van Tienen, geb. Wasse naar, 68 j. - M. Imans D. 5 w. - B. van LaDgen Z. 1 j. ruim 4 m. - A. M. H. Sluijter D. 6 j. 10 m. - A. Singerling Z. 3 w. - P. Vermond 45 j. - C. W. Bierhaus, geb. Costerus, 64 j. - A. van den Berg Z. 6 m. Proniotiën aan de Leidsche floogeschool. Ds. C. SECUURS, onderling twist, ten gevolge waarvan de een den ander een klap gaf. De dader, beducht van met de justitie te doen te zullen krijgen wilde met den geslagene de zaak in der minne afdoen en betaalde hem voor dien klap f 90. De politie, die dit ter ooren was gekomen, achtte dezen koop te overdreven en maakte na onderzoek ambst-halve proces verbaal op van het gebeurde, zoodat de zaak nu eerlang voor de rechtbank te 's Bosch in behandeling zal komen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 61°, des avonds te 8 uur 53°, te 10 uur 47°. Donderdag morgen te 5 uur 42°, te 8 uur 46', 's middags te 3 2 uur 60', 's namiddags te 4 uur 57°. De Belgische regering heeft nieuwe postzegels van 1 centime tot 1 frank ingevoerd en afzonderlek verkrijgbaar ge steld tot betaling der port van telegrafische depêches. Op den spoortrein van Marseille naar Lyon kreeg Maandag avond eensklaps een soldaat zulk een hevige koliek met brakingen verzelddat hij weldra overleed. Te Parijs en in de departementen circuleren tegen woordig vele Fransche gouden muntstukken. Dezer dagen werd te Parijs aan de politie kennis ge gevendat er in de Rue Saint-Sulpice een hotel was, waar gespeeld werdwelks eigenaar tegelijk een koffijhuis aan de straat hield. Bijzondere verteringen werden daar niet ge maakt, noch spelen gespeeld, tot dat het koffijhuis volgens voorschrift der politie gesloten werd. Na het vertrek der gewone gasten werden de ingewijden van den speelclub in een bijzonder vertrek gelaten waar het hazardspel ge dreven werdde entree per hoofd was op 8 francs gesteld. Den 28sten September des nachts is de rechterlijke magt op bevel van den prefect die zaal binnengedrongen waar tachtig personen rondom de groene tafel zaten. De verschijning van de rechterlijke magt bragt niet weinig ont steltenis onder de aanwezigen te weeg. Alle spelers door een panischen schrik bevangen namen de vlugttafels, stoe len, alles omverloopende wat hun in den weg stond. Een hunner wilde over een houten schot klimmen en stortte zoo geweldig op een kleine marmeren tafel neder, dat dit meubel geheel verbrijzeld werd. De vlugteling schijnt zich echter niet bezeerd te hebben daar hij zijn vlugt heeft voort gezet en men niets meer van hem bespeurde. Aan een twin tigtal spelers slechts is het gelukt te ontkomen de anderen moesten allen hun naam en beroep opgeven. Men vond on der hen bekende Grecsvrouwen van slechte zeden, inéén woord het gewone gezelschap van speelhuizen. Bij het spel dat daar gedreven werd waren studenten in de geneeskunde en rechten de dupe van het onzedelijk bedrijf. Zij werden er door die vrouwen heengelokt, en men verzekert dat een hunner binnen den tyd van 4 maanden er 18000 francs verloor. Eenige vreemdelingen werden mede tot het spel toegelaten en deze maakte men diets dat men autorisatie van het gouvernement had. Het hoofd van deze club had zich verstaan met een bediende die aan de tafel voor ban kier fungeerde en tot spelen aanmoedigde. Het hoofd bene vens zijn handlanger werden gearresteerd. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden van den 2 8sten Septem ber tot en met den 4den October 1866. KevalSen: J. Verhoeven geb. de Kooij Z. - S. de Jong, geb. Dumortier, D. - M. C. Krügergeb. du CroixD. - J. Verhaar, geb. Be3, D. - M. S. Hasselbach, geb. Gordon Z. - C. Kramp, geb. Haunaart, Z. - J. Mahiegeb. van Helden n''- - W. J. Hakkaart, geb. Koenen, Z. - M. Louwrier, geb. Stavleiij Z. - S. M. van Kooperen, geb. L'Ecluse, Z. A. M. Neuteboom, geb. van EijkD. - A. Heimans, geb. van der Vlier, D. A. W. F. van Disselgeb. van der Blom D. E Huter, geb. de Kidder, D. - L. H. A. C. Schmier, geb. van Bree, Z. - J. C. de Kok, geb. Bakker, Z. - C. C. Ver hoeven, geb. van Ooijen, D. C. van der Blom, geb. Las- schuytD. - J. H. van Polanengeb. Voermans, D. - P. J. C. Rosdorff, geb. Kasteelen Z. - J. C. Cavé, geb. Hierck Z. - •k- M. Haan geb. Caneman D. ®ehuwd j H. Tegelaar jm, met S. Bonte jd. - L. de Win ter jm. met A. E. Kleijn jd. - J. J, van den Berg jm. met A. 5 October. - Tot Doctor in de Wis- en Natuurkunde de heer M. Snellen, geb. te Zeist, na verdediging van Academisch proefschriftgetiteldOver de optiesche eigen schappen der metalen. Men vraagt terstond, voor een Heer, eene 'GEMEUBELDE KAMER, met Alkoof of Slaap kamer. Opgaaf van prijs en standonder Let ter Z. franco aan den Boekhandel van P. ENGELS. op Zondag 8 October 1866, des avonds ten zes ure, DOOR Pred. te Leer sum. ZAAL, Noordeinde. Er wordt ten spoedigste een bekwame SMIDSKNECHT gevraagd, loon naar bekwaamheid, by F. J. VAN WENT, Mr. Smid, te Noordwyk-Binnen. nemen de vrijheid, bij vernieuwing zich aan hunne vrienden en den handel in Holland aantebevelentot het bezorgen hunner belangen bij de aanstaande De Ondergeteekendeonder medewerking van den Heer T. VAN SPANJE, Horologie- en Electrisch Uurwerkmaker te Utrecht, beveelt zich aan tot het plaatsen van nieuwe en het beproeven van oude AFLEIDERS. Hij meent, al thans voor Nederlanddat het meer algemeen plaatsen van bliksem-afleiders van jaar tot jaar noodzakelijker wordt. Bij het steeds uitbreiden der spoorwegen en het op vele plaat sen wegruimen van geboomten; is het niet waarschijnlijk, dat voortaan de onwedeis zullen verminderen of minder ge vaarlijk worden. Het is bijna onnoodig, te herinnerendat tot het vervaardigen van goede afleiders veel kennis en er varing wordt vereischt, dewyl bij onvoldoende zamenstelling zulke toestellen zeer gevaarlijk zijn. J. J. VAN DEEEVEN, Natuurkundig Instrumentmaker aan de Academie te Utrecht,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3