HOLLAKDSCHE VEEARTS Verloren, Gijmnastiekschool. Evangelie-Prediking Urling's Patentstijfsel. Op nieuw ontvangen Advertentiën. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Voor eiken Landman en Veebezitler HEKMEIJERS paard is, zoo gevreesd, dat van da veertien paarden, die in geschreven waren op stuk van zaken twaalf teruggetrokken werden. Vertugadin van den heer Lamarre is de eenige mededinger van het wereldberoemde paard des heeren La grange geweest. Prins Napoleon moet in den laatsten tijd op zeer slechten voet staan met zijn schoonvader. Er z\jn vele be wijzen voorhandendat zijn huwelijk met Prinses Clotilde verre van gelukkig voor deze laatste isen Koning Victor Emanuel moet hem daarover ernstig onderhouden hebben. De heer Moens is weder ter beurze verschenenna een gedwongen verblijf onder de Italiaansche roovers. Hij is er met een daverend hurrah ontvangenwat altijd slechts bij buitengewone voorvallen wordt aangeheven. Eenige oogen- blikken later zag men als bij tooverslagop den muur een potloodteekening staanvan de hand eens bekwamen beursbezoekers, die den heer Moens voorstelde, de guitarre bespelende aan de voeten eener Italiaanschewelligt de go din der vrijheid, en omringd door een troep roovers in hun pittoresk gewaad, wier gelaat zeer veel gelijkenis had met sommigen der habitués van de beurs; meest zonen Israëls. Nog verneemt men dat de heer Moens een brief aan de Times heeft geschreven, waarin hij ontkent, dat hij op den dag, dat hij door de roovers werd gevangen genomen, een verkeerden weg was ingeslagen. Hij bevond zich integendeel op den gewonen weg tusschen Paestum en Ebilowaar nog dienzelfden dag verscheidene Engelschen waren gepasseerd terwijl hij bovendien van de Italiaansche beambten de ver zekering had ontvangen dat die weg volkomen veilig was. Onder deze omstandigheden kan men moeijelijk aannemen dat het Italiaansche gouvernement den heer Moens zou ge dwongen hebben zijn eigen losgeld te betalen. De wereld-tentoonstelling in 186 7 te Parijs te hou- den belooft nu reeds hoogst interessant en grootsch te zul len zijn. Men zal er geheele landhoeven zien met vee- en paardenstallen, melkkamers, stoom- en andere landbouw werktuigendraineermachinesen al wat op het gebied van den landbouw in de laatste jaren is uitgevonden. Voorts fabrieken van geestrijke vochtendie den ganschen dag in werking zullen zijn. Een chocolaadfabriek zal aan het publiek de fabriekaten leveren, die het in zijn tegenwoordigheid ziet maken. In een photographischatelier zal men gelegenheid hebben het geheele procédé gade te slaan. Een parfumerie- inrigting zal onder het oog van den toeschouwer de reuk werken fabriceren, uit bloemen die in een tuin daarnaast groeijen. Een horizontale windmolen levert aan de brood- en pasteibakkers in den omtrek van het gebouw der ten toonstelling het meel, dat zij noodig hebben. Een lichttoren van 6 6 el hoogte werpt des avonds haar electrisch schijnsel terwijl een vuurbaak, zooals op de kusten is opgerigt, haar diaaijend licht vertoond. Kunstig aangelegde metaalmijnen geven den bezoeker gelegenheid ook dezen tak van nijver heid door eigen oogen te leeren kennen. Er zullen gieterijen in werking zijn zoowel voor ijzer, als voor bronzen voorwerpen van weelde. Glasblazerijen en andere fabrieksinstellingen zul len er eveneens opgerigt worden. In een bijzonder lokaal zal een observatorium worden gebouwd; in een ander vindt men een museum van natuurkundige toestellen. Een toren klok zal er te zien zijn met een uur- en speelwerk. Het gebouw is omringd door tuinen in de verschillende genres aangelegd. OFFICIESüL JKIEIfW S. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 21sten tot en met den 27sten September 186 5. IBevaSfen: G. van den Nieuwendijk, geb. Oudslioorn, Z.- J. W. de Gunst, geb. Nollee, D. - C. Filippo, geb. van Hoorn, D. - C. F. van Beekgeb. LeueringZ. - C. M. Hoefsmit geb. van Rooijen Z. - J. Toorensgeb. van Wijland Z. - E. Taverne, geb. KwestrooZ. - B. Brittijn, geb. KretD. - S. Kaapaan geb SchreuderZ. - J. Goosen geb. TeljeurD, - P. L. Steenhuizen geb. Vlieland, Z. - D. M. Schmidt, geb. de Vries, - G. Dreef, geb. van der Steen, D. - M. Smit, geb. Smit, Z. - M. Dumans, geb. Kwakernaat, D. - W. E. Kruik, geb. Beck, Z. J. Oudslioorn geb. Lardé, Z. - M. Langezaal, geb. van der Kroon, D. - J. E. Spaanderman geb, Boekwijt, D. - A. Niesten, geb. Dirkzwager, Z. - C. van der Linden geb. VermondD. - M. Cerdijngeb. Smit, D. - C. M. Schlagwein geb. Choufour, Z. - J. L. Boekwyt, geb. den Bak, D. - G. J. Verbrugge, geb. Verhoog, D. - A. W. H. Truffino geb. Coebergh Z. Gehuwd: H. van Nieuwenhoven jm. met A. M. van der Heijden jd. - W. K. Ligtvoet jm. met M. Langeveld jd. - G. van Bemmel jm. met A. Maleijs jd. - J. Wiersma jm. met M. J. Dercksen jd. -J. D. van der Waals jm. met A. M. Smit jd. Overleden: P. J. Kret Z. 10 m. - M. Aalberse, geb. Rietbergen, 41 j. - P. Vennis Z. 8 m. - C. Onvlee 60 j. - C. Rijken Z. 1 j. 9. m. - C. J. Riebot, geb. Favier39 j. - C. M. Kettenis I). ruim 4 m. - W. I. Petit 37 j. - P. P. du Pree Z. 11 w. - W. van Bovene, geb. de Vos, 60 j. - D. Albert 27 j. gaande van het Rapenburg, Breedestraat naar de Muziek school, een ROL, inhoudende een MUZIEKSTUK en GE LINIEERD PAPIER. Verzoeke vriendelijk terugbezorging aan het Bureau Leidsch Dagblad. Tot inschrijving van LEERLINGEN zal worden geva ceerd op Zaturdag 30 September 1865, des namiddags van 2>3 ure, in het gebouw op de St. Pieterskerkgracht. P. C. LEZWIJN. op Zondag 1 October 1865 des avonds ten zes ure, door »s. M. OSTI, Pred. te Delfshaven. ZAAL, Noordeinde. Bekroond te Londen 18 51. Nieuw-York 1 85 3, Haar lem. 1861. Londen 1863. Door de voortdurende verhooging der tarwe-prijzen ben ik genoodzaakt, orders op bovengenoemde STIJFSEL van heden af 2 cents per pakje hooger te stellen. JACOB DUYVIS. Koog aan de Zaan, 6 September 186 5. versche gespeende Oesters; Citroenen a 40 60 en 60 cents per dozijn; Gekonfijte China-gemberdito Tamerinden a 90 cents de 5 once; Gekonfijte Abrikozen a 60 cents de 5 once; Japansche Soya a 60 cents per flesch; differente soorten Minerale en Medicinale Bron-wateren, J. BUSÉ. Leiden, 28 September 18 65. i9 het in deze tjjdennu allerwege ziekten onder het vee heerscheneen vereischte om eene handleiding te bezitten ■waaruit men die ziekten kan kennen en genezen. Daartoe wordt aanbevolen bij A. VAN LOON, te Tielen bij eiken Boekhandelaar a f 1,40 te bekomen,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3