In het volgende jaar zullen twaalf bataillons infanterie acht eskadrons kavallerietwee batterijen veld- en een halve batterij rijdende artillerie, benevens een kompagnie artillerie- trein in de legerplaats bij Millingen worden vereenigdten einde daar, op het voetspoor van vorige jaren, op ruime schaal te worden geoefend. Voor de betrekking van kantonrechter te Gulpenko- meu in aanmerking de HH. H. Brouwers en J. Boots, ad vocaten te Maastricht, en Mr. A. Sassen, advocaat en bur gemeester te Heerlen. Op nieuw werd dezer dagen voor een onzer recht banken de belangrijke quaestie behandeld der al of niet be voegdheid van vreemde naamlooze maatschappijen, om hier te landen op te tredenen wel op 8 September voor de arrond. rechtbank te Goes in de zaak der algemeene maat schappij van brandverzekering te Brussel tegen van Gassen. De Assurance Génerale, app. van een vonnis van den kan tonrechter te Hulsthad de behandeling harer zaak opge dragen aan Mr. D. vau Eek advocaat bij den Hoogen Raad, terwijl de belangen van den geïnt. werden bepleit door Mr. J. H. de Laaft de KaDter, procureur te Goes. Aan het Openb. Min. werd na het sluiten der debatten een ruimte van vier weken toegestaan tot het nemen van conclusie. Te Nieuwe Diep werd Vrijdag aan boord van Z. M. stoomschip Cycloop een belangrijke som gelds vermist uit de kas van den officier van administratie. Aanvankelijk viel vermoeden op een matroos, maar bij naauwgezet onderzoek bleek spoedig, dat de hofmeester zich aan den diefstal had schuldig gemaaktde man was te naauwernood gehuwd en zou met zijne jonge vrouw naar de Amsterdamsche kermis gaantoen de politie hem arresteerde. Een 8jarig meisje was Zondag morgen, zonder ge leide van Overschie met de stoomboot te Delft aangekomen om hare familie, woonachtig aan het Zuideinde, te bezoe ken. Spoedig bleek dat het kind niet goed terecht gekomen was en werd hiervan aan hare ouders kennis gegeven, die dadelijk zich Daar Delft begaven en alles aanwendden om hun dochtertje te vinden. Na tot in den avond onder veel angst vruchteloos gezocht te hebbenzijn zij weder huis waarts gekeerd en vouden zij aldaar, naar men verneemt, hun kind in welstand weder. Zij wasomdat zij den weg tot hare familie niet had kunnen vindenonder geleide van een wandelaar, weder naar hare ouders teruggekeerd. Zondag avond omstreeks 6 ure brak plotseling een felle brand uit te Loeuen op de Veluwe in de woning van J. Schut. In weerwil van de twee aangesnelde brandspuiten wa3 voornamelijk door de groote droogte het geheele huis in een 3tal uren in de asch gelegd. Ongelukken zijn niet te betreuren. De oorzaak is onbekend. Het huis en de in boedel waren te Amsterdam geassureerd voor f 1700. ZoDdag morgen heeft het te Wijhe reeds zoo hard gevrorendat ten 7 ure het gras en de grond nog met een ijskorst bedekt waren. Te Hoogwoud in Noord-Holland is ook een koe door de runderpest aangetast bevonden. Dingsdag hield de Nederlandsche Gustaaf-Adolf-Ver- eeniging hare jaarlijksche algemeene vergadering in het ge bouw «de Eensgezindheid" te Amsterdam. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat de Yereeniging thans een aantal van 44 afdeelingen telt, benevens 4 vrouwenvereeni- gingeD en eenige correspondentschappen. De algemeene Pen ningmeester stelde een som van f 5400 beschikbaar en van deze som werd omtrent f 5000 onder ruim zestig gemeen ten verdeeld, 7 in Nederland, en de overigen in België, Frankrijk, Westfalen, Rhijn-PruissenNassau, Beijeren Hessen en de Oostenrijksche Staten. De feestgave, waartoe door alle afdeelingen was bijgedragen, werd geschonken aan een gemeente in Rhijn-Pruissen; zij bedroeg de som van f 45 0. Door de afdeelingen waren in het verloopen jaar f 145 0 aan verschillende gemeenten geschonken. Een voor stel van de afdeeling Rotterdam ter verandering van art. 1 en 6 der statuten werd met groote meerderheid afgestemd. Des avonds werd een openbare vergadering gehouden in de Nieuwe kerk, waarbij het woord gevoerd werd door de heeren Laurillard de Ridder en Stemler. Hunne toespraken werden afgewisseld door het Protestantsche zangkoordat op uitnemende wijze de feestviering verhoogde, die door een talrijke menigte werd bijgewoond. Het volgend jaar zal de vergadering te Amersfoort gehou den worden. Maandag 11. is te 's Hertogenbosch plegtig geopend het concilium van bisschoppen, kanunnniken, prelaten, abten en verschillende hoofden van geordende geestelijken in Ne derland. De aartsbisschop van Utrecht celebreerde een hoog mis in de cathedrale kerk van St. Jan's morgens te half acht uur. Beroepen bij de Nederduitsche Hervormde gemeente te Utrecht Ds. J. H. Guldenarm te Oosthem. Ds. H. C. Voorhoeve te Fynaart heeft voor het be roep naar Leerbroek bedankt. Bedankt voor het beroep naar de Gereformeerde ge meente onder 't kruis te Amsterdam, door Ds. A. van den Oeverthans te Leiden. Naar wij vernemen brengen de verschillende plaatse lijke straf-verordeningen op den in-, uit- en doorvoer van rundvee de grootste verwarring en wanorde in den veehandel voor veehoudersslagters of veehandelaars. Altemaal het ge volg vau het gemis van een algemeenen maatregel door het gewestelijk bestuur of de Hooge Regering. De verweiding van gezond vee wordt onmogelijk gemaakt en het vervoer van vee en van geslagt vleesch door de tegen elkander inwerkende plaatselijke formaliteiten zoo bemoeijelijktdat het vee soms niet vóór of achterwaarts kan worden gedreven. Bg den minsten twijfel of het vee ziek isal schijnt het nog geen runderpest, wordt het afgemaakt en er zijn voorbeelden.dat geslacht vleesch van gezond vee op het losse vermoeden dat het van zieke runderen afkomstig is wordt in beslag geno men en begraven. Men verlangt zeer naar de uitvaardiging eener algemeene wet, waarvan het ontwerp is ingekomen bij de Tweede Kamer, waardoor al die plaatselijke verbods bepalingen zullen vervallen. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 67°, des avonds te 8 uur 57°, te 10 uur 5 3°. Woensdag morgen te 5 uur 50°, te 8 uur 53 'a middags te 1 2 uur 67°, 's namiddags te 4 uur 67°. Buitenlandsch Nieuws. Bij besluit der Belgische Regering worden tot nader order het houden van jaarmarkten en markten verboden voor zooveel zij strekken om rundvee te kooptentoon te stellen en te verkoopenhiervan echter zijn uitgezonderd de markten tot verkoop van rundvee, bestemd voor de slagterij; alleen die runderen zullen op de markten worden toegela ten waarvan de geleiders zullen voorzien zijn van een cer tificaat, afgegeven door het bestuur der gemeente van welke het vee afkomstig is, en bevestigende, dat de besmettelijke ziekte er niet bestaat of er minstens sedert twintig dagen opgehouden heeft te bestaan. In Nassau heeft de Tweede Kamer geweigerd de gel den toe te staan voor een kamp gedurende den herfst. Er hebben nu herfstmanoeuvres bij Hadamar plaatswaarbij de troepen ingekwartierd worden in de omliggende dorpen. Daarbg heeft men gezorgd dat de liberalen ruim hun aandeel in dezen last droegen. De afgevaardigde Munch kreeg 25 man inkwartiering. De oppositie tegen de regering wint door zulke handelingen meer en meer veld en men spreekt er nu van dat de kamer alle noodelooze uitgaven zal weigeren met name de kosten voor de diplomatieke zendingen te Pa rijs, Weenen en Berlijn. Te Altona heeft in den nacht van Zaturdag op Zon dag een hevige brand gewoeddie de fabriek van den heer Meloschde magazijnen van den heeren Crasemann en Kna- ver en een der magazijnen van het garnizoen in den asch legde. De brandweer van Hamburg en St. Pauli moesten de brandweer te Ancona te hulp komen om het vuur in zijn loop te stuiten. Een der brandspuitgasten viel in een kelder met brandende petroleum en verloor daardoor het leven een ander werd gevaarlijk gekwetst. De schade wordt op meer dan een millioen mark banco geschat. Onder de verbrandde goederen noemt men 5 0 last tarwe, 12000 ba len kofBj en voor 40,000 mark banco boter. De schade zou nog aanzienlijker geweest zijn indien de troepen er niet in geslaagd waren bijna al wat zich in het.verbrandde mili taire magazijn bevond te bergen.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2