N°. 1722. Donderdag 28 September. iSllisf i Binnenlandsch Nieuws. i\ LEIDSCH .-.4,nv 5 a Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 n.; en »p Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m 'aavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indische Laudpost. Over Southampton I en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorvveg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commisste van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President eter Commissie van Fabricage des Zaturdags vau ll1 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks vau 10—2 uur.- Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhnis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Oireote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 u'>r. van ZegtR egistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft de gemeente Zeddam van het ontvang kantoor der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te Doe- tiuchem afgescheiden en gevoegd bij het ontvangkantoor der zelfde middelen te 's Heerenbergonder beheer van den ontv. Jhr. J. R. van Sprengler en benoemd tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Doetinchem c. a., den heer H. Bruins Jr., thans ontv. te Anloo c. a.; voorts heeft Z. M. goedgevonden den heer Mr. H. C. Verniers van der Loeff, advocaat te Rotterdam, te belasten met de waarneming der betrekking van Rijks-advocaat aldaar. H. M. de Koningin heeft aan het bestuur der ver- eeniging tot heil des volks te Amsterdam twee prachtige geschenken doen toekomenals prijzen voor de verloting ten behoeve der beide bewaarscholen aldaar voor havelooze kin deren. De Koningin der Nederlanden bevond zich den 23sten dezer te Baden-Badenwaar zij een bezoek heeft afgelegd hij de Koningin van Pruissen. Uit de toelichtende memorie bij de begrooting voor het Dep. van Financiën, dienst 1866 blijkt het volgende: In Augustus 1850 werden 361,311 binnenl. portbeta- lende brieven verzonden en in Aug. 1865 1,573,730 die cijfers bedragen voor buitenl, brievenwaarvoor port ten behoeve van het Rijk is geheven, resp. 183,531 en 458,128. Ook in alle andere opzigten toont de brievenposterij steeds vooruitgang aan. De gezamenlijke inkomsten der postadmini stratie hebben bedragen over 1849 1,350,553,1 15 en in 1864 ƒ2,191,800,845. Met 1 October a. s. zullen de laatste bestelloonen ver dwenen zijn. Het gezamenlijk bedrag der daarvoor te ver- leenen schadeloosstellingen beloopt 70,000. Het voornemen bestaat om postzegels in omloop te bren gen tot een hooger bedrag dan van 15 cents en om post zegels ter frankering van drukwerken voor het publiek ge bruik beschikbaar te stellen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de Opéra le Postillon de Longjumeau, voorafgegaan door de comedie Livre trois Chapitre er. In de maand November a. s. zal weder even als in vorige jaren te 's Gravenhage een examen worden gehouden van onder-officiereu dingende naar den rang van 2den lui tenant. Dat examen zal worden afgenomen door een com missie, bestaande uit den luit.-gen. Duijckerinspecteur van het wapen der inf. voorzitter en als leden de majoor v. d. Schriekde kapitein Jhr. Sickinghe van het reg. gre nadiers en jagers, de majoor Jhr. Junius van Hemert en de ridmeester Pels Rijcken van het 2de reg. drag., de ma joor Gerlach van het 3de en de kapitein Sluiter van het lste reg. vest.-art., als secretaris van gemelde commissie de kapitein Siereveld, adjudant van den inspecteur der inf. Tot examinatoren zijn bestemd de kapitein Joost, lid van de commissie der normaal-schietschool, de lste luit.-adjudant Ongerboer en de lste luit. van Otterloo en Mollinger, allen van het reg. grenad. en jagers, de lste luitenant Doorman van het 3de reg. vest.-art. en de lste luit.-adjudant Greve van het 2de reg. drag. Voor het wapen der infanterie wor den 25 plaatsen, waarvan 3 voor het ligter examen open gesteld voor het wapen der kadetten 2 plaatsen en voor dat der art. 1 plaats zijn opengesteld terwijl alleen zooda nige onder-officieren tot het examen zullefi worden toegela ten die zich steeds door een voorbeeldig gedragpractische geschiktheid en uitmuntende dienstijver hebben onderschei den; zullende voorts uit een voorafgaand onderzoek by de korpsen moeten blijken, dat zij aan de vereischten van het programma der examens gesteld, in alle deelen voldoen. De lste der volgende maand zullen van de art. in- structie-kompagnie te Schoonhoven5 korporaal-titulair naar het 2de reg. vest.-art. en 3 naar het reg. veld-artillerie ver trekken en daarbij in den effectiven graad van korporaal op treden. In het begin der volgende maand zullen er weder een groot aantal koporaals-titulair van bet instructie-bataillou te Kampen naar de verschillende infanterie-regimenten worden afgezonden om daarbij in den effectiven graad van korporaal te worden ingedeeld. De effectieve sterkte des legers bedroeg op 1 Augus tus dezes jaarsL 817 officieren en 48,541 man troepen, waarvan 6175 kader en 7872 vrijwillig dienende soldaten; de overige zyn miliciens. Het getal ontbrekende vrijwi' ligers bedroeg 5685. - Er waren 699 officiers- en 317 5 troepen-paarden aanwezig.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1