Stadgenooten Geveilde Perceelen. Advertentiën. vernieuwt, dat is door frissche vervangt, werden er ook kouciwater klisteren aangewendvoor groote zuiverheid in Je stallen gezorgd, weinig, echter zeer zuiver voedsel toe gediend, driemaal des daags zooveel mogelijk frisch water in de keel gegoten en des morgens en des avonds het zieks dier aan het gansche lijf duchtig met frisch water afgeboend en gewreven. De in frisch water gedoopte en goed uitge wrongen doeken werden rondom over den buik en den rug vast aangelegd en daarna van wollen dekken omringdwaarna doorgaans een sterke uitwaseming ontstondwelke gewoon lijk al zeer spoedig het zieke dier in den toestand der ge nezing terugbragt. Als men nu bedenkt dat die redelooze dierenzoowel als de redelijke dieren, door de huid uitwasemen, en zij niet zelden bezweet op de open spoorwagens werden geplaatst en daar aan den kouden wind, die de huid tezamen trok, waardoor de inwendige verhitting tot ontsteking komt, wer den blootgesteld, en men dan nog bedenkt, dat ook bij menschen van de honderd ziekten negen-en-negentig door belette uitwaseming ontstaandan mag meu bij de boven gemelde. vermoeijenis en ontbering, de belette uitwaseming ook wel als de hoofdzaak aangeven en beschouwen. Binnen eenige dagen zal in den gevel der woning, alwaar de beroemde wiskundige baron George Vega het le venslicht te Sagorica in Opper-Carinthie ten jare 17 54 aan schouwde, een marmeren plaat met inschrift worden geplaatst. Vega was de zoon van zeer behoeftige ouders; nog zeer jong zijnde, bleek het reeds, dat hij een buitengewonen aanleg voor wiskundige studiën bezat; zich hierop met de borst toeleggende werd hij spoedig ingenieur bij den scheeps bouw, later officier der artillerie. Tot den rang van luit.- kol. opgeklommen zijnde, werd hij verraderlijk met een dolk gewond en in den Donau geworpenwaar hij jam merlijk verdronk. Een zijner werken, een logarithmentafel werd in 185 9 voor de 43ste maal herdrukt. Voor het gerechtshof van Croydon is een commis- voyageur tot een boete van 5 veroordeeld gewordenop grond dat hjj pogingen heeft aangewend omterwijl de trein waarin hij zich bevond een tunnel doortrok, aan een jonge vrouw een kus te geven. - De zeven voet hooge Chineesche reu» Cbang en de dwerg Chung Monslechts drie voet lang, hebben een be zoek afgelegd bij de Prins en Prinses van Wallisdie hier mede in hooge mate ingenomen waren. Het nieuwe werk van Renandat ten vervolge moet strekken op het Leven van Jezusis ter perse gelegd. Het zal tegen het laatst van November het licht zien in twee deelenwaarvan het een zal getiteld zijn de Apostelen eu het ander de Heilige Paulus. Men zegt, dat deze arbeid veel minder dan het eerste boek van den schrijver geschikt is om sensatie te makenzoowel door den aard zelf van het onderwerp als door de wijze waarop het behandeld is. Volgens mededeelingen uit Petersburg heeft de Keizer dezer dagen de statuten goedgekeurd eener maatschappij tot uitbreiding van het Christendom onder de Heidenen in Rus land. Een uitzondering wordt hier gemaakt met betrekking tot het terreinwaarop de maatschappij werkzaam zal zijn de leden dier maatschappij zullen den Kaukasus niet bezoeken. Aan de universiteit te Athene in 1837 gesticht, zijn thans in de vier faculteiten werkzaam 64 personen als pro fessoren (gewone en buitengewone) en privaat-docenten als 4 in de theologie, 13 in de rechten, 22 in de medicijnen en 25 in de letteren. Het aantal ingeschreven studenten is 1080 van deze beoefenen ruim 600 de rechten, 216 de geneeskunde, 153 de letteren en 3 8 de godgeleerdheid, 8 82 zijn Grieken en 22 8 Turken. Uit New-York wordt dd. 29 Aug. het volgende ge meld Er worden krachtige pogingen aangewend om den toestand van den heer Jeff. Davis en van den heer Stephens (den gewezen vice-president van de Confederatie) te verzach ten. In alle streken van het Zuiden worden petitiën getee- kend waarin de president Johnson verzocht wordt, aan Jeff. Davis gratie te verleenen. Onder die verzoekschriften is er een van 4000 dames in Mississippi, en ook uit Savannah is een door een groot aantal aanzienlijke vrouwen ondertee kend verzoekschrift naar Washington opgezonden. Thans hoort )uen zelden meer smadelijke uitvallen tegen Jefferson Davis, en het is niet onwaarschijnlijk, dat hem gratie verleend zal worden. Voor het begenadigen en in vrijheid stellen van den heer Stephens worden te Washington door zijn vrienden per soonlijk en rechtstreeks ijverige pogingen aangewend, en de President Johnson neemt de voor hem inkomende verzoeken goed op. Intusschen is de President zeer karig met het toe staan van pardon. Aan de geestelijken in het Zuiden wei> gert hij gratie, zoo althans luiden de verhalen, /vomdat zij den opstand hebben aangeblazen." Burgerlijke beambten wijst hij af, //omdat zij niet mede gevochten hebben," en hij voegt er dan bij: //voor soldaten heeft iedereen achting, maar voor degenen, die te huis blijven, niemand." En als voor mili tairen pardon gevraagd wordt, geeft hij een weigerend ant woord zonder opgaaf van redenen. Het meest is pardon toe gestaan aan personen, die een vermogen van meer dan 20,000 doll, bezitten. Dit is zoo algemeen bekend, dat op 26 Aug. onder de talrijke personen, die zich bij den president aan melden om pardon te vragener een wasdie een brief van een voornaam staatsman aanboodwaarin gezegd werd: //dat de verzoeker een arm man was, die de 500 doll, niet bezatwelke noodig waren om het pardon te ver krijgen maar dat hijop de edelmoedigheid van den pre sident vertrouwende, hoopte, dat het pardou toch wel toe gestaan zou worden." Bij het lezen van dezen brief werd de president vreeselijk boos; hij zeide, dat die brief een grove beleediging inhield en wees den verzoeker terstond de deur uit. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris J. P. W. Schermeraan den Burg alhierop Vrijdag den 14den dezer, van: De perceelen N°. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 en 11 wei- en hooiland gelegen onder de gemeente Wassenaar en Voorschoten zijn opgehouden en het perceel N°. 8. gelegen onder de gemeente Wassenaar. Kooper L. van der Valk, winkelier te 's Gravenhage voor f650. Boulogne aan Zee, 13 September 1865. Heden nam de Heer ons teedergeliefd jongste Kind, EUGENE, tot zichin den leeftijd van circa 4 jaren. Ph. BOUCHER. E. J. BOUCHER, gel). van assen. In de voorgaande week heeft de Commissie der Volks voorlezingen eene aankondiging in de Courant, gedaan dat de Volksvoorlezingen weder met de helft van October zul len aanvangen. Nu achten wijdie door deze Commissie benoemd zijn tot Commissarissen der tweede TENTOONSTELLING het tot onzen pligt. eenige regelen te plaatsen aangaande die Ten toonstellingwelke tegen het einde der Volksvoorlezingen zal plaats hebben van voorwerpen door den werkman in zijne vrije uren vervaardigdwelke eerste Tentoonstelling in het begin dezes jaars gehouden zulk een algemeenen bij val en goedkeuring heeft mogen ondervinden, dat wij hopen en wenschendat aan de tweede veel meer werklieden zul len deelnemen, en willen tot goed begrip der zaak hier eene uitlegging geven wat eigentlijk het doel en de voor waarden zijn om deelgenoot te worden. Allen die lust en genegenheid hebben om iets te maken hetzij in hun vak, hetzij daar buiten, kunnen deelnemen, of z(j de Volksvoorlezingen bezoeken ja of neen. Allen, zon der onderscheid, jongen, mannelijkeu of ouden van dagen; het doel is niet om eene kunstverzameling bijeen te bren gen, de eenvoudigste zaken kunnen ingeleverd worden, maar het ware doel is: den werkman aan te sporen om de uren, die hij anders in ledigheid doorbrengt, nuttig te besteden en hem tevens het uitzigt te openen om voordeel voor zich zeiven. Zij, die voorwerpen gemaakt hebbenwaarvan het nuttige bewezen is, of waarvan de werkman de gelukkige keuze

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3