N°. 1713. Maandag 18 September. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels OiöO. Iedere regel meer 15 Cts. Bekeudmakingen vau genootschappen 5 Cts. -Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 n. 44 in.; 9 u.; en op Zou- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avoids te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u.de overige dauen uitgezonderd des Zondags, 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten u. 's nam. de cverige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dieust. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuvstraat: 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s uaraiddags te 3 u, 35 m. !savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags.Oost-Indisohe Landpoat. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van like maand.West-Iadisohe deu 14 en voorlaatsten van elke maand. Ryhs-Telegraof. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'ara. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalds tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Douderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdageljks te 10 uur. - President aer Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur eu van 3—6 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Douderdag van 9-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Ksduiut vau 5 4 uur. De heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Za ken heeft de volgende aanspraak gehouden tot sluiting der Zitting van de Staten-Generaal Mijne Heeren Door den Koning met het sluiten van de Vergadering der Staten-Generaal belast, mag ik erkentelijk gelukwen- schen met de verkregen uitkomsten vin een zeer werkzaam jaar. Gij hebt uwe goedkeuring gehecK aan internationale ver dragen, van groot belang voor onzei handel en tot vestiging van een eenparig stelsel van suikffbelasting nieuwe grond slagen voor die overeenstemming op Staathuishoudelijk ge bied, waarin de voormalige strijd in onderlinge tegenwerking der Staten zich meer en meer opossen; nieuwe bewijzen te gelijk voor het veldwinnen der overtuiging, dat een volk niet door afzondering, maar <oor de meest vrije gemeen schap met andere zijne welvaat bevordert. Ter regeling van de aangebgenheden onzer Koloniën en bezittingen in West en Oost leidde uw wetgevende arbeid tot gewigtige besluiten vasötelling der reglementen van het beleid der Regering onzer Vest-Indische Koloniën en der tarieven van in- uit- en duorvoer in Nederlaadsch-Indië. Gij hebt de voortzetti'g onzer groote publieke werken zoowel door talrijke Weten tot onteigeningals door milde inwilliging van geldmiddelen ondersteund. Een onderwerpdat, a'* een dringende eisch onzer maat schappij uwe aandac't sedert jaren bezig had gehouden werd tot rijpheid gfJragt: de wetgeving, waaruit eeu al- gemeene, wel ingeride gezondheidszorg voorland, woning en menschen moet oortvloeijen. Ik zeg niets var de afschaffing der plaatselijke accijnsen, dan dat ik ons ,elukkig rekeneen zoo afdoendenheil zamer! lang gewichten doch naauwelijks gehoopten maat regel te hebben kunnen nemen; een maatregel die aanvan kelijk hier en dal' plaatselijke moeijelykheden zal te overwin nen hebbenroch voor het algemeen arbeidvoortbrenging en verkeer in hooge mate verligten zal. Van vele andere onderwerpen, bij U aanhangig, moest of de laatst' behandeling of zelfs het eerste onderzoek op de volgend zittiug wachten. De Koning draagt mij op U Zijnen dank, Mijne Heeren te betuigen voor uwe ijverige behartiging van de zaken des Lands. In naam des Konings verklaar ik deze zitting der Staten- Generaal gesloten. Na hetgeen de Minister van Oorlog bij zijn jongste inspectie te Vlissingen heeft te kennen gegevenzal met 1 Maart e. k. de stad Veere niet meer worden bezet, en het aldaar thans garnizoen houdende bataillon van het 6de reg. inf., onder kommando van majoor Reichmanndie stad ver laten om elderszoo men meent in een ander garnizoen vau Zeeland - of wei te Willemstad - in bezetting te worden gelegd. Naar men verneemt, is het ontwerp van wet op de cultuur-aangelegenheden in Indië door den Raad van State bereids onderzocht en legt de Minister van Koloniën daar aan de laatste hand, zoodat de indiening in de weldra te openen zitting van de Staten-Generaal inet zekerheid mag worden gewacht. Aan 's Rijks hospitaal te Utrecht is een nieuw regle ment ingevoerd voor het admissie-examenwaarin o. a. be paald wordtdat de cursusin plaats van 4voortaan 5 jaren duren zal, terwijl de adspiranten tot hun 21 jaar op de school zullen kunnen komen. Tevens is bepaalddat zij die voor de Oost-Indië worden opgeleid, voortaan f 600 toelage per jaar zullen genietenen dat de kweekelingen voor het leger hier te lande zich in het vervolg voor 16 jaren zullen moeten verbinden. Maandag 18 September, zal in den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage worden opgevoerd de opera le Trouvère. Voor de betrekking van directeur der nieuwe stede lijke gasfabriek te Leeuwarden hebben zich 40 en voor die van boekhouder 120 sollicitanten aangemeld. Uit Harderwijk wordt berigtdat de 2de luit. der art. bij het O.-I. leger H. Kuyper met het schip Presto, kapt. Bletz, 1 October aanstaande van liet Nieuwe Diep uaar Soerabaya zal vertrekken. De heer Nadar heeft de volgende bijzonderheden me degedeeld, betreffende de luchtballon le Géant //Bij de opstijging nam ik reeds dadelijk het besluit zoo spoedig mogelijk neêr te dalen. De zwaarte van het gas,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1