1 N°. 1701. Maandag 4 September. A0. /V 'V -• v-U- Binnenlandse!] Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot commiesen der posteryen van de 1ste kl., den heer D. vanMarle, thans commies der 2de kl.; van de 2de kl., den heer E. E. L. Leinweber, thans commies der 3de kl.; van de 3de kl., den heer J.P. Betz, thans surnumerair der posterijen. Men verneemt, dat de officier van gezondheid der 2de klasse C. Kooijker is benoemd tot leeraar aan 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht. De opstijging van den heer Nadar te Amsterdam met den monster-ballon le Géant, zal, volgens nadere aan kondiging, plaats hebben op Maandag 11 dezer, op het weiland buiten de Utrechtsche poort, achter de gaz-fabriek. In den Zusterpolder nabij 's Gravenhage zijn ook koei- jen door de ziekte aangetast. Te Voorschoten zijn 3 5 grondeigenaars en veehou ders bijeengekomen en hebben besloten een adres aan Z. M. den Koning in te dienen ter bepaling eener matige vergoe ding uit 's Rijks kas aan de veehouders die door de ziekte hunne beesten verliezen- welke uitgaaf zou kunnen bestreden worden door opcenten van de grondbelasting der ongebouwde eigendommen en van de personele belasting. De veeziekte in Engeland heeft eene in het oogloo- pende overeenkomst met die welke hier te lande heerscht. Men wil, dat onverkocht vee, uit Engeland teruggezonden, de ziekte met zich gebragt heeft. Donderdag avond werd te Nieuwediep weer het be wijs gegeven waartoe het misbruik van sterken drank iemand voeren kan. - Een matroos van het onlangs binnen gekomen oorlogschip Oranje Nassau was afgemonsterd en begaf zich met een kameraad aan den wal. Bij een koopman in gemaakte kleederen arriverende, koopt hij daar een jek ker. In den loop van den dag bemerkt hijdie jekker (overjas) te duur betaald te hebben, en nu hij niet weet hoe zich te wreken of te bevredigen drinkt hij zich dron ken. Ten ongeveer acht uren komen deze beide matrozen van Grove Griet en springt een van beiden in de Biunen-haven met vijfhonderd gulden aan rijksdaalders in zijne broekzak ken. Zijn makker springt er onmiddelijk bijdoch deze was ook niet in een toestand om een drenkeling te kunnen red den en zou even zoo goed als zijn kameraad verdronken zijnzoo niet een constabel hen gered had. Vrijdag morgen kwam een schip met volle zeilen de haven te Nieuwediep binnen, maar is later, door stoten of iets anders, met volle lading in de haven gezonken. Naar men verneemt is de lading en het schip geassureerd geen menschen zijn er by omgekomen. Te Lonneker werd in de vorige week een bruiloft gehoudenwaar meestal polderwerkers genoodigd waren. Een hunner maakte zulk een ruim gebruik van jenever, dat hij voorover viel. Zijne makkers dachten dat hij sliep en lieten hem liggenmaar eenige uren later ontdekten zijdat hij overleden was. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Blaricum de kandidaat E. G. Hoëferte Schermerhorn de kandidaat J. H. Themmen de Lang; te Losdorp Ds. J. J. A. PI009 van Amstel te Reitzumte Loon op Zand Ds. J. A. P. Ris Lambers te Maassluis eu te Oud-Beijerland Ds. J. J. Ruys te Oude- en Nieuwe Wetering. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Sexbierum Ds. J. F. ter Hoor te Stroo- bos; te Baanbrugge de kandidaat H. Vissink; te Winters wijk Ds. P. J. van Smeden te Blija. Aangenomen door Ds. J. H. Vos te Heereuveen het be roep naar Katwijk aan Zeedoor den kandidaat E. Diemer dat naar Sassenheim en Noordwijk en door den kandidaat D. Mekkes dat naar Aalden. De lessen aan de hoogere burgerschool te Haarlem waarbij onze voormalige stadgenoot, Dr. E. van der Ven, directeur is, zijn aangevangen met een personeel van 107 leerlingen, waarvan 3 8 in de 1ste, 3 2 in de 2de, 7 in de 3de en 14 in de 4de klasse en 16 voor afzonderlijke vakken. De burgeravondschool met vierjarigen cursu3 telt 106 leerlingen. Uit Curasao wordt berigt, dat Ds. van Dissel met zijn familie op 1 Augustus naar Suriname is vertrokken nadat zijn opvolger Ds. G. J. Simons den vorigen Zondag zijn intreerede had gehouden over Jacobus I, vs. 2 7. De offi cier van gezondheid 3de kl. Strengnaerts wacht op de komst van den officier van gezondheid P. D. Couvéeom naar Nederland terug te keeren, EIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regeU/0.75. Iedere regel meer 12Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 n. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 ra.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 ii.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat'9 morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 n. en 3 u. 35 m. 'suamiddags.Ooit-lodisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur's av. 8poorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 11. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Üouderdugte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 nur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van S4 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1