Zaturdag 2 September. A0. 186, Binnenlanclsch Nieuws. Deze Courant verschijnt ellcen flag he- halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels^.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, .Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2\ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de LakenhalKatoeufabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7". 45 m. en te 11 u.;'a namiddags te 3 u. 35 m. Gavonds te 7 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Iudisobe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraof dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijUs Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. ran Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 9 i uur. Z. M. heeft den luit. ter zee 2de klasse li. E. A. Frucht, met ingang van 1 October aanstaande bevorderd tot luit. ter zee 1ste klasse. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op DiDgsdag, den 5den dezer, niet plaats hebben. De heer R. van der Vlugt te Warmond is als min ste inschrijver aannemer geworden van de geniewerken te 's Gravenhage, het inrigten van den zolder der Frederiks- kazerne aldaar tot magazijn van kleeding en een verwing aan die kazerne en bijbehoorende gebouwen, voor f 19499, - en het bouwen eener loods aan den straatweg bij Waalsdorp voor f 5 25. -Zaturdag avond zal in den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage worden opgevoerd de opera le Trou- vère. De voorstelling la Juive op Donderdag avond onder vond veel bijval en toejuiching. De Staats-Couraut N°. 204 bevat het verslag der com missie belast met het afnemen der examens van hen die acten van bekwaamheid verlangden voor middelbaar onder wijs in de wis- en natuurkundige wetenschappen, landbouw kunde zeevaartkundeteekenen en boetserenwaaruit wij het volgende overnemen De uitslag van het examen was deze: Van de 42 perso nen, die zijn geëxamineerd, hebben slechts 14 voldoende bewijzen van bekwaamheid gegevenom als onderwijzer te kunnen optreden in één of meer der vakken waarvoor zij zich hadden aangemeld. Nog behelst de Staats-Courant het verslag van de com missie, belast met het afnemen der examens van hen, die acten van bekwaamheid verlangden voor middelbaar onder wijs in de Nederlandsche taal- en letterkunde de geschied kundige wetenschappen, de staatshuishoudkunde, de handels wetenschappen de levende talen en hare letterkunde, het schoonschrijven en de gymnastiek. Het getal van hen, die zich hadden aangemeld, bedroeg 62, van welke echter 5 niet zijn opgekomen. Daar één kan didaat zich had aangemeld om het examen in twee levende talen, een ander in Hoogduitschboekhouden en schoon schrijven, bedroeg het getal der gevraagde acten 65 of na aftrek der 5, die zijn weggebleven, 60. Daarbij valt even wel nog op te merken, dat voor sommigen het examen over verschillende vakken liep, die volgens de programma's vaa elkander hadden kunnen worden gescheiden; dit was het ge val bij één candidaatdie zich aanmeldde voor de acte voor Nederlandsche taal- en letterkunde en geschiedkundige we tenschappen bij één voor de volledige acte in staatshuis houdkunde en bij 5 kandidaten die zich aanmeldden voor de volledige acte voor de handelswetenschappen. Er zijn der halve eigenlijk 68 examens afgenomen, waarvan 38 met gunstigen uitslag werden bekroond. Daarvan waren er 6 in de Nederl. taal- en letterkunde, waarvan 4 met gunstigen uitslag; 2 in de geschiedenis, waarvan één voldoende; 2 in de aardrijkskunde, beide met ongunstigen uitslag; 1 in de staatshuishoudkunde en statistiek, en 1 in de kennis on zer staatsinstellingen, eveneens ongunstig; 10 iu het boek houden waarvan 9 voldoende6 in de handelswetenschap penwaarvan 4 voldoende; 17 in de Fransche laai- en letterkunde, waarvan slechts 4 met gunstigen uitslag, 6 in de Engelsche taal- en letterkunde waarvan 4 met goeden uitslag; 3 in de Hoogduitsche taal- en letterkunde, waar van 2 voldoende; 1 voldoend examen in schoonschrijven, en eindelijk 14 in de gymnastiek, waarvan 5 voldoende. MaaDdag 11. trok te Maastricht de bezetting des mor gens naar Berg, li uur van daar, tot het uitvoeren van groote manoeuvresongelukkiger wijze nam dien dag de hitte zoo toe, dat zij de hoogte van 26 a 27 graden be reikte. Bij het houden van rust bevonden zich de troepen nabij het water, waar vele jongelieden, in weerwil der waar schuwingen van de officieren van gezondheidhunnen on- uitstaanbaren dorst gingen lesschen met het gevolg dat op den terugmarsch meer dan 100 militairen ineenzakten en in de greppen langs den grooten weg nedervielen. Velen hunner moesten in het hospitaal worden opgenomenmen verzekert dat een der jonge lieden Dingsdag overleed, en een ander zich in een zeer gevaarlijken toestand bevindt. Zondag avond ten half negen uur brak te Lobith een hevige brand uit in de woning van den winkelier en smid Pauw, in den kom der gemeente gelegen. Eerst te half drie uren in den vroegen morgen was men den brand meester, en zijn de belendende huizen gespaard. De pompen en wa terputten waren leeg. Granen en hooi zijn vernield. - Als een bewijs vau verdraagzaamheid tuwchen de ver-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1