N°. 1696. Dingsdag 29 Augustus. A0. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DMBEAl). Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maandeu. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en dooJberigteu van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ns. W u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 51 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u, 35 m. tsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Qost-Indisohe Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Xelegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Xelegraaf dagelijks van 7 u. 'sm. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitg anode Hechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sHijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uur. Bij de Tweede Kamer der Stateu-Generaal is inge komen het wetsontwerp betreffende de regeling van 's Rijks- comptabiliteit, onlangs door den Minister van Financiën aan de Eerste Kamer toegezegd. Eerlang zal de cultuurwet voor Neêrl.-Iudië worden aangeboden. - Naar men verneemt is de heer J. G. Mullerviolist te 'sHage, benoemd tot onderwijzer aan de Koninklijke Mu ziekschool aldaar. Te '8 Gravenhage is 11. Zaturdag een Vereeniging ge sticht van de gerechtigden tot het eereteeken van 1813-15 waaraan gegeven is de naam van //het Zilveren Kruis." Een commissie, bestaande uit de HH. Schiffer, Mioulet en Furst- neris met de voorloopige regeling belast. De heer Maurice Hageman van Groningenbenoemd tot directeur der Maatschappij van Toonkunst te Batavia is tevens benoemd tot directeur van de Liedertafel Aurora aldaar. Eenige weken geleden is te Deventer overleden Dr. Alphonius Hecker, die bij de organisatie van het Stedelijk Gymnasium in 183 8 te Leiden, als docent voor de oude talen werd benoemdmaar spoedig daarop in het krankzin nigengesticht Meerenberg moest worden geplaatst, van waar hij drie jaren geleden naar het gesticht te Deventer werd overgebragt, alwaar hij dezen zomer overleed. In de provinciën Gelderland, Utrecht en Overijssel schijnt van de varkensziekte of van de veeziekte weinig te bespeuren ie zijn. Zaturdag 11. vierde een Israëlitisch echtpaar te Mep- pel, A. S. Kan en K. de Blaauwop 74- en 76jarigeu leeftijd in uitmuntenden welstand, omringd van kinderen en kindskinderen, zyn gouden bruiloftsfeest. Een achttal van de elf kinderen is hun overgebleven, terwijl van de twee en zestig kleinkinderen, twee en vijftig in leven zijn. Uit Vlissin gen wordt berigt van dd. 25 dezer: Door den zwaren stormwelke gisteren avond en gedurende den geheelen nacht op onze kusten heeft gewoedhebben wij een ontzettende zeeramp te betreuren. De Deensclie kof Hans Jacob, kapt. Haayenvan Femerm in Holateinkreeg gis teren avond ten 5 ure in zee, als voor Antwerpen met gra nen bestemdeen loods aan boord. Door den opkomenden hevigen wind geteisterd, bereikte het schip West-Kapelle, en - werd ten 11 ure door een woedenden orkaan op het zoogenaamde plaatje van Zoutelande geworpen. Nadat men daar een uur met de meeste krachtsinspanning getracht had schip en leven te behoudendaar het nachtelijk uur den nood vermeerderdewerd het vaartuig geheel verbrijzeld. De kapitein, vier matrozen en de Vlissingsche zeeloods Jo seph Frits, gehuwd en vader van zes jonge kinderen, een kloek en kundig zeeman, het sieraad van zijnen stand, von den hun graf in de golven. Slechts één jeugdig zeeman, Peter Magnus Halbe, oud 2 3 jaar, geboren te Westervick in Zweden, wierp zich iu zee op een plank, en na acht verschrikkelijke uren door de golveu te zijn voortgezweept werd hij te West-Kapelle op strand geworpen naar Vlis- singen gevoerd en daar met de meeste liefde en voorko menheid verzorgd. De bliksem heeft. 11. Woensdag avond weder een offer geëischt. In de gemeente Gemert zat een boerenmeisje met een kind op de schoot aan het raamtoen het onverwachts door den bliksem doodelijk werd getroffen en ter aarde ne- dergeworpenhet kind werd ongedeerd van den grond op genomen, doch het meisje, dat het kind op den schoot had, werd als een lijk opgenomen en bleek later door den blik sem in den hals geraakt te zijn. De algemeene vergadering der Nederl. Entomologische Yereeniging, dit jaar te Arnhem onder het voorzitterschap van Mr. J. Alberda van Leeuwarden Zaturdag 11. gehou den was buiten woon talrijk bezocht. Belangrijke mededee- lingen werden gedaandie van het nut en den bloei der vereeniging getuigen. Tot voorzitter der volgende algemeene vergadering, in Augustus 186 6 te Zwolle te houden, is be noemd Mr. S. C. Snellen van Vollenhoven van Leiden. Zondag 11. namen vele leden deel aan een excursie in de bosschen van Wolfheeze en omstreken. Naar men verneemt heeft Ds. Westhoff, bij de Herst. Evang. Luth. gemeente te Amsterdam beroepen, dat beroep aangenomen. Dingsdag 11. had de prijsuitdeelling plaats aan de leer lingen der R. C. kweekschool op den Ruwenberg te 's Her togenbosch en vervolgens in het bisschoppelijk Seminarium te St. Michielsgestelonder voorzitting van Mgr. Zwijsen aartsbisschop van Utrecht. In de nieuwe kapel van het Semi-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1