N°. 1695. Maandag 28 Augustus. Binnenlandsch Nieuws. LËIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel mrer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en dooJberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 in.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezouderd des Zondags, 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2}. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. (savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 n. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10i uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3 6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dijgsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft den heer J. J. M. Lieste benoemd tot consul van Nederland te Buenos-Ayres. Vrijdag heeft, ter gelegenheid der 14de verjaring van Prins Alexander, H. M. de Koningin een groot diné gege ven op het Huis ten Bosch, waaraan de Prins van Oranje, Prins Hendrik en Prins Frederik hebben deelgenomen en waarop zich het muziek van Uunckler's kapel heeft doen hooren. Z. K. H. de Prins van Oranje, die als inspecteur- generaal over het wapen der kavallerie een inspectie heeft gehouden over het regement dragonders in verschillende gar nizoenen in de provincie Limburg, is Donderdag namiddag in de residentie teruggekeerd. - Heden Zaturdag geeft de Hoofdcommissie een luister rijk diné aan haren voorzitter, Z. K. H. Prins Frederik. Donderdag is de eerste paal geheid voor het fonda ment van het Nationaal Gedenkteeken in het Willemspark te 's Hage. Heden Zaturdag is te 's Gravenhagein het locaal der teekenakademiegeopend de tentoonstelling van pluim gedierten, bloemgewassen en tuinvruchten, gehouden dooi de afdeeling 's Gravenhage en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Die tentoonstelling zal drie dagen duren (van 26-2 8 dezer). Reeds is de tentoonstel ling heden door een zeer talrijke menigte, waaronder vele personen van buiten de stad bezocht. Met vertrouwen be velen wij alle belangstellenden aan, om deze tentoonstelling gedurende de twee dagen dat zij nog openstaat, te be zoeken. Van den heer J. J. Wijsmuller, horologiemaker te Amsterdamwerd bij het gemeentebestuur te 's Hage ont vangen om te dienen als prijs bij de Donderdag te Sche- veningen gehouden volksspelen, een zilveren horologie, op de plaat waarvan staat //het wapen van Amsterdam en het woord volksspelen." Naar men verneemt, is aan den nieuw benoemden leeraar bij 's Rijks kweekschool voor mil. geneesk., den offic. van gez. van Braam Houckgeest, het geheele onderwijs in de anatomie opgedragenterwijl de heer Fles zich uitslui tend met de ophthalmologic zal belasten. De heer Nadar zal binnen weinige dagen met den monster-luchtballon le Géant te Amsterdam aankomen; ge durende eenige dagen zal de ballon in het Paleis voor Volksvlijt worden tentoongesteld en op 10 September op stijgen. Men weet dat deze ballon alle vroegere in grootte overtreft, een inhoud beeft van meer dan 6000 kubieke ellen gas en dat het huisje vaü mandenwerkdat tot schuitje dient, twee verdiepingen heeft; het geheel weegt 4500 kilo. Slechts weinige steden kunnen gelijk onze hoofdstad ge noeg gaz leveren om den Géant te vullenzonder de da- gelijksche dienst der gazfabriek te stremmen. Te Frankfort b. v. kon de heer Nadar niet opstijgenomdat de fabriek aldaar niet de genoegzame hoeveelheid gaz verschaffen kon. Op enkele plaatsen alleen kan dit schouwspel dus het publiek worden aangeboden. Van daar dan ook dat te Parijs, Lyon en Brussel een zoo verbazende toevloed van personenvan heinde en ver zamengestroomd aanwezig was, als gold het de viering van nationale feesten. Te Brussel waren verleden jaar de hotel» zoo voldat allerlei hulpmiddelen te baat moesten genomen worden om de massa vreemdelingen een onderkomen te bezorgen. Ook hier zal gewis uit alle oor den des lands de toeloop groot zijn. Een dergelijk schouw spel toch is te merkwaardig om er niet bij tegenwoordig te zijn. Op het deze week te Antwerpen gehouden concours in de declamatie, is een medaille met den daaraan verbon den prijs van 5 0 francs toegekend aan den beer A. J. Spoor, vice-president en censor der Rederijkerskamer //Tollens" te Rotterdam, voor zijn voordragt van het gedicht: //Dood be daard," van G. H. J. Elliot Boswel; alsmede dat de heer G. Boelelid van de rederijkerskamer te Kampenbij het concours van welsprekendheiduitgeschreven door het pro vinciaal leescomiteit te Antwerpen, en in deze week aldaar gehouden in de eerste klasse den eersten prijs heeft be haaldbestaande in een zilveren medaille en 100 francs. Gelijke prijs werd behaald door den heer A. Vrugtman vau Zutphen. Woensdag 23 dezer heeft de heer Boele met de overwinnaars van de tweede en derde klasse gedongen naar den //prijs van uitnemendheid." Deze prijs is toegewezen aan een Antwerpenaar tegen den heer Boele, met 5 t gen 4 stemmen. In den avond van 18 Augustus jl. meldde zich bij

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1