N°. 1693 A0. 18ti5. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSOH IHIiill.UI. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- niers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/O.?5. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondaas.S u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'suaraiddags. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen mn bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks vau 102 aar. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen degelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster van 9 4 uur. - Z. M. heeft vergund aan J. B. Tetar van Elven lid der kon. akademie van beeldeade kunsten te Amsterdam, het aannemen en dragen der versierselen van de ridderorde van Christus, hem door Z. M. den Koning van Portugal geschonken, en aan M. H. van Lee, letterkundige, secre taris der Brabantsche commissie voor de oprigting van het Vondel-gedenkteeken te Amsterdam, het aannemen en dragen der versierselen van officier der orde van Iftihar, 3de kl., hem door Z. H. den Bey van Tuni3 geschonken. Met den 5den September a. s. wordt de luit ter zee lste kl. C. A. E. Fauchey, 1ste officier op Zr. Ms. korvet Pallas, op non-activiteit gebragt, terwijl met den 6den Sep tember daaraanvolgende als zoodanig op dien bodem wordt geplaatst de luit ter zee lste kl. J. I). J. van der Hegge Spies; voorts de kapt.-luit. ter zee G. W. F. Moeth eerste officier aan boord van Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau, wordt met den lOden September a.s. op non-activiteit gebragt en den llden September daar aanvolgende op dien bodem vervangen door den kapt.-luit. ter zee P. Toutenhoofd, thans non-actief; alsmede de officier van gez. 2de kl. H. J. Nieuwkerk wordt met den lsten September a. s. geplaatst op Zr. Ms. wachtschip te Vlissingeu. De lste luit. J. C. van Schermbeek, van het 3de reg. inf. is in rang bij het instructie-bat. te Kampen over geplaatst. Volgens bij het Departement van Koloniën van het Indisch bestuur ontvangen telegrafische berigten, gedagtee- kend Batavia 21 en 31 Jul ijwas te Ambarawa, door aan houdende aardbevingen, groote schade aangerigt. Bij de Dingsdag plaats gehad hebbende verkiezing van een lid van den gemeenteraad te Utrecht is gekozen de heer Mr. F. A. van Hall. Bij gelegenheid der feestviering te Scheveningen ligt op het voetstuk van het standbeeld van Z. M. Willem II op het Buitenhof te 's Hage een prachtige bloemenkrans. Aan het Scheveningsche strand was heden Donderdag een talrijke menigte bijeen om getuige te zijn van de plegtige ont hulling der gedenknaald, opgericht ter herinnering aan Neêr- lands verlossing van het Fransche juk in November 1813; op een dag, voor het Huis van Oranje zoowel als voor de Neder landsche natie steeds gedenkwaardig. De oudste telg van dat Doorluchtig Huis zou de leider van het feest zijn, Z. K. H. Prins Frederik het woord voeren op de onvergetelijke plek, v.iar Zijn vader aanlandde, toen Hij weder als Souverein Vorst van Hollaud de teugels vau het bewind zou aan vaarden. Zulke gewigtige feiten in 's Lands historie verdienen ver eeuwigd te worden, en de Nederlandsche natie liet zich bij die plegtigheid vertegenwoordigen door afgevaardigden uit de verschillende gemeentendie kwamen van het Oosten en het Westen, van het Noorden en Zuiden, om te staan tegen over den eenig overgebleven zoon van den eersten Koning van Nederland, die de plegtige onthulling zou bevelen, waarop vreugdegeschal en kanongebulder zouden antwoorden. De plegtigheid had plaats volgens het uitgegeven pro gramma. Nadere bijzonderheden van hetgeen gesproken en verrigt werd zullen worden medegedeeld. Frius Frederik was het sieraad der zaamgevloeiiie schare, om zijn eenvoud, zijn minzaamheid, zijn harlelijkheiddie hoven het vorste lijk eergewaad uitblonken. Niet onvermeld mag blijven dat voor de loffelijke en voorbeeldige zorg der hoofdcommissie aan de vertegenwoor digers der Nederlandsche dagbladpers een geschikte plaats bij de plegtigheid was beschikt. k Reeds vroegtijdig, des morgens te tien ure, had zich een deel der commissarissen van orde op het feestterrein te Sche veningen verzameld, dat reeds door een militaire wacht was afgezet om te voorkomeudat belangstelling, in onbeschei denheid ontaard, zich daar den toegang verschafte en de aanspraken van gerechtigden en genoodigden mogt betwis ten. De overige commissarissen van orde voegden zich een paar uren later tot hen en beraamden met hen alle noodige voorzorgsmaatregelen om de orde bij deze plegtigheid te re gelen en te bewaren. Ten half twee ure zag men langs het strand het garnizoen de stellingen innemen, door den heer waarnemenden gouverneur der residentie, gen.-maj. Wilbren- ninck daarvoor aangenomen. Terwijl de foule steeds ver meerderdevverd ook het trompetgeblaas van omnibus en tramway menigvuldigeren hoorde men allengs meer rijtui gen naderen volgens den weg, in de policie-verordening van wege het gemeentebestuur uitgevaardigdvoorgeschreven. Genoodigdenafgevaardigden en ledeu der plaatselijke com-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1