■N°. 1692. Donderdag 24 Augustus. A°. IS6:>. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0,75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 m.; 4 u. 41 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2i u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u ;'s namiddags te 8 u. 35 m. Isavouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegrnaf dagelijks van 7 's m. tot 10 u. 30 m, av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en fTiethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Corhmissïe van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10-4 unr. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen degelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 's Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft Mr. IJ. J. H. de Koek, op zijn ver zoek, eervol ontslagen als burgemeester der gemeente Bun- nik, Odijk en Werkhoven, en in zijn plaats tot burgemees ter dier gemeenten benoemd C. H. Ruygrok; levens is J. C. Lantsheer benoemd tot burgemeester der gemeente Ritthem. Z. M. heeft benoemd tot commies der posterijen van de 2de kl. den heer J. W. J. IJssel de Schepper, thans com mies der 3 de kl., en van de 3de kl., de heeren J. Hoef ha mer, J. W. Chevallier, A. Fichet en W. M. van Idsinga. Ter vervanging van Dr. Rienderhoff i3 benoemd tot leeraar aan 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht, de heer Dr. Basting, van het garnizoen te 's Gravenhage. Uit eeu door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de zes eerste maanden van 1865 blijkt, dat die middelen hebben bedragen ƒ34,254,874,29i- tegen 34,309,5 81,09.] in hetzelfde tijdvak van 1864. Door de commissie van loezigt op de scholen voor middelbaar onderwijs /e Deventer zijn aanbevolen voor de betrekking van leeraar in de natuurkunde aan de hoogere burgerschool J. I). van der Waals, directeur der burger avondschool te Leiden en H. Onnendoctorandus in de phi losophic te Utrecht. Uit liet bovengemelde tweetal heeft de Gemeenteraad en zijne vergadering van 21 dezer benoemd den heer J. D. van der Waals, van Leiden. Uit Breda schrijft men van dd. 21 dezer: Heden had alhier de 15de algemeene vergadering der broederschap van kandidaat-notarissen in Nederland plaats, die door een groot aantal leden werd bijgewoond. Uit het namens het hoofd bestuur uitgebragt verslag, bleek van den toenemenden bloei dier broederschap, alsmede van de belangstelling in het door haar uitgegeven wordend tijdschrift Recht en Wet. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de aftredende heeren H. van ReijnCz. te 's Gravenhage en S. Brouwer te Ab coude, terwijl tot redacteur van gemeld tijdschrift, in plaats van den heer J. M. E. Dercksen te Leiden die zich ver- pligt had gezien voor die betrekking te bedanken werd be noemd de heer Mr. A. J. Wijnstroom te Leiden. Vele voor stellen ter vergadering behandeldgaven blijk van de be langstellingdie de leden der broederschap ten opzigte van het notarisambt bezielt. - Als plaats voor de volgende al gemeene vergadering werd aangewezen de stad Middelburg. Door de maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Am sterdam is als prijsvraag uitgeschreven: //Een geschrift over volksvermaken, met een aanwijzing hoe deze het meest in onvereenstemming met hunnen landaard geleid en bevorderd kunnen worden." Voor het best gekeurde antwoord, dat niet uitgebreider zal mogen zijn dan 10 bladen druks in groot 8°., looft zij uit haren gouden medaille of 200 gulden in geld. De antwoorden, geschreven door een andere hand dan die van den auteur, moeten met een verzegeld naambillet worden ingezonden vóór 1 April 1866 bij het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur der Ilollandsche Maatschappij van Landbouw heeft bij circulaire den leden der maatschappij medegedeeld, de punten van beschrijving van de 19de al gemeene vergadering, die op Zaturdag 21 September a. s. te Purmerend zal worden gehouden. Te behandelen zijn vier voorstellen van afdeelingenals: van 's Gravenhage tot het uitloven van een premie voor den invoer van onver mengd ras van ongehoornd Engelsch rundvee; - van de Katwijken, tot het indienen van een adres aan de Hooge Re gering tot afkoopbaarstelling der tienden; - van Sloten over den te hoogen waterstand in polders, - en van Velsen over de schapenteelt; - beuevens het voorstel van het hoofd bestuur tot het uitloven van een gouden medaille voor een prijsvraag, betreffende taaije vachten of pelzen van schapen Maandag verspreidde zich het gerucht door Nijmegen, dat er een belangrijk ongeluk op den Nijmeegschen spoorweg had plaats gehad. De geheele zaak komt gelukkig hierop neder. Op de hoogte van Groesbeek geraakte van den trein van Cleve naar Nijmegen van 8 ure des morgens een ledige goederenwagen, de laatste van den trein, uit het spoor, ten gevolge waarvan het rad brak en de rail werd omge bogen. De wagen werd losgemaakt en de trein vervolgde zijn weg, zonder dat de reizigers zelfs iets bemerkt hadden. Zondag 'namiddag te half een uur ontstond binnen de gemeente Roozendaal bij Breda een felle brand, waar door in korte oogenblikken een huis in de Molenstraat ver- I nield werd.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1