NAAIMACHINES. Triëst-Batavia. OVERLANDMAIL Advertentiên, zijn wil kon verzetten. Nogthans klaagde en weende zij over dien toestand en de boeren bij wie zij zamen overnachtten hadden diep medelijden met haar. Zij trachtten haar met ge weld terug te houdenmaar op de aanraking van Castellan kreeg zij een zenuwtoeval, zoodat de boeren zeiven den be delaar weer terugriepen om haar uit dien toestand te doen geraken. Dan volgde zij hem weder. Op een togt door het bosch echter gelukte het haar terwijl Castellan met jagers stond te praten te ontsnappen, zij vlugtte naar de hut waar zij het laatst geweest waren en men gaf haar de schuilplaats die zij weenend afsmeekte. Van dit oogenblik af werden hare geestvermogens gekrenkt en toen zij als getuige gehoord werd wa3 zij nog niet geheel hersteld. Castellan werd vijf dagen nadat hij Josephine Hugues ontvoerd had, den 6den April, gevangen genomen, en werd beschuldigd van herhaalde aanrandingen der eerbaarheid ge pleegd op Josephine Hugues. Met groote onbeschaamdheid bekende hij alle feiten hem ten laste gelegdmet dit ver schil slechts, dat hij beweerde dat Josephine steeds in het volle bezit van geest en wil was geweest. De getuigen even wel verklaarden het tegendeel terwijl ook op het vroeger ge drag van het meisje niets was aan te merken. Haar geheele voorkomen toonde echter een zenuwachtig gestel aan en voor het hof verschenendurfde zij den be schuldigde niet aanzienuit vrees dat zij weder onder diens invloed zou geraken. Castellan beroemde zich hoog op zijn magnetische gayen en hij had zelfs de onbeschaamdheid om den president van het hof voor te stellendat hij op dezen proef zou geven van zijn talent als magnetiseur. Onder het voorlezen van het procesverbaal was de procureur-generaal genoodzaakt hem te doen gelasten de oogen van hem af te wendendaar hij ook op weg was om door hem gemagnetiseerd te worden. De jury heeft hem schuldig verklaard zonder verzachtende omstandigheden in aanmerking te nemenen Castellan werd veroordeeld tot twaalf jaren tuchthuisstraf. De Moniteur berigt dat in het volgende jaar te Bou- logne-sur-Mer een internationale tentoonstelling van voor werpen betreffende de visscherijen zal worden gehouden. Het juiste tijdstip daarvan zal nader worden bepaald. Een com missie, welke den Miuister van Marine en Koloniën tot eere-voorzitter heeft, is met de toebereidselen voor die ten toonstelling belast. De boekverkooper Baillière te Parijs heeft een curieus werk van Wilfrid de Fonvielle uitgegeven over den fossie len mensch. De schrijver, zonder twijfel door zijn onder werp medegesleept, tracht te bewijzen, dat wij van de apen afstammen en misschien nog niet zoo ver van onzen oor sprong verwijderd zijn, of het zou zonder veel moeite mo gelijk zijnom sporen onzer verwantschap met de thans in het hippodrome ten toongestelde gorille-apen terug te vin den. De auteur ontwikkelt voorts in zijn belangrijk werkje het denkbeeld, dat het menschelijk geslacht reeds een aan zienlijk aantal eeuwen heeft bestaan, en dat de Bijbel van vele cycles (tijdperken) geen gewag maaktmaar die heeft beschouwd als voorbereidingstijd. Indien de heer de Fonvielle gelijk heeft, zullen sommige aperijen voortaan minder ver wondering barenen zal men minder verbaasd zijn den mensch zoo onstandvastig en ellendig te zien als het vier handig wezen dat in het scheppingsverhaal van dezen schrij ver de rol van Adam speelt. Uit een goede bron meldt men het volgende omtrent de verhouding tusschen Florence en Rome: //De Koning van Portugal wilde dat zijn schoonvader Victor Emanuel peet over zijn jongste kind zou zijn. De paus echter wilde in dat geval zijn toestemming tot den doop niet geven. De Koning verklaarde dat hij dan zijn kind slechts den nooddoop zou laten toedienen. Hierop verzocht Victor Emanuel zijn schoon zoon Prins Amedeus tot peet te nemen. De Prins is dan ook reeds naar Lissabon vertrokken. De grond, waarop het verbrande museum van Bar- num te New-York gestaan heeft, is door den heer Bennett, eigenaar van de Herald, aangekocht. Barnum heeft zich met zijn theater en het overschot zijner curiositeiten voorloopig in de Wintertuin gevestigd en zal later de Chinesche ge bouwen betrekken tot dat hij weder een eigen etablissement heeft opgetrokken. Hij werkt met zijne bekende onverdoof- bare energie aan het herstel van zijn geheel eenig museum. Z\jn stoïsche bedaardheid bij den laatsten brand i9 reed® overvloedig beloond. Hij heeft namelijk 200,000 voor den afstand van zijn recht op den grond ontvangenhetwelk met het bedrag der assurantie-penningen zijn verlies ruimschoots dek ken zal. De jongste tijdingen uit Amerika maken melding van vreeselijke regens, welke vooral in Missouri zijn gevallen. De oogst is dien ten gevolge bijna geheel vernield, terwijl aan den tabak aanzienlijke schade is toegebragt. Een Amerikaande heer Lowheeft een luchtschip vervaardigd, waarmede hij verklaart iu 5 0 of 60 uren dei) oceaan te zullen oversteken. Men vraagt in Leiden te Huur, tegen 'het begin van Septembereene GEMEUBI LEERDE KAMER bij burgerliedenliefst met den Kost, voor een jong menschzijne bezigheden buiten 's huis hebbende. Opgaven van stand en prijs zoo spoedig mogelijkfranco onder N°. 461, bij den Boekhandelaar W. J. DANNEN- FELSER te Utrecht. Bestuurderen van het Genootschap Mathesis Scienliarum Genitrix brengen bij deze ter kennis van die daarbij belang hebben, dat tot het Aannemen van Leerlingen voor de Burgeravondschool en de Ambachtsschool zal worden gevaceerd op Maandag en Dingsdag 21 en 22 Au gustus aanstaande, des avonds van 79 urein het lokaal in de Schoolsteeg, Wijk IV, N°. 5 59 en 5 60. Men wordt herinnerd, dat om toegang te verkrijgen tot de Burgeravondschool en de lessen in het Rekenen, de Stel en Meetkunde aan de Ambachtsschool, er blijken moeten gegeven worden van bekendheid met de theorie van geheele en gebroken getallenvan bedrevenheid in het toepassen der hoofdbewerkingen op die getallen en van bekendheid met het metriek stelsel. Zij die toegelaten wenschen te worden tot het Bouwkundig Rekenenmoeten daarenboven bekend zijn met de beginselen der Meetkunde. Namens Bestuurderen voornoemd C. G. NIEUWVEEN, Secretaris. De ondergeteekende heeft de eer te berigten aan HH. kleermakers, schoenmakers, zadelmakerslinnen werkers enz., dat hij uit Parijs heeft ontvangen een assortiment NAAI MACHINES van eene nieuwe vindingen bijzonder voor bovengenoemde vakken geschikt. Door zekerheid in het werk, gemakkelijkheid in de be handeling, netheid van uitvoering eu door soliditeit kunnen deze machines bijzonder worden aanbevolen. W. H. JACOBS, Fabrikant van Stoom- en andere werktuigen, te Haarlem. Van Triest via Alexandria circa 200 ZEEMIJLEN KOR TERE REIS naar JavaChinaJapanenz. tweemaal 's Maar.ds met de Mailbooten der Oostenrijksche Llyod in directe aansluiting met die der P. Sc O. Company. Naar TurkyeGriekenlandenz. wekelijks. Venetië3 maal 's weeks. Informatiën voor de reis, bezorging der plaatsbilletten tegen hetzelfde tarief als aan de Bureaux der Directie, alsmede verzending van Bagage door bemiddeling van Be Agenle?i der Oostenrijksche Llyod voor Nederland G. P. ITTMANN ZOON, Botterdam.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3