N°. 1688.1 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den gewezen Minister van Marine in Brazilië conseiller Pinto Lima; voort3 is de officier van gezondheid der 3de kl. bij de zeemagt H. J. Nieuwkerkmet ingang van den 16den dezer, bevorderd tot officier van gezondheid der 2de kl.; met bepaling dat hij zal rang nemen tusschen de officieren van gezondheid, der 2de kl. C. Noordewier en P. W. J. van den Broek. De luitenant-kolonel, Jhr. A. W. A. Gevers Deynoot, van het 3de reg. vest.-art. is te Maastricht in garnizoen gekomen, en belast met het bevel over de aldaar gestatio neerde kompagniën van dat regement. De lste luitenant-administrateur van kleeding en wa pening, B. J. Rademakers, van het 3de reg. drag, te" Haar lem is in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het 2de reg. drag, te 's Hage. Op Zaturdag den 19den dezer zal de audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken, en op Dingsdag den 22sten dezer die van den Minister van Oorlog niet plaats hebben. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben aan den gemeenteraad voorgesteld behalve het 4/5 der per sonele belasting te heffen nog 70 gemeente-opcenten op het personeel 40, en 10 opcenten op de grondbelasting van den hoofdelijken omslag op de bestaande wet, een belasting op de honden en een op de openbare vermakelijkheden. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben aan den gemeenteraad een plan ingediend tot regeling van het plaatselijk belastingstelsel en stellen daarbij voor, behalve het 4/5 van de opbrengst der rijks-personele belasting, te heffen 40 opcenten grondlasten gebouwde en 10 opcenten ongebouwde eigendommenaan eigen directe belasting van ten hoogste f 100,000, en 525 opcenten op de rijks personele belasting. Daardoor zouden kunnen worden afge schaft de plaatselijke accijnsen het haven- en kaaigeld en het bruggeld. Door den Gemeenteraad van Gouda is beslotende verbruiksbelastingen niet geheel af te schaffen maar eenige accijnsen te behouden. Het voorstel om opeenten te heffen op den rijks-accijns op gedistilleerd is vervangen door dat om den accijns op het gemaal van f 2 op ƒ2,5 0 per 100 pond te brengen. Uit Meppel meldt men van den 16den dezer: In de heden avond gehouden raadsvergadering is beslotenom in 'zake de nieuwe belastingwet subsidie van ƒ2000 aan het rijk te vragen, voor het te kort, dat naar men verwacht, oog altijd zal overblijven, niettegenstaande die 4/5 rijksbelasting op het personeel, welke men wenscht te behouden, de 40 opc. op de gebouwde, en 10 id. op de ongebouwde eigen dommenzoomede 25 opcenten op de personele belasting. Mogt men in het verkrijgen der gevraagde toelage niet sla gen dan bestaat het planom het tekort te dekken door de opcenten op de personele belasting aanmerkelijk te ver- hoogen. Naar men verneemt, is het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam Dingsdag 11. door 800 personen bezocht. In den vorigen nacht te half een ure is te Rotterdam een man, wonende in de Katshoek, dood gebleven, zoo men zegt door den bliksem getroffen. - Woensdag nacht woedde boven Utrecht een hevig on- weder, dat van ruim een ure tot laat in den morgen bijna onafgebroken aanhieldterwijl de massa waterdie daarby gevallen i3, ongewoon groot was. Ongelukken zijn er tot dusverre niet bekend geworden. Dien nacht, oügeveer half twee, is de bliksem te West broek geslagen in een watermolentje van E. de Groot, ach ter de begraafplaats, heeft een der roeden gespleten, den kap vernield, de bovenas gesplinterd, twee hoekstijlen ge heel verbrijzeld, twee steenen voetstukken uit elkander ge slagen, de bekleedselen van den molen grooteudeels uit hun verband gerukt; zware houten lagen op grooten afstand. De brand, daardoor ontstaan, is door een water en den zwaren regen spoedig gebluscht. Woensdag morgen ten vijf uren barstte te Alkmaai' een zwaar onweder uit en verspreidde overal schrik en angst, de bliksem sloeg in twee boeren hofsteden en in een molende hofsteden zijn totaal afgebrand en de molen is blijven staau. In den molen huisden man, vrouw en zeven kinderen, zij hebben niets van het weder geleden. De Vereeniging van Vrienden der Waarheid te Win terswijk heeft den Vlaamschen Evangeliedienaar te Roubaix en Kortrijk C. G. Vorthoven, uitgenoodigd om haar voor- Deze Courant ver9chijut eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regel3/0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu- i welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 ii.6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2$ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'aavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. KijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m.av, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IVethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de3 Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijUs Directe Belastingen, Maandag, Diagsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1