Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandse!] Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastin gen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Zierikzee den heer J. P. L. A. Geselschap, than3 ontvanger van de di recte belastingen en accijnsen en van de belasting op den waar borg der gouden en zilveren werken te Schoonhoven; en tot ontvanger der in- en uitgaande rechten te Wernhout den heer C. Kempenaers, thans der in- en uitgaande rechten en ac cijnsen te Kanter; der in- en uitgaande rechten en accijn sen te Kanter den heer K. Boudewijnthans scheepsmeter te Dordrecht. - Z. K. H. de Prins van Oranje heeft in de vorige week in het kamp van Milligen met de troepen een nacht in de stallen doorgebragt. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft o. a. bij het personeel voor den aanleg van de Staatsspoorwegen benoemd tot opzigters 3de klasse Th. M. M. van Grieken en A. van der Togt. Den lsten September a. s. zal het nieuwe studiejaar van de Kon. mil. academie te Breda weder aanvangen; den 4den en 5den daaraanvolgende zullen de nieuw benoemde kadetten daarbij worden in dienst gesteld. - Den lsten October a. s. zal aan de applicatie-school van de Kon. mil. academie een nieuwe cursus aanvangendie weder door eenige officieren van de verschillende wapens zal worden bijgewoond. De arrondissements-rechtbank te 's Hage heeft zekere S., kleedermaker, die het laken, waarvan hij een jas en pan- telon moest maken, in de Bank van Leeniug heeft gebragt* en het daarvan afgegeven bewijs verkochtwegens misbruik van vertrouwen veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf en f 12,50 geldboete. De Gemeenteraad van Vlissingen heeft besloten de uitzondering te vragen tot behoud der plaatselijke accijnsen op gemaal, geslagt, brandstoffen en gedistilleerd. De gemeenteraad te 's Hertogenbosch heeft, op voor stel der commissie uit zijn midden, die belast is geweest met het beramen van plannen tot herziening der gemeente belastingen, in de jongste raadsvergadering besloten, ten behoeve dezer gemeente geene uitzonderingswet te vragen bedoeld in art. 10 der wet tot afschaffing der plaatselijke accijnsen. In een volgcude vergadering zal beslist worden op welke wijze het verlies zal worden gedekt, door de ste delijke kas bij afschaffing der verbruiksbelastingen te lijden. In de Dingsdag gehouden vergadering van koophan del en fabrieken te Schiedam is, na discussie, met eenpa rige stemmen besloten er bij de hooge regering met alle mogelijke kracht en ernst op aantedringen dat het door den gemeenteraad te doene verzoekom ten behoeve der ge meente een belasting op granen en meel voortdurend te mo gen heffenals ten zeerste in strijd met de belangen van handel en fabrieken te dezer stedeniet moge worden toe gestaan. Maandag 11. heeft in het locaal van de Vereeniging te 's Gravenhagede 4 3ste algemeene vergadering een aanvang genomen van de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, in Nederland. Die vergade ring werd geleid door den heer Kirberger van Amsterdam, en werd door ruim een honderdtal boekhaudelaren uit alle deelen des Rijks bijgewoond. Daarin werden verschillende onderwerpen, tot den boekhandel in betrekking staandebe handeld en beslist. Onder anderen werd een voorstelom het kopijrecht van vertalingen dat thans voor den tijd van tien jaren is vastgesteldte beperken tot drie jarenmet groote meerderheid verworpen. Voorts bepaald, dat de algemeene vergadering het volgend jaar zal worden gehouden te Arnhem. Dingsdag is de vergadering voortgezet en ten einde ge bragt. Tot leden van het bestunr zijn benoemd, in plaats van de aftredende heeren M. Wijt Jr., J. G. Lonaan Jr. en M. Nijhoff, die ditmaal niet herkiesbaar waren, de heeren Bazendijk van RotterdamW. P. van Stockum van 's Gra venhage en Noordendorp van Amsterdam Na atloop van de werkzaamheden is den heer Kirberger van Amsterdam al gemeen dank gezegd voor de goede leiding der vergadering, die zich wederom door een loffelijken geest onderscheidde. Dingsdag middag is de vergadering besloten met een vriend- schappelijken maaltijd in het hotel de Oude Doelen die zich door broederlijken zin kenmerkte. De dezer dagen overleden baron van Brakell van Dienden heeft behalve eenige legaten aan bloedverwanten en vrienden zijn aanzienlijk vermogen bestemd tot onder3teu. ning der meer behoeftigen, inzonderheid der arbeidersklasse in de buurtschap Meerten. Dingsdag avond heeft een man, woonachtig in de St.. Nicolaasstraat te Arasterdam, aan zijn vrouw, die, omdat zij met hem procedeert wegens echtscheiding, bij hare ouders in de St. Annastraat woont, met een mes achttien meer en minder belangrijke wonden toegebragt en toen zich zeiven zoodanig in de buik verwonddat er zeer weinig hoop op zijn behoud bestaat. Men hoopt de vrouw iu het leven te behouden. Beide zijn naai* het gasthuis gebragt. De rector van on3 stedelijk gymnasium Dr. W. II. D. Suringar heeft in het tijdschrift voor de Nederlandsehe gym- nasium een belangrijke bijdrage geleverd voor de kennis der geschiedenis van Leidenin eenige bouwstoffen voor een oordeelkundige beschouwing van den aard en toestand van het gymnasiaal onderwijs hier te lande in de twee vorige eeuwen en tevens voor de geschiedenis van de Latijnsche school te Leiden in denzelfden tijd. Die bouwstoffen bestaan grootendeels in 12 stukken, den geleerden verzamelaar ter hand gesteld uit de nalatenschap van de laatst overgebleven dochter van den vroegeren prorectormaar die aangevuld en verrijkt zijn met opmerkingen en werken van Dr. S., die ook hierdoor weder blijken gaf van zijn ijver, zijn grondigheid en naauwkeurigheid zijn onvermoeide en ook door teleur stellingen nimmer verzwakte belangstelling in al wat be hoort tot de eervolle betrekking, die hij reeds 40 jaren ach tereen aan de Latijnsche school en aan iiet gymnasium vau Leiden heeft bekleed. Door den gouv.-generaal van Ned.-Indië is o. a. benoemd tot ingenieur der 1ste klasse bij den waterstaat in 's lands burgerlijke openbare werken, Jhr. S. II. van der Does de Bije. De Thermometer van Fahrenheit toekende alhier Dings dag 'des namiddags te 5 uur 6 4°, des avonds te 8 uur 61°, te 10 uur 60°. Woensdag morgen te 5 uur 60°, te 8 uur 63°, 's middags te 12 uur 67s, 's namiddags te 4 uur 66°. Een der slechtste benden op Sicilië, die van Fricano is geheel vernietigd. Fricano was de geesel van het eiland hij boezemde een verbazende angst in en het was daarom onmogelijk hem te ontdekken; de boeren zeiden, dat zij hem niet kendeu en groetten hem eerbiedig als zij hem za gen ze noemden hem dan don Peppino. De vrees beschermde hem zoo zeer, dat de giunta van'het dorp Altavilla (nabjj Termini) verklaard had, dat zijn arrestatie zelfs niemand zou geruststellen en geen getuigen tegen hem zou doen op komen. Nu hij echter dood is, zwijgen de boeren niet meer en leggen zij hem alle mogelijke misdaden ten laste. Sedert lang ontsnapte hij aan allen die jagt op hem maakten; men wist niet waar hem te vangen; men meende echter, dat hij niet ver van Termini kon zijnwant de roovers verwijde ren zich zelden van hunne streek, waar zij aanhangers heb ben en als schrikwekkende wezens gevreesd zijn. Men heeft daarom eindelijk een drijfjagt gehouden op den Monte Cerno waar hij zich misschien bevond; bepaalde aanwijzingen daar voor had men niet. Kapitein Gastinelliaan het hoofd van een kompagnie bersaglierien majoor Stefani vereenigden hunne krachten en omsingelden den berg. Ten half 6 ure in den ochtend bereikten eenige soldaten den top, zonder iets gevonden te hebben. Plotseling vonden zij drie nog warme mantels; waar waren zij die er een oogenblik te vo ren inlagen P Verdwenen, onzigtbaar; alweder dus een expe ditie mislukt. De soldaten keerden teleurgesteld terug, toen plotseling een hunner een gat in een rots ontwaarde, en in dit gat twee oogen. Dadelijk maakte hij alarm en sprong naar de rots. Hij werd doodgeschoten. Meerdere kogels volg den eu wonden een tweeden soldaat. Er werd halt gehou den; het hol werd omsingeld; men bezette de rots die het bestreek en vanwaar de bersalieri de loopen hunner geweren tegen het gat konden houden. Zij riepen den roovers toe zich over te geven. Een man en een vrouw antwoordden

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2