VRUCHTSAPPEN. ZEE1IIPH Advertenliêü, PIETER HENDRIK HOOS Ed.Zn. SIBILLA GERTRUD KAMP. Sinnioh Pruissen 15 Augustus 1 865. KOMST-PI; N. Namens Besluurderen voornoemd C. G. NIEUW VEEN, Secretaris. Naar JAVA De toestand te Ancona is allerjammerlijkst. 14000 menschen hebben de stad verlaten, de straten zijn doods en alle winkels gesloten. Een hartverscheurenden indruk maken de kinderen der overledenen zonder voedsel en kleeding zwerven zij in de straten rond. Ondanks de ijverige pogin gen van een commissie van notabelen kan toch niet in alles genoegzaam voorzien worden. Alle bladen zamelen gelden voor de ongelukkigen in. Sella en anderen ondersteunen de overheden met raad en daad. Het is zeer waarschijnlijk dat ook de Koning zich naar die plaats der ellende zal begeven. Men zal zich herinneren, dat hij in 1854 met Cavour naar Genua snelde toen de cholera er heerschte, en er de zieken huizen bezocht, terwijl de Koning van Napels de wijk had genomen naar Ischia. De Fransche consul heeft zijn huis in de stad ter beschikking gesteld tot opname van cholera- lijders. Viijdag 11. heeft een eapeur te Chatham uit een van de ramen der kazerne den majoor Francis Horatio de Vere doodgeschoten, terwijl deze, gereed om revue over de op het binnenplein verzamelde soldaten te houden, met eenige officieren stond te spreken; de kogel is den majoor dwai-3 door het ligchaam gegaan, zoodat geene redding mogelijk is. Men schrijft de gruweldaad daaraan toe, dat de moor denaar op last van den majoor wegens misdrijf zes dagen in arrest was gezet. De groote fluweel- en zijdefabriekant Thomas Watson te Rochdale, heeft een belangwekkend feest aan zijne stad- genooten en werkvolk gegeven, bij gelegenheid van het 2 0jarig bestaan zijner fabriek. Onder meer, dat hoogst belangrijk is, zeide hij in de toespraak tot zijn werkvolk: //Ik ben zeker, dat reeds velen gevraagd hebben, waartoe die nieuwe, groote zaal boven de werkplaats? Heden moogt gij dit weten. Het is een vertrek voor u, en uitsluitend voor u alleen, tot uw nut en genoegen. Deze plaats zal voor u een plaats van ge bedonderwijs en uitspanning zijn. God heeft mij door uwen arbeid gezegend, ik wil van mijne zijde alles doen wat ik kanom u in Gods beste zegeningen te doen deelen. Daarom heb ik een bekwaam man aan onze zaak verbonden die zich alleen zal hebben bezig te houden met als vriend onder u te verkeerenbij de godsdienstoefeningen uw voorganger te zijn maar ook in zaken van wetenschap en huisselijk belang uw leidsman te wezen." Algemeen is men in de politieke wereld te Parijs van gevoelen dat de maritieme feesten te Cherbourg aanleiding zullen geven tot een belangrijke manifestatie der Fransche en der Engelsche Regering ten gunste eener vredelievende politiek. Men verzekert, dat de graaf de Chas3eloup Laubat den loden dezer een rede zal uitspreken, waarvan de tekst eerst door de bevoegde overheid is herzien en verbeterd en die in krachtige woorden de gevoelens van sympathie ver meldt, welke Frankrijk en Engeland vereenigen. Des ande ren daags zal de Hertog van Somerset, eerste lord der Ad miraliteit, den Franschen spreker beantwoorden, wiens speech naar men wil, vooraf aan het Londensche Kabinet zou zijn medegedeeld, gelijk die van den Brit aan de Fransche Re gering; in hoeverre dit waarheid is, valt moeijelijk te be palen, maar onwaarschijnlijk is het niet. Nog altijd blijft men gelooven dat de Keizer zich naar Cherbourg begeven zal, maar anderen betwijfelen zulks, daar noch Koningin Victoria noch de Prins van Wallis er tegenwoordig zal zijn. «FPiDïüKb X S 10 U \V S». Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag den 17den Augustus 1S6 5, 's namiddags te 2 uren. Onderwerpen: 1°. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende leden van den Gemeenteraad. 2°. Benoe ming van eene Vrouwe Kraammoeder, 3°. Benoeming van een leeraar voor de oude talen aan de gemeenle-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. 4°. Adres van den heelmeester in het stedelijk ziekenhuis, J. A. Longepee, om continuatie. 5°. Rekening en veiantwoonling van de ontvang sten en uitgaven der gemeente, over 1 864. 6°. Financiële voordragt van Curatoren van het gymnasium. 7°. Rapport van de Commissie in zake de bottingen en riemlalen van Zoeterwoude. 8°. Adres van C. A. Heintz, om afschrijving van plaatselijke directe belasting, 1 86 5. 9°. Adres van J. Scheltema Jz., om vergunning tot het leggen van een beer put in de Prinsensteeg en het maken van een overloop over die 3teeg, van perceel N°. 3 26 tot N°. 6 59 B. 10°. Sup- plstoire 3taat van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, 1 865. 1 1°. Rekeningen over 1 884, van: a, het 11. C. Wees- en Oudeliedenhuis. b. het li. C. Armbestuur; c. de Gemeente apotheek; d. de Ver- eenigde Gast- en Leprooshuizen. Getrouwd van Leiden met Algemeene kennisgeving. De omlergeteekenden bieden zich aan tot het laveren van BESSEN- en FRAMBOZENSAPzoo hier als ter verzen ding naar de koloniën, tot billijke prijzen. Toezending van ledige flesschen ter vulling, franco. Wed. EVERTS en JONCKERS te Nijmegen. De vele goede resultaten van deze ELECTRO-GALVA- NISCHE PENHOUDER, welke voor ieder belanghebbende ter inzage liggen, bewijzendat deze houder het eenige middel is, tot voorkoming of herstel van beving of matheid in de hand is alleen verkrijgbaar tegen f 1 in étuibij den Heer J. A. J. SCHOKKING, Instrumentmaker, Mar telaarsgracht, L. 554, Amsterdam. NB. Een ieder wordt altent gemaakt, zich niet te ver gissen met de zoogenaamde electrovoltaïschedie thans in den handel gebragt zijn. Besluurderen van het Genootschap Mathesis Scienliarum Genitrix brengen bij deze ter kennis van die daarbij belang hebben dat tot het Aannemen van Leerlingen voor de ISurgcravondschool en de Ambachtsschool zal worden gevaceerd op Maandag en Dingsdag 21 en 2 2 Au gustus aanstaande, des avonds van 79 urein het lokaal in de Schoolsteeg, Wijk IV, N°. 5 59 en 5 60. Men wordt herinnerd dat om toegang te verkrijgen tot de Burgeravondschool en de lessen in het Rekenen de Stel en Meetkunde aan de Ambachtsschooler blijken moeten gegeven worden van bekendheid met de theorie van geheels en gebroken getallen van bedrevenheid in het toepassen der hoofdbewevkingen op die getallen en van bekendheid met het metriek stelsel. Zij die toegelaten wenschen te worden tot het Bouwkundig Rekenenmoeten daarenboven bekend zijn met de beginselen der Meetkunde. zal tegen het einde der maand September e. k. van Amsterdam vertrekken: Het snelzeilend geko perd BARKSCHIP gevoerd door Kapitein H. GRAADT VAN ROGGEN, va rende een geëxamineerden Doctor en eene melkgevende koe aan boord hebbende, is in alle opzigten fraai ingerigt voor den overtogt van passagiers. Personen of familiën gebruik wenschende te maken van deze zoo gunstig bekende gelegen heid gelieven zich te vervoegen ten kantore van den Heer F. A. JAS, of van de Cargadoors DE VRIES en Cc., IJgracht, U 40, te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3