N°. 1683. Maandag 14 Augustus. A°. 1865. Binnenlandsch JNieuws; Buitenlandse!] Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodfcerigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 n. 42 m.; 6 u. 6 ra.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2j u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s uamiddngs te 3 u. 85 m. Jsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. O ver Southampton l eu 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur'sav. - Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedageljjks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeuB 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Hechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugadag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nar. Naar men verneemt is de heer A. van Wijttenhoven secretaris-generaal b\j het departement van Buitenlandsche Za kenbenoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon. Bij Koninklijk besluit zijn goedgekeurd de statuten van de Hulpvereeniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs te Elburg, gelijk die bij het verzoekschrift zijn overgelegden de vereeniging mitsdien als rechtspersoon er kend; alsmede die van de vereeniging de Moederlijke Lief dadigheid te Oegstgeest. De audiëntie van den Minster van Oorlog zal op Dingsdag den 15den dezer niet plaats hebben. Te Utrecht is de dienstdoende schutterij door den ge- neraal-majoor Engelbrecht, bevelhebber in de militaire afdee- ling, geïnspecteerd. In de vergadering van den Gemeenteraad te Schiedam van Vrijdag is met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om ten behoeve van deze gemeente de uitzonderingsbepaling van art. 10 der wet van 7 Julij 1 865 (Staatsblad N°. 79) te zien toege past, te dien effecte dat binnen deze gemeente bij voort during een belasting op granen en meel moge geheven wor den tot zoodanig bedrag als genoegzaam zal zijn om in het te kort te voorzien. Te Badel heeft in een herberg een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen 7 personen onder welke een wethou der en 2 rijksambtenarenwaarbij de messen niet waren ver geten en verschillende personen zijn verwond. De maréchaus- sées die in de nabijheid warenhebben de vechtende ge scheiden en hen in handen der justitie overgeleverd. Het schijnt, dat de kerkvoogden en opzieners der Her vormde gemeente te St. Anna-Parochiebij het ontbreken der fondsen tot bezoldiging van een predikant, de uitoefe ning der openbare godsdienst in dit maatschappelijk bloeijende en volkrijke dorp opheffen. Sedert de Bilds-omslagen niet meer geheven worden, hebben de predikantsinkomsten op gehouden te vloeijen. De pastorie is op dit oogenblik ver huurd aan twee arbeidersgezinnen. Dit geval is welligt eenig in de jaarboeken der Ned. Hervormde kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft na afgelegd examen als kandidaat tot de H. Dienst toegelaten den kandidaat in de Godgeleerdheid E. A. Lasonder van de Utrechtsche hoogeschool. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Broek op Lan- gendijk de kandidaat H. J. James, die dat beroep heeft aange nomen; te Renswoude de kandidaat E. A. Remy. -Ds. W. J. Geselschap, pred. te Heemstede, heeft het be roep naar de Hervormde gemeente te IJsselmuiden aangenomen. Naar men verneemt heeft Ds. van Toorenenbergpredi kant te Barneveld, voor het beroep naar Scheveningen bedankt. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenteu te Bunschoten Ds. J. H. Maatjeste Ten Boer Ü3. M. Stadig te Suawerdte Winterswijk Ds. P. J. van Smeden te Blija; te Sappemeer de kandidaat G. E. Boer; te Bolsward de kandidaat B. C. Felixte Sassenheim en Noordwijk de kandidaat E. Diemer^ te Vroomshoop aan het Overijselsche Kanaal de kandidaat O. C. Doornbos. De kandidaat A. Littoix heeft het beroep naar de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeente te St. Anna Parochie aangenomen en voor dat naar Zwolle bedankt; terwijl de kandidaat J. H. Wiersma het beroep naar Amersfoort heeft lomen. De réunie van de afgevaardigden der Waalsche ker ken is Donderdag 11. te Delft geopend, De Thermometer van] Fahrenheit teekende alhier Vry- dag des namiddags te 5 uur 7 8°, des avonds te 8 uur 6 8°, te 10 uur 6 2°. Zaturdag morgen te 5 uur 6 8°, te 8 uur 64c, 's middags te 1 2 uur 7 5°, 'snamiddags te 4 uur 77°. - De Impressario J. F. Herrmann, Direkteur der //Con certs Internationaux" is hier aangekomen ten einde de noo- dige toebereidselen te maken voor zijn grootsche onderne ming, om half September luisterrijk te kunnen beginnen. Hij wordt vergezeld door 10-12 celibriteiten van den eer sten rang, zamengesteld uit alle natiën, beroemd zoowel wegens hun buitengewoon schoon spel op verschillende mu- ziek-instrumenten als hun voortreffelijken zang. Zijn gezelschap, waarbij zich ettelijke even bevallige als verdienstelijke kun stenaressen bevinden, zal weldra hier aankomen. Een weesjongen die door zijn zuster, een arme ar beidsteronderhouden werd, de vorige week langs de dok-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1