Zaturdag 12 Augustus. Aü. 1 N°. 1682. Binnenlandsch Nieuws. Dtze Couraut verschijnt elken Hag, be halve Zon- en Feestdagen sn kost voor Leiden 1.95, eu franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en dooJterigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageuuitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2} u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus t« 7 u. 45 ra. en te 11 u ;'s uaiuiddatts te 8 u. 35 m. avonds te 7 u- 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags. öost-iudisohe Landpunt. Over Southampton i en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 eu 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Xelegraaf dagelijks vau 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Douderdagfe 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnseu, d-agelfjks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Hechten eu Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Diug3dag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Oosterlaud A. van der Have en der gemeente Dinteloord W. Smits; bij hel 3de reg. dragonders tot lsten luit. den 2den luit. Jh. M. B. W. des Tombe en tot 2den luit. adin. van kleeding en wapening den opperwachtmeester P. 1). Bazendijk van het 4de regement. Z. M. heeft benoemd tot lsten luit., directeur van het garnizoens-hospitaal te Vlissingen, den 2den luit.-admi- uistrateur van kleeding en wapening K. Keileman, van het 2de reg. inf.; tot lsten luit.-kwartierm. bij het 2de reg. inf., den 2den luit.-kwartierm. H. J. Benner, van het corps, beiden naar ouderdom vau rang; voorts met ingang van den lsten September a. s. benoemd tot adelborsten 1ste kl. bij de Nederl. zeemagt, de adelborsten 2de kl. bij het Ko- niuklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord: L. C. Rovers, E. O. Kits van Heyuingen, A. E. Arkenbout Schok ker, B. T. W. van Hasselt, J. H. Beucker Andreae, L. P. D. Op ten Noort, W. J. Struick, L. Haremaker, E. Kempe, P. H. Ledeboer, C. R. A. van Osenbruggen, G. A. van der Mieden, W. A. Buytendijk, P. Bool, R. Bak ker, O. Kreet de VirieuN. W. van Amoaers, J. W. Groene- meyer, H. C. Achenbach, Jhr. J. C. R. Westpalm van Hoorn J. H. Wouters, N. J. van RenterghemL. C. Papet, H. O. Feith, W. M. J. Visser, E. Voetelink, Jhr. J. C. F. West- palm van PloornB. de Groot, J. C. de RooyJhr. W. Laman Trip, V. C. DijckmeesterA. G. J. Peltenberg, R. de Vidal de St. Germain en J. E. Sickens. Zijnde bij hoog- gemeld besluit wijders bepaald dat de adelborst der 2de kl. bij voorschreven instituut R. C. van der Menlen na van ziekte hersteld en geschikt geoordeeld te zijn voor de actieve dienst, insgelijks tot adelborst 1ste kl. zal worden benoemd en alsdan gerangschikt tusschen de nu benoemde adelborsten lste kl. W. J. Struick en L. Haremaker. Te 's Gravenhage hebben aan de vereisehten van het examen voor de betrekking van commies van de 3de klasse bij de posterijen voldaan de heeren Hoefhamer, Chevalier, Fechet, van Idsinga, Betz, Jhr. van Bommel, de Salengre en Wolff van Naerssen. H M. de Koningin heeft Woensdag aan den R. C. pas toor J. Westgeest te Loosduinen een treffend blijk van belang stelling betoond in zijn 2 5jarige dienst. Terwijl ZEerw. met zijn ambtgenooteri bijeen was, hield het rijtuig van H. M. voor zijn woning op om ZEerw. mondeling geluk te wenschen. Z. K. H. de Prins van Oranje is Woensdag morgen uit de residentie vertrokken tot inspectie der kavalierie in Limburg. Naar men verneemt wordt H. K. H. de Groother togin van Saksen-Weimar-Eisenach binnen kort in de resi dentie verwacht, waar H. K. H. het buitenverblijf Buiten zorg aan den Scheveningschen weg zal betrekken. Bij de Tweede Kamer der Staleu-Generaal is door den Minister van Oorlog een wetsontwerp ingediendtot het vinden der kosten van de feestelijke vereeniging der oud strijders van 1813-1815 en van de ridders der Militaire Willemsorde te Leiden op 27 Junij 1865 geraamd op 40,000. In de memorie van toelichting komt voor, dat de Regering zich vleit dat het te Leiden plaats gehad heb bend feest met recht een echt nationaal feest kan worden ge noemd dat het onbekrompen en op een der Natie waardige wijze is gegevendat het ten volle aan het beoogd doel heeft beantwoord en dan ook bij allendie het hebben bij gewoondde aangenaamste herinneringen zal achterlaten. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op 12 Augustus, die van den Minister van Finan- tiën op 17 Augustus niet plaats hebben. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Thor- becke, heeft zich Donderdag uit de residentie naar Dresden begeven. Wanneer de Minister zal terugkeerenis onbepaald. De Minister van Finantiën, de heer Betz, heeft voor eenigen tijd de residentie verlaten. De Minister van Staat baron van Hall en de Hertog van Brunswijk nemen in beterschap toe. De boerenarbeiderdie verdacht werd den manslag op de Goudsche kermis te hebben begaanheeft zijn mis daad reeds bekend en is naar de gevangenis te Rotterdam overgebragt. Dingsdag il. is de spoorweg van Nijmegen naar Kleef met een feestrid geopend. De aandeelhouders namen daaraan deel en te Kleef werden zij door den Landrath verwelkomd en toegesproken welke toespraakdie het groot belang vau dien weg voor beide steden ten onderwerp had, door den Voorzitter der spoorwegcommissie, den heer A. Noorduijn,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1