167C. Zaturdag 5 Augustus. A°. 1 tóW: i Binnenlandsch Nieuws. V v i' i LE1BSCH X *-> j - Deze Courant verschijut eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzouderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12( Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regelsy 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenkage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 ra.; 3 u. 6 m.; 9 u. 5 ra. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 ra.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezouderd de9 Zondags, 5 ii.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en teil u.;'s namiddags te 3 u. 35 ra. Jsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags.Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 vau elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 nur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdage van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4'7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9 1 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft den kapt.-luit. ter zee H. P. Klerckop zijn verzoek eervol ontslagen als lid van den raad van tucht te Amsterdam, en in zijn plaats benoemd den luit. ter zee lste kl. J. J. de Hart, adj. van den dir. en komm. der marine te Amsterdam voorts benoemd tot lsten luit. (naar ouderdom van rang): bij de pl. staf den 2den luit. F. A. Grussierpl. adj. 2de kl. te Willemstad; by het wapen der inf., Isle reg. den 2den luit. H. F. van den Ouden dijk Pieterse, van het corps, bij het 3de reg. den 2den luit. J. L. H. Beijens, van het corps. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal van Vrijdag zijn met algemeene stemmen aangenomen de wetsontwerpen tot onteigening ten behoeve der spoorwe gen Willemsdorp—Dordrecht en Zalt-Bommel-Boxtelvoorts tol verhooging der Staatsbegrooting over 186 5 en eindelijk het tractaat met Frankrijk. De kapt. ter zee G. P. J. Mossel, is met 1 Novem ber aanstaande benoemd tot equipagemeester van 's Rijks werf aan het Nieuwediep. Naar men verneemt is de heer V. van Gogh lid der kunsthandelaars-firma Goupil en Comp. te 's Hagebe noemd tot ridder der Adolfs-ordehem door den Hertog van Nassau geschonken. Het heeft Z. M. den Koning behaagd aan Pieter Janssen en Johanna Hubertina Rutten, bij arrest van het prov. gerechtshof in Limburg van den 23sten January 11. ter dood veroordeeldde eerste wegens moord en de tweede wegens vadermoord, gratie van de doodstraf te verleenen en die te veranderen in 20 jaren tuchthuisstraf. De Minister van Oorlog heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat op Dingsdag den 19den September aanstaande, door de respective plaatselijke of garnizoens- koinmandanten tot de aanbesteding der leverantie van fourra- ges zal worden overgegaanten behoeve van de corpsen te paard, welke van den lsten November aanstaande tot en met den 3lsten October 1866 in de nagemelde gemeenten garnizoenen gullen houden te weten Amsterdam Haarlem s GravenhageLeiden, Utrecht, Amersfoort, Arnhem, Zut- phenDeventer, 's BoschBreda, Maastricht, Roermond en Venlo. Op Zaturdag 5 dezer zal de audiëntie van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken niet plaats hebben. De heer J. van Gennepinspecteur vau politie van de eerste klasse te 's Hage, is benoemd tot commissaris van politie te Maassluis. LI. Dingsdag heeft Jhr. Mr. H. J. vau der Heim zijn betrekking van lid van Gedeputeerde Staten der Pro vincie Zuid-Holland aanvaard. De lste luit -adj. Valter van het 3de reg. inf., aan geklaagd van laster tegen de echtgenoote van den thans ge pensioneerden kapt. M., is thans door den raad van eer te 's Hertogenboscheven als vroeger door den krijgsraad in de lste militaire afdeeling, met algemeene stemmen vrijge sproken. Te Werkendam had de gerechterlijke lijkschouwing plaats van een zoontje van W. Ritmeester, twaalf jaar oud, het welk tijdens den Waterloodag, door zekeren V. S., oud ruim 20 jaren, een der belhamels zoodanig was geschopt, dat hy dien ten gevolge is overleden. Woensdag 11. vierde de heer Dr. P. S. Scheers zijn 50jarig jubileum als praktiserend geneesheer te Nijmegen. Van alle zijden ontving hij de hartelijkste bewijzen van be langstelling in zijn feestviering. Onder anderen ontving hy van de vereeniging der geneesheeren en van de leden der artsenijmengkundige vereeniging toepasselijke geschenken. Hij mogt daarbij de eer genietendoor Z. M. benoemd te zijn geworden tot officier van de Eikenkroon, waarvan de insig- niën hem ten 12 ure door den burgemeester werden op de borst gehecht, terwijl de muziek der stedelijke schutterij voor zijn woning eenige stukken uitvoerde. Van Hardingen meldt men, dat des morgens van den lsten dezer de wind meer en meer uit het Noordwesten begon op te stekentotdat hijongeveer ten half één uretot storm klom. Een tjalk met dufsteen geladen is dien ten gevolge bij Makkum gezonken, doch het volk werd gered; een an der vaartuig geraakte ten noorden der stad op de steenen maar is later bij Rodtazijl binnengeloopen. Ook hebben de stoombooten op Amsterdam oponthoud of schade bekomen. Van verschillende kanten verneemt men dat de aard appelziekte in den laatsten tijd aanmerkelijk is toegenomen. De ziekte schijnt zich echter tot nu toe op de meeste plaat sen tot het loof te bepalen.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1