NAAIMACHINES. Evangelie-Prediking De Britsche Maatschappij van Levensverzekering bevond hij tot zijn teleurstelling, dat de ander er reeds ze ven had. In de menageriewaarmede zekere heer Schmidt thans Frankrijk doorreist, had dezer dagen een verschrikkelijk schouwspel plaats. De bekwame dierentemmer bevond zich in een hok bij een leeuw en een hyena. Nadat hij de die ren eenige kunststukken had doen vertoonengaf hij als naar gewoonte hun de noodige voeding. Plotseling viel de leeuwopgewekt door de geur van het vleeschop den hyena, wierp dien omver en beet hem in den nek. Het bloed gudste met alle kracht uit de wond en dit maakte den woudkoning steeds woedender. De heer Schmidt, in hoe groot gevaar ook verkeerendeverloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Eerst maakte hij behoorlijk van de karwats gebruik. Daarna reikte men hem een revol ver aanmaar een paar pistoolschoten hadden geen de minste uitwerking op den leeuw, die zijn levenloos schijnend slagtoffer steeds tusschen de tanden gekneld hield. Geen wonder dat in de tent de grootste ontsteltenis heerschte, die er niet toe bijdroeg den leeuw tot bedaren te brengen. Het personeel der menagerie gaf toen eenen grooten haak aan den directeur, die dit voorwerp diep in den muil van het dier stakterwijl anderendoor de traliën heende leeuw verdubbelde slagen toebragten. Tegen de hierdoor veroor zaakte smart was de leeuw niet bestand zoodat hij bij de traliën neêrstortte. Van dat oogenblik maakte de temmer gebruik om zich te verwijderenterwijl hij den hyena naar een nabij zijnd hok met zich mede trok. Het was tijd, want een oogenblik later wierp de tot toppunt van woede gebragte leeuw zich tegen de valdeur, die" hem van zijn slagtoffer scheidde. Toen de heer Schmidt zich een oogenblik later aan het publiek vertoonde - bleek en met bloed bedekt - werd hij door oorverdoovende toejuichingen ontvangen. De hyena, hoezeer, ernstig gekwetst, zal er welligt nog het leven af brengen. Te Washington zijn ruim 200,000 soldaten in de laatste maand naar hunne haardsteden gezonden. OFVitH Si Si Ij SI K li W s. Burgerlijke Stand van Leiden, vau den 27sten Julij lot en met den 2den Augustus 1865. Bevallen: A. M. van der Hart, geb. Schneiders, Z. - E. Beijgeb. Duk D. - W. Noest, geb. Derogee, D. - L. H. Korenhof, geb. Hoefsmit, D. - E. Lasandergeb. Cornax 1). - A. M. Wuillemin, geb. van Houten, D. - C. W. van Asperengeb. Dompeling, D. - T. Vuur, geb, van der Heide, D. - J. M. Larrewijn, geb. Beun, Z. - C. M. Laurentius geb. de Lange Wendels, Z. - R. Schuitevoerder, geb. de Leeuwe, D. - C. van Rooijen geb. van der MeijZ. - W. I Duivermaugeb. BolstierD. - P. C. van der Laan geb. ChristiaanseD. - J. J. Meerburg, geb. Timmermans, Z. - J. van Grieken, geb. Mielo, Z. - K. Volkers, geb. Platteel, I Z. - M. Verlind, geb. Kortijn Z. - H. Boom geb. Webbers, 1). - J. Vermond, geb. Teil, D. CJehuwdJ. Kramp jm. met G. Lut jd. - P. Erades jm. met K. Tegelaar wed. - A. P. Chaudron jm. met A. van der jd. - W. F. Carlie wedr. met M. Hanselaar jd. - J. Onder water jm. met J. Ouwerkerk jd. - J. Boom jm. met L. Heus jd. - J. F. C. Fiolet wedr. met A. J. Pommé wed. - A. Terdue jrn. met J. P. de Wekker jd. - T. J. Genet jm. met C. G. de Ridder jd. - A. J. Doorneveld jm. met J. G. Verguust jd. - C. J. Leijh jm. met A. C. Roodenburg jd. - J. Kok jm. met I C. van den Wijngaard jd. - P. D. Riebeek jm. met M. Montie jd. - H. E. J. Heymans jm. met J. van Praag jd. Overleden: M. Hofstede D. 14 j. - A. van Tol Z. 14 m. - Jacs. Viele 23 j. - H. van den Berg D. 5 m. C. van i Dam D. 10 m. - A. Huisman Z. 4 m. - Hendrik Beren fen- ger 36 j. - W. G. Smit D. 7 m. - J. Staffeleu geb. de Boer 31 j. - M. van der Mus Z. 1 j. - J. J. Klinkhamer D. 8 m. - P. van der Nat Z. 7 m. H. J. J. van der Drift Z. 3 m. - K. Philippo Z. 1 j. - D. Veilbrief Z. 3 m. - H. J. Bolder Z. 12 d. - C. H. A. Alofs D. 8 m. - H. M. Muller D. 4 j. 4 m. - M. J. Miloo D. 7 w. - B. van der Lelie Z. 10 w. - H. Koene D. 4 m. - J, M. Bolderdijk D. 2 w. - F. van Houtum Z. 3 m. - A. Wijtenburg geb. van der Hans 5 5 j. Ad verten tién. Getrouwd C. J. LEYH en A. C. ROODENBURG Leiden, 2 Augustus 186 5. De Ondergeteekendehare SPEKSLAGERIJ aan C. J. LEYH overgedaan hebbendebetuigt bij deze haren opreg- ten dank, voor het genoten vertrouwen haar gedurende 37 jaren geschonken terwijl zij de vrijheid neemt haar opvolger vertrouwend aantebevelen. Wed. H. MEURE. Leiden, 3 Augustus 1865. lugevolge bovenstaande advertentie de SPEKSLAGERIJ van de Wed. MEURE overgenomen hebbende, neem ik de vrijheidmij minzaam in ieders gunst aantebevelen hopende door eene prompte en zindelijke bediening mij dat vertrou wen waardig te maken, hetwelk mijne voorgangster gedu rende eenen zoo geruimen tijd heeft mogen genieten. C. J. LEYH. Leiden, 3 Augustus 186 5. Vereeniging voor Christelijke Belangen. op ZONDAG 6 Augustus 1865 des avonds ten zes ure, door Its. J. UE VIJVER, Pred. te Vlissingen. ZAAL, Noordeinde. I. IMANS van ouds VAN DER PLAS, van leidenmaakt zijne geëerde begunstigers en stadge- uooten bekend dat hij nog eenige dagen is geplaatst op het Utreelilsche Veer en daar zal bakken van af Vrijdag 5 Augustus tot en met Donderdag 11 Augustus. Verzoe kende vriendelijk ieders gunst, belovende een - prompte en zindelijke bediening, a 15 cent de 2 douzijn. De ondergeteekende heeft de eer te berigten aan HH. kleermakers, schoenmakers, zadelmakers, linnenwerkers enz., dat - hij uit Parijs heeft ontvangen een assortiment NAAI MACHINES van eene nieuwe vinding, en bijzonder voor bovengenoemde vakken geschikt. Door zekerheid in het werk, gemakkelijkheid in de be handeling netheid van uitvoering en door soliditeit kunnen deze machines bijzonder worden aanbe.volen. W. H. JACOBS. Fabrikant van Stoom- en andere werktuigen, te Haarlem. verleent ASSURANTIËN voor het geheele leven, ook voor kortere termijnen, wederzijdsche verzekeringenwaardoor de langstlevende der beide geassureerden het bepaalde kapitaal ontvangt, lijfrenten, naar evenredigheid der jaren zeer hoog gesteld, zoodat men op 60jarigen leeftijd 10 percent ge niet, voor uitkeering van uitzet aan jongelingen en meisjes op 14, 18 of 21 jaren jaargelden aan weduwen enz. Informatiën en prospectussen te bekomen bij den Agent N. CATENIUS te 'sHage, Vlamingstraat, n°. 10. r' I t vHb lJUv* f

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3