Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. 4 Het Rijk slaat aan Leiden af: 4/5 pers. belastingf 88000 21^- opc. gronbelasting13000 Te zamen f 101000 en krijgt: Belasting wijnf 10000 gedistilleerd57000 Te zamen f 67000 Het grootste bezwaar ligt alleen nog in het vinden van bil lijke grondslagen voor zulk een eigen directe belastingdie niet gelijk zijn aan die voor de personele belasting door het Rijk tot maatstaf zijn genomen. Een ander bezwaar kan daarenboven voortvloeijen uit de toepassing van een begin sel der Regering, dat plaatselijke directe belastingen treffen moeten het inkomen en niet de vertering der belastingschul digen. Wij zullen afwachten de plannen die ontworpen wor den hier en elders, om die medetedeelen en te beoordee- lenmaar intu9schen onze eigene denkbeelden en begrippen over een plaatselijke inkomsten-belasting openbaren. Wq wen- schen en wachten daarop ernstige tegenspraakomdat zij diep ingrijpen in onzen hedendaagschen toestand en daarom moeten uitlokken de bestrijding van zoovelenwaarmede wij op maatschappelijk gebied verschillenten einde alzoo te komen tot de waarheid. De KoniDg van Pruissen heeft tot ridder der orde van de kroon, 4de klasse benoemd Mr. H. Machielsenofficier bij de arr.-rechtb. te Zwolle. Men verneemt, dat Prins Frederik der Nederlanden en zijn schoonzoon, de Koning van Zweden en Noorwegen, de groote wapenschouwingen welke in den loop van de volgende maand in Pruissen worden gehoudenzullen bij wonen. Door de hoofdcommissie tot oprigting van een natio naal gedenkteeken voor November 1813 zal op Maandag, den 7den Augustus 1 8 65, aan haar bureau in de Nieuwe Molstraat te 's Gravenhagedes namiddags ten een urein het openbaar, bij enkele inschrijving aaubestedenhet ma ken van de fundering voor het monument in het Willems park te 's Hage. Aan J. van Wageningen Dz., C. C. E. d'Engelbron- nen en J. C. van Lier, te 's Gravenhageis tot wederop zegging vergunning verleend voor een stoombootdienst tot vervoer van personen en goederen en het slepen van sche pen tusschen Dordrecht en Maxau, bij Karlsruhe voor zoo veel het Nederlandsche grondgebied betreft. Dingsdag werd te Bergen-op-Zoom door den wacht meester der marechaussee, gevankelijk uit zijn woning naar het huis van arrest overgebragt, de 2de luitenant van het 3de reg. infanterie B., ten einde Woensdag naar 's Bosch te worden getransporteerd, om aldaar voor den krygsraad te recht te staan van het misdrijf van valschheid in ge schriften. Het geschenk den heer burgemeester van Rotterdam ter gelegenheid van zijn 5 0jarig huwelijksfeest aangeboden, bestaat uit een kunstwerk in goud en zilver, vervaardigd en geleverd door den heer J. M. van Kempen te Rotter dam. Het is een monumentaal beeld, naar een model van Pradier. Het draagt een massief gouden bloemenkrooneen uitmuntend bewerkte voorstelling (copie van Benevenuto Cel lini) van handel en nijverheid; bloeijeude voor vereeniging van wetenschap en kunst, onder bescherming der liefde en des vredes. Op den voorkant van het voetstuk zijn aange- hragt de wapenschilden van den heer burgemeester en zijn echtgenoote; de achterzijde vertoont het wapen der stad Rotterdam, inscriptie en naamcyfers. Het genootschap ter bevordering der koepokinenting te Rotterdam heeft twee commissiën benoemd en aan de eene opgedragen het verzamelen van geneesstoffen voor een statiek van de verhouding der ingeënte en niet-ingeënte kin deren beneden de 6 jaren aldaar; de andere om uit Napels pokstof op koeijen over te brengenten einde goede stof te bekomen. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeenten te Nederhorst den Berg de kandidaat B. Mossel, van Workum en te Aarlanderveen Ds. I. J. Ippius Fockens te Heemse, Aangenomen het beroep naar Zuilichem en Nieuwaal (cl. Bommel) door Ds. A. Stuffken pred. te Giessen en Rijswijk. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 5 7°, des avonds te 8 uur 5 5°, te 10 uur 53°. Donderdag morgen te 5 uur 54°, te 8 uur 54°, 's middags te 3 2 uur 63's namiddags te 4 uur 62°. De Belgische Kamer van Afgevaardigden heeft met algemeene stemmen aangenomen het wetsontwerp betreffende de verkiezingenwaarbij de voorwaarde van werkelijke be taling van den cursus is opgenomen. Bij gelegenheid van de onthulling van het gedenktee ken ter herinnering aan «Vader" Arndt te Bonn opgerigt, bevond zich mede aldaar de heer Classen Kappelmanu. De leden eener sociëteit dit vernemendenoodigden gemelden heer uit om aan den feestmaaltijd ter zijner eer gegeven deel te nemen. Zoodra de burgemeester van Bonn hiervan berigt ontving, verklaarde hij in last te hebben, om het feestlocaal te doen ontruimenindien de heer Classen Kap- pelmann aan den maaltijd deel nam. Ten einde alle stoor nis te voorkomenheeft de heer Classen Kappelmann voor de uitnoodiging bedankt. De stad Kaluszyein het gouvernement Minsk is op den Ssten Julij jl. door een zwaren brand geteisterd; binnen wei nige uren zijn 19 2 woonhuizen met nevengebouwen in den asch gelegd. Men heeft de bewijzen ontdekt, dat het onheil aan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven. In den nacht van Zaturdag op Zondag hebben dieven weten in te dringen in de woning van lord Palmerston en het zilverwerk, enz. ter waarde van £'800 weg te voe ren. Onder het geroofde bevindt zich ook de aan den eersten Minister geschonken vrijdom der stad Glasgow. Een aantal Londensche veehandelaars hebben Maandag een meeting gehoudenwaarin Prof. Gamgee verschillende bijzonderheden mededeelde omtrent de ziekte, die te Londen in de stallen onder de koeijen heerscht. Onderscheidene han delaars hebben hunne meeste koeijen aan de ziekte verloren of een aantal ter voorkoming der verdere besmetting gedood. De genoemde professor bestempelde deze epidemie met den naam van Russische veeziekte en was bepaaldelijk van ge voelen, dat de besmetting hier te lande door invoer van bui tenlandsch vee was ontstaan. Ia den loop zijner rede deed hij inzonderheid opmerken, dat er gedurende de maand Julij geene enkele markt te Islington is voorbijgegaan zonder den verkoop van ziek vee. Hij geloofde intusschen niet dat de ziekte eenigen invloed had op menschen. Om zooveel moge lijk mede te werken ter voorkoming van dergelijke onhei len deed hij het voorstel tot oprigting eener vereeniging onder den naam van «nationale vereeniging ter voorkoming van veeziekte", onder bepaling dat deze vereeniging zich in betrekking zou stellen tot het gouvernement, en dat in de eerste plaats in overweging zou worden genomen de aanleg eener afzonderlijke markt voor buitenlandsch vee. Dit voor stel is aangenomen. Te Boston zou reeds eenige jaren geleden een duel hebben plaats gehad, hetwelk tot nu toe telkens is uitge steld. De heer A., destijds nog ongehuwd, zond namelijk een uitdaging aan den heer B., die een vrouw en kind had en om die reden weigerde te vechten. Een jaar later her haalde A. zijn uitdaging op grond dat hij nu ook gehuwd was en een kind had en dat derhalve nu de omstandigheden gelijk stonden. Maar de heer B. schreef hem terug dat zijn echtgenoote in dien tusschentijd van een tweede kind was bevallen en dat derhalve de vorige ongelijkheid van omstandigheden nog wel degelijk aanwezig was. Het daarop volgende jaar zond A. op nieuw een uitdaging met herinnering dat hij nu ins- helijks twee kinderen had, doch kreeg daarop van B ten antwoord dat deze inmiddels een derde kind had gekregen. Zoo blijft de staat van zaken tusschen hen beiden nog steeds dezelfde. De laatste keer toen A zijn tegenstander aan de uitdaging herinnerde, had hij zelf zes kinderen en

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2