CROSSO'S THEATER, Pierrot als Apotheker, in het Schimmenrijk. Zesde Groote Voorstelling Orpheus in de Onderwereld. Advertentiën. de Heer IV. C. BAERT, Buitengewone Groote Voorstelling Groote Gevarieerde Voorstelling, SALON DES VARIÉTÉS P. BOAS en M. JÜ1IEUS. Eene derde en laatste Voorstelling van W. CARRÉDirecteur. onder Directie en leiding van Professor HENRY SMITH uit Londen. Staande de colossale nel ingerigte Loge op de Ruïne. Zaturdag 29 Juli) 1885. onder Directie van Staande de Nieuwe Groote Schouwburgtent op de Ruïne, Zaturdag 29 Julij 1865. Keulen werden de feestgenooten door de volksmenigte met de grootste 'geestdrift ontvangenen velen hunner tot aan hunne woningen, of de plaatsen waar zij hun iptrek ge nomen hadden, begeleid. Hier en daar werd ook een geïm proviseerde illuminatie ontstokenen langs den Rijnoever stegen talrijke raketten op. Meseretzeen stadje in de provincie Posenis dezer dagen grootendeels in de asch gelegd. Te Ischl zijn niet minder dan 22 huizen binnen eenige uren in de asch gelegd voor dat men de vlammen kon meester worden. Op de tentoonstelling te Plymouth trekt vooral ook het schoone rundvee van de Kanaal-eilanden de aandachthetwelk tot ieders verwondering een zeer goed figuur maakt, zelf» in vergelijking met de exemplaren van het wijdberoemde ras uit Devonshire. De eerste steen van de Dieuwe brug te Blackfriars over de Teems is met de bij die gelegenheden gebruikelijke plegtigheid gevierd geworden. De brug zal 963 voet lang, 75 voet breed zijn en op vijf bogen rusten, waarvan een met 184 voet spanning. Het werk zal in Venetiaansch-Go- thischen stijl worden opgetrokken, en 820,000 kosten. Op den Malnitzer Tauer bij Gasteineen berg van 6000 voet hoogte, woont thans een Engelschmandie daar voor zijn verblijf een doelmatig ingerigte tent heeft laten makenwelke hij echteruithoofde van de koudeverpligt is met een kagchel te verwarmen. Deze Engelschman heeft 32 paarden ter zijner beschikking, waarmede hij de gemeen schap met de onderwereld onderhoudt. Hij heeft deze plaats uitgekozen om op zijn gemak eenigen tijd de zon op de bergen te zien opgaan. Sommige dagbladen hebben dezer dagen gemeld dat te Parijs een huurkoetsier, Dupat genaamd, een der grootste prijzen van 100,000 frs. bij de jongste trekking der Mexi- caansche leening had gewonnen. Dat feit wordt thans door door de familie van dien persoon bevestigdwelke hare vrienden bij gedrukten brief heeft uitgenoodigd een groote mis en een te Deum bij te wonenwelke zij in de kerk van Bièvres zal doen vieren, ten einde //de Almagtige Voor zienigheid den Schepper van al het tijdelijke en eeuwige te danken." In een aantal steden houden thans de arbeiders-ver- eeuigiugen bijeenkomsten. Daar deze vereenigingen door de wei erkend zijn, worden zy door de regering gedoogd. Uit New-York wordt berigl, dat fiarnum's Museum, tegelijk met 10 a 12 belendende gebouwen een prooi der vlam men is geworden. Men begroot de schade op 1 a 2 millioen. De brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. UFFltifeHUL SHIÜ1IW8. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 22 Julij 1866. 20 wegens zich op de openbare straat instaat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens zonder toestemming te baggeren binuen dertig ellen van een spoelvlot. 1 wegens zittende op een hondekar te rijdeu. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het werpen van vuilnis op de straat. 1 wegens door de Vrouwensteeg in verkeerde rigting te rijden. 1 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 wegens overtr. van art. 315 algem. politie verord. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd, door A. Slok, vleeschhouwerom het perceel in de Lange Paradijssteeg, geteekend Wijk VI, N°. 813, tot veestalling en slagtplaats te mogen bezigen; en door H, van der Wijngaarden, manufactuurverwertot het plaat sen van een fornuis, ter uitoefening van zijn beroep, in zijn huis aan de Oranjegracht, Wijk VIII, N°. 644. Tot het hooien der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende pandenten opzigte der infor- matiën de commodo et incommodozal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 31sten Julij, des voormiddags ten H uren. TE KOOP een staande langharige JAGTHOND, zijnde teef, ruim 2 jaren oud, nimmer gejaagd hebbende. Te bevragen met franco brieven on der het motto Vener ieaan het Postkantoor te Alphen. Door de Kiesvereeniging GRONDWET EN KONING wordt tot Lid van den Gemeenteraad by de herstemming, die op Dingsdag 1 Augustus aanstaande zal plaats hebben aanbevolen Namens het Bestuur der Vereeniging voornoemd, F. B. CONINCK LIEFSTING, President. Staande met de welingerigte tent op de Ruïne. Zaturdag 29 Julij. in de Hoogere Rijkunst door zijn uitgelezen gezelschap. TOT SLOT: Groot Pantomime op het Theatre, Aanvang de» avonds ten 8 uur. en Maandag 1 Augustus tot Zekere en Finale Sluiting tot Slot: Comieke Engelsche Pantomime in 1 Acte. Het Bureau is geopend van af des morgens 9 uur tot het bespreken der plaatsen. Aanvang des avonds ten 8 uur. ORPHEUS Kluchtig Zangspel in 4 Tafereelen en 2 Afdeelingeu naar het Hoogduitsch vrij bewerkt door den Heer J. BOTH met nieuwe decoratiën en costumes, muziek van J. OFFENBACH. Aanvang ten 8 ure.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3