N°. 1670. Zaturdag 29 Julij. A°. 865. LEII8CH Deze Courant verschyut eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 nr.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 in. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 85 m. ^savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. tv, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IVethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur, Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Oommissie van Fabricage des Zaturdags van LI1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te spreken op bet Raadbnis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag ou Donderdag van 92 sur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 9-4 uur. Haagsclie Brieven. ii. Drukkende warmte en hevige onweersvlagen vergezeld van felle bliksemslagen alles afgewisseld door zware regenbuijen ziedaar het jukwaaronder de residentie gedurende veertien dagen zucht. Ik zeg jukwant mag het voor velen in den lande welkom zijnvoor de stedelingen en vooral voor de vermaak zoekende Hagenaars is die ongestadigheid van we der een last. Zg toch zgn hierdoor verhinderd hun gelief koosd Scheveningen te bezoekenen verpligt hun wijdbe- roemd Haagscbe Bosch eenzaam te laten. Reeds twee malen deze week (eens in den Zóölog. Bot. Tuin en eens in het Bosch) is het muziekcorps van Dunkier verpligt geweest even spoedig te verdwijnen als het verschenen was. Het is wel jammervooral wat betreft den Zoöl. Bot. Tuindie daarin haar eenigst heil zag. Zijt gij, waarde lezers, wel eens in onzen Zoölogischen Tuin geweest? Niet? dan moet gij daar toch eens een bezoek afleggen. In het geheele land, ja mis schien op de geheele wereld bestaat er geen Zoölogische luin gelijk de onze. Misschien denkt gij bij Uw binnentre den angstwekkende geluiden van leeuwen, wolven of hyena's te hooien, - geen nood, 't is doodstilmaar misschien sla pen zij en wilt gij die prachtige dieren in hunne hokken bezoeken, - och doe geen moeite, er zijn geen hokken die gij kunt zien zelfs geen dieren die gij kunt bewonderen. Ja, wg hebben één beer gehad, maar hij is verdwenen, want h\j kostte te veel. Slechts papegaaijen, apen en eenden ver gezellen U op Uwe rondwandeling. Is het niet te betreuren hat de Haag, de stad der paleizen, niet eenige inwoners ten minste bezit, die zich vereenigden met het doel om uit den thans bestaanden Botanischen ververschingstuin een Zoölogisch Botanischen te creëren? Dat er nog wel geld te verkrijgen bewgst de minder noodzakelijke verbouwing van de Place ftoyalde sociëteit des Prinsen van Oranje. Vroeger lag aan den voet van deze sociëteit een netten tuindie gelijk stond met de oppervlakte van den Vijver, hetgeen een lief is uitzigt opleverdedoch thans is het gebouw te klein ge- worden en men vergroot het nu ten koste van het tuintje en ten nadeele van de bewoners van de Plaatswelke het vrije uitzigt op den Vijver wordt benomen. Gij ziet, de Haag heeft ook gebreken. Ik sprak daar van den Prins van Oranje; Z. K. H. is thans in Schotland de hertenjagt gaan bijwonen, waarna hg hier zou terugkomeu. Wat betreft de verloving met een der Engelsche Prinsessen, - hierover is geen sprake meer; vol gens de diplomatische kringen in Londen bestond er nim mer sprake vanalle grond bestaat er evenwel om dit te betwijfelen. Reeds een aantal vreemdelingen bevinden zicb in het her bergzame Scheveningen. De Haag stuurt telken Zondag een deputatie van duizenden naar zijn naburigen vriend. Badhuis en Hotel Garni wemelen dan ook des Zondags van de schitterendste toiletten; dit laatste hotel schijnt, wat logies aangaat, het Badhuis te overtreffen. Scheveningen's haven blijft nog ver te zoeken, ten minste zoo men zegt heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken den concessionarissen ten hoogste nog één maand uitstel verleend van de storting, die den 31sten dezer moet plaats hebben. De residentie is verder doodstil. De Kamers zijn uiteen gegaan en houden even als de rechterlijke collegiëo vacantia. Van rechterlijke collegiën gesproken de zaak van den Her tog van Brunswijk tegen den heer Sorel, over het verhuren van een huis door den laatstenis steeds hangendenu is de vacantie er tusschen gekomen zoodat die zaak nog langer zal blijven slepen, doch de Hertog, dien de tijd, welke dit rechtsgeding duurt, te langwijlig voorkomt, wil het land verlaten en heeft hierdoor cautie gesteldzoodat hij thans vrij en frank mag vertrekken, maar, zoo hij het proces ver liest zijn gestort geld niet meer terug ontvangt. Wat de ongelukken aangaat, die door de warmte zouden hebben plaats gehad kan ik U mededeelen dat zij bestaan öf zeer beperkt zijn. Wel ondervindt een iéder z?^ \j V» J?_. n C-- A

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1