N°. 1666. Dingsdag 25 Julij. A\ 1865. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. de Koning heeft den heer Mezzara, beeldhou wer van het standbeeld van Arie Scheffer, benoemd tot rid der van de orde der Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot burgemeesterder gemeente Uithuistermeeden H. Jonkers, tot dusverre burgemeester der gemeente Oldenhove; der gem. Oldenhove J. B. Wieringa; der gem. Nieuwolda J. Eppens; der gem. Giesendam O. A. Platoder gem. Yianen Mr. H. W. Waardenburg. Z. M. heeft goedgevonden bij het wapen der inf. te be noemen, bij het 6de reg., tot 2de luit. den kadet B. C. G. Glasius, herkomstig van de Kon. Militaire Academie, ter wijl de kweekeling by 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen J. van Lith Harrebomée, met ingang van den lsten Augustus aanstaande, is benoemd tot officier van gezondheid der 3de klasse bij de zeemagt. H. M. de Koningin is Zondag namiddag ten 2 uur te Hellevoetsluis aangekomen en aldaar door Z. K. H. Prins Alexander, vergezeld door HD. gouverneur Jhr. Hooft ont vangen waarna H. M. de reis naar Rotterdam met het Koninklijk stoomjacht de Leeuw en naar de residentie met HD. equipage heeft voortgezet. Ook in de lste militaire afdeeling heeft zich uit de officieren een Raad van eer geformeerddie te 's Hertogen bosch zal bijeenkomenom te onderzoeken en te beslissen of de lste luit. V. niettegenstaande hy door den krijgsraad is vrijgesproken van de beschuldiging van laster nog als officier bij het leger kan blijven dienen. - Het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland heeft bij arrest van Zaturdag 11. uitspraak gedaan in de zaak van den yzerhandelaar v. W. te Dordrecht. Het Hof heeft het vonnis der arrondissements-rechlsbank te niet gedaandoch op nieuw rechtdoende de beklaagden appellant schuldig ver klaard aan het wanbedrijf van als ambtenaar door tusschen- komst van anderen eenig belang te hebben genomen bij een aanneming, waarover hij ten tijde van de verrigting het toezigt had, en waarin hy bevelschrift tot betaling en ver effening verleende, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maanden, te ondergaan in eenzame opsluiting, en onbe kwaam verklaard om ooit eenige openbare post te bekleeden of waar te nemen. ;-c Het provinciaal gerechtshof van Drenthe heeft, ter vervulling der vacature, ontstaan door de benoeming van den heer Fabius tot lid van het hoog militair gerechtshof te Utrecht een nominatie opgemaaktwaarop voorkomen de heeren: Mrs. J. H. Willinge Tonckens, griffier bij het prov. hofJ. van der Feltzoudste lid der arr. rechtbankJ. Oosting, rechter-plaatsverv. en procureur; Jhr. M. A. de Savornin Lohman subst.-offic.; Mr. C. L. Kniphorst, adv.; Jhr. C. W. A, van der Wijckadv. en rechter-plaatsv., al len te Assen. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft met 14 tegen 8 stemmen besloten om te onderzoeken of de betrekking van hoogleeraar in de letteren aan het Stedelijk Athenaeum niet aan een der reeds benoemde hoogleeraren tevens zou kunnen worden opgedragen. De Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels zal op 14 en 16 Augustus a. s. te 's Gravenhage worden gehouden. De volkstreinen die de spoorweg-maatschappijen doet rijden hebben een nuttig doel; want zij verschaffen den am bachtsman een uitstekende en minkostbare gelegenheid, om onze groote koopsteden met al haar merkwaardigheden en bedrijvigheid te bezigtigen. Dingsdag rijdt er zulk een trein van Leiden naar Amsterdamen dewijl wij wel eens verna men dat vele uit den handwerkstand of geschikte fabriek arbeiders uit hunne verdiensten iets hebben bespaard om met kermis ook een uitspanning te hebbenzal men het ons niet ten kwade duidenwanneer wij aan het gebruikmaken van dien volkstrein de voorkeur geven boven een kermispret die gewoonlijk zich bepaalt tot het bezoeken van herbergen. Amsterdam is overwaardig om daar heen te gaanterwijl behalve wat de hoofdstad zelve merkwaardigs bezit het nieuw gebouwde Paleis voor Volksvlijt zulk een reis wel waardig is, vooral dewijl er te half twee ure een volksconcert gege ven wordt, toegankelijk voor 25 cents voor ieder, die een retourkaart van den volkstrein vertoont. Als onze mindere standen meer smaak krijgen voor bet bezigtigen van merk waardigheden, waartoe thans voor weinig geld gelegenheid isdan voor jeneverwaaraan wekelyks een buiten verhouding staand deel van hun verdiend loon wordt verkwist, dan zal ook stellig voor hun een betere toekomst aanbreken. Zij, die invloed op hunne onderhoorigen kunnen uitoefenenzullen LE1D8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeU/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 8 u. 42| m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indisobe Laudpost. Over Southampton l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van II1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnseu, dagelijks van 82 uur cn van 4-7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nnr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1