TENTOONSTELLING Stads-Gehoorzaal. Te Koop uit de Hand Buitenlandsch Nieuws. Advertenliên. In iedere zitting zal gelegenheid bestaan tot het doen en bespreken van voorstellen terwijl mededeeling van dichterlijke bijdragen i9 toegezegd door de heeren G. H. J. Elliot Bos- well en J. J. Cremer, van 'sHage; J. J. L. ten Kate, van AmsterdamFragment uit den derden zang van een onuitgegeven Episch-Lyriesch gedicht in zeven tafereelen getiteld: de Schepping, en Dr. J. Nolet de Brauwere van Steelandvan Brussel. Voorts hebben nog de volgende heeren berigt aan de vergaderingen en werkzaamheden van het Congres te zullen deelnemen J. van Beersvan AntwerpenProf. J. David van LeuvenJ. P. Hasebroekvan AmsterdamProf. M. des Amorie van der Hoeven, van Amsterdam; A. Ising, van 'sHage; Prof. W. J. A. Jonckbloet, van 'sHage; A. S. Kokvan Roermond Mr. J. van Lennepvan Amster dam Prof. J. J. van Oosterzee, van Utrecht; P. J. van der Palm, van Rotterdam; Emil Seipgens, van Roermond; Dr. F. A. Snellaertvan Gent; Dr. P. H. Tydemanvan Tiel; J. P. Visvliet, van Middelburg; Prof. J. van Vloten, van Deventer; Mr. C. Vosmaer, van 'sHage; en W. Wes- selsvan Hilversum. - Dingsdag 11. in den vroegen morgen is te Vlissingen voorbij gestoomd het Noord-Amerikaansche stoom-adviesjagt Frolick, kapt. Upchur, naar Antwerpen; Maandag avond kwam ter zijde van de Niagara op de reede ten anker het Noord-Amerikaansche stoomfregat Colorado, admiraal Gold- boroughbeide laatst van de Azorische eilanden. De Colo rado salueerdehetwelk door de batterijen werd beantwoord. Naar men verneemtzullen de beide stoomfregatten naar Antwerpen vertrekken, welke plaats als het station der Ame- rikaansche oorlogsschepen schijnt aangewezen, hoewel ten aanzien vaD de Niagara zwarigheden schijnen te bestaan voor dat stationaangezien het kolossale schip te lang is om op de rivier van Antwerpen gemakkelijk te kunnen wenden. De Colorado is bemand met 700 koppen. Men is nog eenige zware en sterk bemande schepen van die natie te wachten. Vrijdag morgen is de bliksem te Eist ingeslagen in de woning van een tabaksplanter, welke, naar men verze kert, geheel is afgebrand. Tot leden voor het hoofdbestuur van het Nederlandsche Zendelinggenootschap te Rotterdam zijn herkozen, de IIH. J. J, PrinsD. PyzelHerman de RidderJ. Tideman G. K. Nieman W. P. Scheuer, C. Plaat, J. Craandijk en J. C. Veltcamp Helbach. - Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Poortvliet Ds. S. J. de Hoest, te Nijkerk op de Veluwe; te Kedi- chem, de kandidaat Dr. A. B. van der Vlies; te Nijkerk op de Veluwe, Ds. H. van Griethuizen, te Nieuwe Tonge. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te GroningenDs. D. K. Wielinga te Oldehoven te Katwijk aan Zee Ds. J. H. Vos te Heeren veen; te Ulrum Ds. P. H. Woudsma te Surhuisterveen. Het cirque van den heer Carré zal met de Leidsche kermis weldra toegankelijk zijn. Uit Utrecht, waar het deze week voorstellingen gaf, wordt daarvan veel tot aanbeve ling medegedeeld. Er zijn aldaar vele abonné's, die derhalve meest telken avond de voorstellingen bijwonen, maar die dan ook roemen de afwisseling van de programma's, zoodat zij telkens wat nieuws zien. Dat nieuws bestaat in zware en soms gevaarlijke kunstverrigtingen. Jufvr. Rasch en de jonge Carré munten bovenal uit; de heeren Krembser en Weinling worden zeer geroemd en de gedresseerde paarden strekken tot vereering der bekwaamheden van de heeren Carré en Gartner. Tot afwisseling van de voorstellingen strekken de vernuftige satires der bekwame Clowns, maar ook niet het minst de kunstverrigtingen van mad. Adams als koorddan seres. De Thermometer, van Fahrenheit teekende alhier Vrij - dag des Qamiddags te 5 uur 73°, des avonds te 8 uur 69°, te 10 uur 66°. - Zaturdag morgen te 5 uur 63°, te 8 uur 68°, 's middags te 1 2 uur 64°, 's namiddags te 4 uur 60°. - De Provinciale Staten van Brabant hebben eenige dagen beraadslaagd over het voorstel tot het uiten van den wensch naar de opheffing van de rechtbanken van koophan del. Vooral werd gewezen op het voorbeeld in Nederland waar men zich van deze rechtsmagt heeft ontdaan zonder nadeel voor den bloei van den handel. De meerderheid heeft zich voor het behoud dier rechtbanken verklaardmaar den wensch te kennen gegevendat aan elke rechtbank een rechts geleerde werd toegevoegdbelast met de waarneming van het openbaar ministerie. Uit Sint Quentin deelt men berigten mede van het vreeselijk onweder dat in den avond van den 17den aldaar en in de omstreken gewoed heeftEen uur lang was de stad als in een donderbui gewikkeld de bliksemstralen volg den elkander zonder tusschenpoozenterwijl men slechts een dof gerommel in de verte hoorde. De hagelsteenen vielen in zulk een menigte en zoo zwaar, dat er bijna geen ruit heel gebleven is. Gansche ramen woeijen in en in tallooze huizen stonden de kamers onder water. De boomen in den omstreek liggen in menigte over den weg en een aantal tele graafpalen zijn omvergeworpen. De gevangenis en andere gestichten zijn bijna ondergeloopenzoodat men de bevol king er van moest verplaatsen. Maar het ergste is nog de verwoesting van den oogst. Geen vrucht is meer te herken nen de geheele omtrek schijnt een zwarte moeras. Het on heil heeft ook andere streken in het noorden van Frankrijk getroffen. De dagbladen deelen daaromtrent uitvoerige bij zonderheden mededie echter in de hoofdzaak allen op het zelfde nederkomen en van de buitengewone hevigheid van dit onweder getuigen. Heden overleed onze innig geliefde Moeder en Behuwd- moeder CATH ARINA BARBARA HERDINGH, Wed. Johan- nes Stokhuijzen in den gezegenden leeftijd van bijna zeven en zeventig jaar. D. STOKHUIJZEN. F. STOKHUIJZEN. H. C. STOKHUIJZEN - van Putten. De Ondergeteekenden betuigen hunnen welmeenenden dank aan allen die bij de geboorte hunner Dochter blijken van belangstelling hebben betoond. A. J. BINNENDIJK. M. BINNENDIJK Capteijn. Leiden, 23 Julij 1865. Tegen primo Augustus wordt in eene BROOD-, BESCHUIT- en KOEKBAKKE- RIJ verlangd eene WINKELDOCHTER van een onbesproken gedrag en tusschen de 25 en 3 5 ja ren oud. Die meer in dergelijke betrekking zijn werkzaam geweest en vlug kunnen schrijven en rekenenzullen het eerst in aanmerking komen. Adres Bureau Leidsch Dagbladmet franco brieven onder Letter O. Deze verzameling van werktuigen ook belangrijk voor niet eigenlijk tot het vak behoorende personen, zal Zondag avond 3 0 Juli e. k. worden gesloten. De toegang gedurende de laatste week is bepaald DINGSDAG op vijftig centsde overige dagen (ook Vrijdag en Zaturdag, in afwijking van hetgeen bij de billetten js bepaald) tegen 2 5 cents per persoon. een buitengewoon goed onderhouden en beklante POFFËKTJËSKRAAll met 4 Kamers en geheele inventaris met of zonder Vaartuig. Te bevragen aan het Bureau van het Leidsch Dagblad met franco brieven onder letter W» Leiden, 20 Julij 1865. in de

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2