N°. 1658. Zaturdag 15 Julij. Au. Binnenlandsch Nieuws. LGIKSOH 111 (ill 1,1 Deze Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelreoht 36 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam ea Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 16 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12. m.; 11 u. 64 ra.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 m,; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'a namiddags te 3 u. 35 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Arehiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Reobten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De luit.-kol. J, H. Scliuak, kommandant van liet in structie- bataillon te Kampenis door den Bey van Tunis benoemd tot officier der orde van Iftihar. Meu verneemt, dat de Minister van Koloniën aan een commissie uit de heerendie het plan tot oprigting eener We8t-Java-koffijkultuur-maatschappij hebben ontworpenheeft te kennen gegeven, dat de Minister zich in geen opzicht bereid verklaarde op deze of soortgelijke grondslagen de kof- I fijtuinen op Java aan particulieren af te staan, en mitsdien het gedaan verzoek bepaald afwees. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings- dag den 18den Julij a. s. niet plaats hebben. Naar men verneemt is de wet tot wijziging der ge- I meentewet, voor zooveel de plaatselijke belastingen betreft, den 7den dezer door den Koning geteekend en heden uit gevaardigd. Volgens het bij de Tweede Kamer in behandeling zijnde tractaat van handel en scheepvaart tusschen Nederland en Frankrijk, zal de plaatselijke belasting op den wijn met 1°. Januarij 1866 niet meer mogen worden geheven. De Prov. Staten van Zuid-Holland hebben voor het bouwen of herstellen van kerken of pastorijensubsidiëu toegekend o. a. aan de Hervormde kerken te Bodegraven, Koudekerk en Zevenhuizen ieder f 1500. De zomervergade ring is Donderdag gesloten. De arrondi8sements-rechtbank te Arnhem heeft ter ver vulling van de betrekking van rechter in dat collegie, open gevallen door het verleend eervol ontslag aan den heer Mr. L. J. A. van Eekopgemaakt de navolgende aanbeveling 1°. Mr. L. Udo de Haesadvocaat te Arnhem; 2°. Mr. J- W. J, baron de Vos van Steen wijk, rechter in de arr.- rechtbank te Zwolle; 3°. Mr. J. H. André de la Porte, substituut griffier bij het provinciaal gerechtshof van Gel derland. De Gemeenteraad van Haarlem heeft besloten tot de opheffing der aldaar gevestigde Clinische school. Het onweder, dat Woensdag morgen 4 uur te Utrecht insloegheeft op 'onderscheiden plaatsen om denzelfden tijd ot later gewoed. In den Haarlemmermeer is aan den Yweg een boerenhofstede getroffen en totaal afgebrand. Te Sloter- dijk is des morgens een boerenarbeider door den bliksem ge dood. Dingsdag is de bliksem nog in den watermolen bij Gies° sen-Oudekerk geslagen, en is die molgn afgebrand. Maan dag is onder^ Loppersum bij de steenbakkerij van den heer Tigchelaar de brandmeester door den bliksem gedooden zijn zoon zoo getroffen dat hij het ook wel met den dood zal bekoopen. Te Gieterveen is het onweer Maandag in een molen geslagen zonder brand te veroorzaken. Uit Meppel schrijft men van WoensdagDe buitengewone warmte der laatste dagen is ook hier opgevolgd door zware onweêrsbuijen die gedurig over die stad bij tusschenpoozen heentrokken, en van overvloedigen regen vergezeld gingen. Zaturdag is te Reggerskort bij die stad een kalf in de weide door den bliksem dood geslagenterwijl die verder in een boom tegen de boerenwoning, insloeg. - Nadat den geheelen nacht het onweder niet van de lucht was, ontlastte het zich Donderdag morgen vroeg in een onweersbui vlak boven Meppel. Een knetterende slag, onmiddelijk op den bliksem volgende, deed het vermoeden ontstaan, dat het wa3 ingeslagenwerkelijk stond de korenmolen van ten Brink aan den Zwolschen straatwegspoedig in brandzoodat de molen binnen één uur totaal is vernield. De molen was ge lukkig verzekerd. Ds. W. de Meijier te Arkel heeft het beroep naar de Hervormde gemeente te Wormerveer aangenomen. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Oosterwolde de kandidaat A. E. Coolbaas van der Woude. Nadat velendie Leideu bezochten na de sluiting der algemeene vergadering van de Nederl. Maatschappij t. b. v. Nijv., zich begaven naar de verschillende wetenschappelijke ka binetten en instellingenwaaronder niet weinigen naar het scheikundig laboratoriumwaar Prof. van der Boon Mesch hen rondleidde en inlichtte, - vereenigden zich tegen 5 uur een 200tal aan den feestdisch in de fraaije zaal van Zomerzorg. 't Gaf een grootsche en verrassende indrukdie met vlaggen en draperiën van rose en lichtblaauwe kleuren versierde zaalmet eeu prachtige trophéewaarin het beeld, der Nijverheid tusschen twee groote spiegels, terwijl bloemen en gewassen hier en daar tusschen de lichtkozijnen waren geplaatst. Twee tafels in lange reijen waren aan hét hoofden einde verbonden door de tafel van directeuren en de autori teiten waarop geplaatst was een hoog prachtstuk op zilveren

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1