VRüGHTSAPFEil Overland-mail Water-Geneeskundige Inrigting Openbare Vei'kooping, Advertentiën. - IEROTHAL JAVA. CHINA. JAPAN. van Marseille, Southampton of Triest verzoekschrift. Er zijn Franschen, zeide hij, die 27 ridder orden dragen, en hij haalde de brochette met de 27 orden te voorschijn. Ieder nudie een ridderorde draagtwil den schijn hebben dat hij door een groote mogendheid is ge decoreerd en wacht zich wel te vertellen dat zijn ridderorde van Monaco of San Marino is. Men moet nu maar weten of men de kleine verheft, dan wel de groote vernedert, wanneer men veroorlooft dat van alle vreemde orden alleen het lint behoeft gedragen te worden zonder kruis en wel zonder zigtbaar kruis, want die mikroskopische onderschei dingsteekenen die men er aanhangtziet men niet. Spreker wil de verdiensten van den petitionaris niet onderzoeken, maar hij is van oordeel, dat, wanneer alle vreemde orden wegens verdiensten worden verleendniet zoo velen ze dra gen zouden. Het kwam slechts aan op de vraag hoe men aan de orde kwam. Door sommige mogendheden, werden zij voor niet gegeven; door andere met het oog op voordeel. Ik wenschte wel, zeide hij, dat ook Frankrijk zich hiervan een bron van inkomst maakte. Men moest premieu stellen op de ontdekking van hendie onbevoegd vreemde orden dragen. Ik sprak van een brochette van 2 7 ridderorden. Kan men aan 27 Vorsten dieusten bewijzen? Er staat ge schreven niemand kan twee heeren dienen. Ik geloof wel dat Vorsten sommige personen door ridderorden een eer be wijzen maar ik geloof ook dat de meeste orden voor geld zijn verkregen. Ik wil niemand noemen - zelfs Spanje niet. Spanje heeft acht ridderorden en men naoet daar het plan overwegen om een nieuwe orde in te stellendie van het rozenroode konijntje. De groote prijs van 5 00,000 francs der Mexikaansche loterij is ten deel gevallen aan een bewoner der omstreken van Parijs. Tien minuten na de trekking begaven zich de bankiers, bij wie hij die obligatiën genomen had, naar zijn huis, en vonden hem- kalm en wel met tuinarbeid bezig; volstrekt niet denkendezulk een bezoek te zullen ontvan gen. De beide brengers dezer goede tijding oordeelden het noodig, die met eenige omzigtigheid mede te deelenwant als er zoo onverwacht 500,000 francs uit de lucht komen vallenontstelt een gewoon sterveling toch altijd een wei nig. Maar hun voorzorg bleek overbodig, want de geluk kige winner heeft den schok perfect doorgestaanwat een aanmoediging moge zijn voor hen, die bang zijn om te win nen, uit vrees van te sterven van vreugde. Er loopt te Parijs een gerucht, dat er een grève ont staan zou zijn onder 6000 ongehuwde personen van tusschen de 20 en 40 jaar oud. Deze zouden zich namelijk hebben verbonden niet aan een huwelijk te denkenalvorens er een totale omwenteling plaats heeft in de zeden der huwbare meisjes. De voorwaarden, welke de vereeniging dier ongehuw- den gesteld heeft, zijn de volgende: //Geene kostbare of overdrevene toiletten, geen coquetterie, geen verlangen om de voorname dame te spelen, geen geldkostende werkeloos heid terugkeer tot de eenvoudige zedenzuinigheid in het dagelijksch leven en in het huishouden, en eindelijk tot een levenswijze die haar geschikt maakt om ware huismoeders en zedige echtgenooten te zijn." De eerste prijs bij den nationalen schepschutters3trijd te Florence is behaald door een pastoorden heer Bernas- coni, van Como. De Koning die, zooals men weet, zelfde prijzen uitreikte, moet niet weinig verwonderd zijn geweest, toen deze scherpschutter, in zijn ambtsgewaad, de trappen der estrade beklom om zijn prijs te ontvangen. Men wil dat Victor Emanuel hem heeft toegezegd: //Ik wilde wel dat velen uwer ambtgenooten u geleken." In Spanje ziet men eene sterke oppositie van de cle- ricalen tegen het ministerie te gemoet, nu het vast besloten heeft het Koningrijk Italië te erkennen. Hierbij komen na tuurlijk nog andere elementen van tegenstanddit voorziet men te Madrid zoo goed, dat de Koningin aan den maar schalk O'Donnell algeheele volmagt moet hebben gegeven tot uitvoering van zijn programma, welke hinderpalen hij ook moge ontmoeten. Men berigt dat een stoomboot, waarop zich 120 ge zinnen bevonden die Egypte hadden verlaten wegens de heer- schende cholera, tusschen Alexandrië en Beyruth met man en muis is vergaan. De schouwburg te Washington waarin de president Lincoln is vermoordzal in een kerk worden herschapen. Voor de belangstelling, ondervonden bij de bevalling zijner Echtgenoote, betuigt de Ondergeteekendeook na mens haar, zijnen hartelijken dank. G. JAP1KSE. De ondergeteekenden bieden zich aan tot het leveren van BESSEN- en FRAMBOZENSAPzoo hier als ter verzen ding naar de koloniën, tot billijke prijzen. Toezending van ledige flesschen ter vullingfranco. Wed. EVERTS en JONCKERS te Nijmegen. door behoorlijke ligging geschikt tot zomerverblijf, gelegen heid lot inademing van zamengeperste lucht; Sparreuaalden- baden Medicijnen-baden Russische dampbaden; inademings toestellen, electriciteitaanwending van kruidensappen; spe ciale behandeling van vrouwelijke ziekten, zenuwkwalen, hals- en borstziekten alsmede onderbuikskwaleu. Arts Dr. TRITSCHLER. S. LÖWENHERZ, Eigenaar. M. M. COUVEE te 's Gravenhagezal binnen eenige dagen verzenden de van eenige Gezigtspunten der feestviering op 27 Junij 11. binnen Leiden o. a. de JHooglamlsche Sterken de Ridderzaal van binnen gezienenz. Bij HH. Boekhandelaren zijn gratis 'billetten te bekomen waarop eene nadere beschrijving van de verschillende soor ten en prijzen zijn aangeduid. voor PASSAGIERS, GOEDEREN en PAKETTENper naar Batavia en China tweemaal 'smaands, (vau Singapore als gewoon per Corresponderende Holl.-Mail.) Naar Kanagawa (Japan) via Shanghai tweemaal 's maands (directe doorvracht.) Per Mailbooten naar Engelsch-IndieWest-Indie, Austra lië, Brazilië, Kaap de Goede Hoop, de Vereenigde Staten van Amerika, Turkije, Griekenland, Venetie enz., door tus- schenkomst van G. P. ITTMANN ZOON, Rotterdam. Agenten der Overland-Mail (P. O. COMPY)der Oosteurijksche Lloyd en der Indische Telegraaf-Maatschappij^ Agenten: Amsterdam, JACOB FABRICIUS; 's Hage F. L. DER KINDEREN. op Dingsdag den liden Juli 1865 des morgens te 10 uren, nabij 't Leiderdorpsche Hek onder Soeierwoude ten overstaan van den Notaris A. J. RIJSHOUWER, reside rende aldaar, van eene groote hoeveelheid AFBRAAK, waaronder: 80,000 steen, eene groote hoeveelheid Pannen, Zolder-, Vloer- en Plafondsdeelen Kapspruiten Bindten Gordingen marmeren en blaauwe Tegels en hetgeen meerder zal worden geveild. Betaaldag 1 November 1865. Te bezigtigen Maandag 10 Juli 1 865 van 10 tot 4 ure. Leyden 7 Julij 1 865. te nmtoAfflii

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3