'N°. 1652. Zaturdag 8 Ju lij. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. iiscii mi.i!i,i Deze Courant verschijut eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu tan 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu, uitgezonderd des Zoudags,|5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J- u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtirigea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s uamiddaga te 3 u. 35 ra. '«avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton I en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsteu van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, VVoensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Uit 's Hage wordt berigtdat de verwerping van art. 1 der nieuwe wet op 's rijks personele belasting en de aan neming van de nieuwe zegelwet wordt verwacht. De Provinciale Staten van Utrecht hebben de aftre dende leden van Gedeputeerde Staten herkozenbehalve de heer Story van Bloklanddie niet meer in aanmerking wilde komenin wiens plaat3 is benoemd Mr. J. H. de Koek burgemeester van Bunnik. De Provinciale Staten van Groningenvan Friesland van Drenthe en van Overijssel hebben al de aftredende le den van Gedeputeerde Staten herkozenook die van Noord- Brabant, behalve den heer Pijpers, die door den heer C. W. Oomen te Ginneken vervangen is. De Provinciale Staten van Zeeland hebben tot lid van het collegie van Gedeputeerde Staten benoemd den heer Mr. F. A. Lambrechtsenburgemeester van Ritthemop wien 21 stemmen uitgebragt waren, terwijl zich 16 vereenigde op den heer O. Verhagen te Goes. De periodiek aftredenden werden allen herkozen. Men wil weten, dat Jhr. Mr. H. J. van der Heim het lidmaatschap van Gedepi Staten van Zuid-Holland zal aan vaarden. In dat geval zal hij zijn ontslag nemen als inspec teur voor het lager onderwijs in de provincie Zuid-Holland en als lid van den Gemeenteraad van 's Gravenhage (art 58 der provinciale wet.) De kapitein E., directeur van de infirmerie te Vlis- singenzal voor een raad van eer worden gebragt, bestaande uit 1 kolonel, 1 luitenant-kolonel, 2 majoors en 3 kapi teins, welke hem al of niet voor ontslag uit de dienst moet voordragen. De 1ste luitenant L. R.van het 3de regemeut in fanterie, in garnizoen te Breda, sedert November 1864 voort- vlugtig met de echtgenoote van zijn kapiteinis wegens desertie in tijd van vredebij vonnis van den krijgsraad der 1ste militaire afdeelingvervallen verklaard van zijn militaire betrekking en gebannen buiten het grondgebied van den staat. Te Harlingen heeft men de oude Friezen van 1813— 1815 aan de aanlegplaats van de stoomboot opgewacht met muziek en eerewacht en hun begeleid naar het spoorweg station om na het gebruik van eenige aangeboden verver- schingen de reis voorttezetten. Men berigt van daar, dat de tevredenheid de oudjes over hetgeen ze hoordenzagen en ondervonden te Leiden en over de geheele reis onbeperkt was. Donderdag avond tusschen 8|- en 9 ure is de tapster H., wonende in de Raamstraat te Rotterdammet afge sneden strot vermoord in hare woning gevonden. De policie doet ijverig onderzoek. Naar men zegt, zou de moord ge pleegd zijn door zekeren K., met wien zij in intieme ver houding stond. Een te Rotterdam t'huis komende varensgezel vond zijn woning gesloten en zijn vrouw verdwenen. Hij trachtte haar op te sporenhetgeen hem te Antwerpen gelukte. Op zijn verzoek werd zij door de politie aldaar aan boord der stoomboot de Telegraaf gebragt. Spoedig waren de ech telingen in hevigen woordenstrijd; zelfs hoorde de conduc teur, toen hij zich in de kajuit bevond, de vrouw tot haren man zeggen: //Te Rotterdam brengt ge mij toch niet." Deze gaf den gezagvoerder mitsdien den raad om toezigt op die vrouw te doen houdenaan welken raad gevolg werd gegeven. Dit mogt echter niet batenwant een uur na de afvaart kwam de vrouw boven en sprong op een on verwacht oogenblik over boord. In een oogwenk was de boot uitgezet en werden alle pogiugen aangewend om de vrouw te redden; zij was echter spoorloos verdwenen, zoo dat men vermoedt dat zij onder de raderkasten der boot is geraakt en daardoor oogenblikkelijk den dood zal hebben ge vonden. Donderdag heeft op het daartoe door den heer A. du Bois afgesloten terrein, te Maarsbergen, het derde algemeen Evangelisch nationaal Zendingsfeest plaats gehad. Even als bij gelegenheid der vorige bijeenkomst te Wolf hezen, hadden zich ongeveer 7000 personen, onder begunstiging van het schoone weder, tot deze viering vereenigd. Zij onderscheidde zich van de vorige zamenkomstendat er minder gesproken maar meer gezongen en muziek gemaakt werdwaarbij te vens de pauzen langer duurden. Des voormiddags ten half elf ure, na aankomst der feesttreinenwerd de zamenkomst geopendmet toepasselijk gezang en verder met een korte rede door Ds. Heldring, waarin hij onderscheidene histori sche bijzonderheden van daar ter plaatsemet betrekking tot de invoering des Christendoms hier te lande, mededeelde.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1