Bougies Parafine. Men vraagt FUNCKLER RICHARDS, Evangelie-Prediking PATENT WASKAARSEN AANBESTEDING. Ad verten tien. Vereeniging voor Christelijke Belangen. uit de Koninklijke Waskaarsenfabriek, der Franschen, wegens zijne persoonlijke bemoeijingen ter bevordering van kunstenhandel en nijverheid. In Napels hebben zich vereenigingen gevormd, wier leden zich noemen: //vrienden der godsdienst." Hun doel is vooral een eeregeleide te geven aan den priester, die den stervenden het sacrament brengt. Aan deze en soortgelijke verschijnselen, die 7an vernieuwden godsdienstijver getuigen, nemen vooral de adellijke bourbonsgezinden deel, die ook alle kerkelijke ceremoniën met groote plegtigheid bijwonen en steeds met het gebedenboek onder den arm zijn te zien. OFFICIEEL MIE H WS. Burgemeester en Wethouders van Leidengezien het besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 3den Januarij 11., N°. 4 Prov.-Blad N°. 2), bepa lende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewigten in Zuid-Hollanden gelet op de voordragt van den arrondis3e- ments-ijker alhier, van den 27sten Mei, herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligtingtot het doen her-yken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigtenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze, over eenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad N°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der ge melde maten en gewigtenwel schoon gemaakt en gezuiverd aan het Lokaal van den IJk, in de Lange Schoolsteeg- zul lende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd Voor Wijk IV, van den 8 tot den 10 July. Er wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebben den gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1865 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter v. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaturdag den 8sten Julij 1865 's namiddags te half 3 uren. Onderwerpen1°. Adres van den stads-heelmeester M. J. Schretlen, om continuatie in zijn betrekking. 2°. Beslissing in zake het Commissariaat voor het Rotterdammer pakschui- tenveer. 3°. Adres van H. Holswilder, om verguuning tot het leggen van een stoep met twee palen voor het perceel op de Haarlemmerstraat, Wijk VI, N°. 283. 4°. Rekening over 1884, van: a. Vrouwen Kraammoedersb. het Heilige Geest of Armen Wees- en Kinderhuis. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 29sten Junij tot en met den 5den Julij 1865. Bevallen: L. Wiethoff, geb. Opbroek D. - C. C. Ie Mair, geb. StikkelorumD. - C. Paulissegeb. van der Kamp, D. - C. Snijder, geb. Holswilder, Z. - M. W. van der Putten geb. van der ReijdenZ. - R. van der Reek, geb. Houweling, Z. - J. Benninggeb. Vinkoert, D. - A. G. Wempe, geb. Roszber- ger, Z. - J. W. C. Piket, geb. EderzeelD. - J. Poelijoe geb. Sloos, D. - C. J. van der Linden, geb. Boom, D. - J. Brokkaar, geb. Regeer, Z. - M. Binnendijkgeb. Capteijn D. - C. Slewegeb. Pont, D. - S. C. Broekhuizen geb. Broek- veldt, - J. Stol, geb. Gorree, Z. - H. Zandvliet, geb. Montagne, Z. - C. Lindeman, geb. Dolkemade, Z. - M. Bontjegeb. van den BroekD. - M. G. Schreudergeb. de GlintZ. - J. C. van den Berg, geb. Chrispijn, Z. - J. C. Valintgoed, geb. Keereweer, D. - G. H. Deelen, geb. van Dijk, D. - A. C. de Fremery, geb. Herckenrath, Z. - J. van den Berg, geb. Sjar- dijn, Z. - L. Riebeek, geb. Heijmans, D. - S. F. van der Steen, geb. Stouten, - D. C. Kooreman, geb. Booda, Z. - M. Laterveer, geb. Crama, Z. - W. H. Bender, geb. Vergunst, Z. - C. van der Heijdengeb. Koole, D. - A. M. Starre, geb. NieuwenhuisenZ. - M. J. Kuivenhovengeb. PlanjeZ. GehuwdJ, Flaman jm. met C. W. Selier jd. - H. D. Mieremet jm. met J. van Gelderen jd. - J. Hartevelt jm. met J. Huijgens jd. - F. L. T. Dee jm. met J. W. Lau jd. - S. de Graaf jm. met C. Klijnhans jd. - P. B. Pommé jm. met M, C. Winterkamp jd. - J. C. Kiekens jm. met W. Luijt jd. - C. L. de Heger jm. met W. H. Westdijk jd. Overleden E. M. Bourgois D. ruim 10 m. - M. M. van den Burgh. D. 9 m. P. F. van Oijen Z. 16 j. - J. van der Laaken D. 6 j. - J. van der Laaken 73 j. - L. P. Zandvliet D. 2 j. ruim 5 m. - CathB. Jac®. Voorhuyzen 22 j. - W. B. H. Westdyk Z. ruim 14 m. - R. van Oosten 56 j. - J. Door nik 73 j. - M. Pardon D. 10 w. Getrouwd C. L. DE HEGER van Utrecht W. H. WESTDIJK. zoo spoedig mogelijkuiterlijk tegeu 1°. September a. s., een HUIS, bevattende minstens 7 Kamers, onverschillig op welken stand. Opgaven van huurprijs enz. worden inge wacht bij de Firma JACs. HAZENBERG CORNs. ZOON, in de Kloksteegmet brieven onder Letter H. Natuurkundige Instrumentmakers te Haarlem, recommanderen zich tot het plaatsen van BLIKSEMAFLEIDERS op gebou wen torensenz. op ZONDAG 9 Julij 1865 des avonds ten zes ure, 0«. II. V. HOGERZE1L, Pred. te Sluis. ZAAL, Noordeinde. Deze kaarsen zijn transparant, zeer geschikt voor soirées en pianodoordien zij helder en ruim acht uur branden geen reuk afgevenniet walmennoch afloopen zij kosten slechts 50 cents per half dozijn. ie kwl. 35 cents, bij 25 stuks 33£ cent per pak a oon- tant. Brieven franco. LANSDORP BINNEWIJZEN. Molsteeg G. 131. Op Maandag den zeventienden Julij 186 5 des middags te twaalf ure, zal door Burgemeester en Wethouders der gemeente leydenin tegenwoordigheid der Commissie van Fabricage, op het Raadhuis alhier, aanbesteed worden: De teekeningen liggen ter inzage en overneming aan de Stads-Timmerwerfop eiken werkdag de besteding vooraf gaande, van 's morgens te 10 uren tot 's namiddags te 4 uren, alwaar de bestekken verkrijgbaar zijn gesteld, ad één gulden. De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving, op ge zegeld papier, onderteekend door de gegadigden en hunne borgente bezorgen aan de secretarie der gemeente (finan ciële afdeeling)tot op den dag der aanbesteding, 's voor middags van 10 tot 12 ure. Verlangde ophelderingen enz. zullen bij den, Gemeente- Architect te bekomen zijn, die op Vrijdag den 7den en I4den Julij aanst., des voormiddags te 10 ureaanwijzing in loco zal doen. en Leiden 5 Julij 1865. door Amsterdam, 1865. Het bouwen der benoodigde lokalen voor de Hoogere Burgerschool met aanbehoorende werken.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3