Buitenlandsch Nieuws. was een gift van meer dan 80 worsten dus een milde gift voor een burger met een groot gezin. De heer A. Beijdals, commissaris van policie te Nij megen die als zoodanig te Suriname benoemd isontving dezer dagen van B. en W. een door alle leden van het da- gelijksch bestuur en den raad geteekend, op perkament ge schreven diploma, met het zegel der stad voorzien, als be wijs van algemeene tevredenheid achting en toegenegenheid van het stedelijk bestuur. - Van een commissie uit de so ciëteit Concordia ontving hij een geschenk in zilver, met gepast inschrift. In de algemeene jaarsvergadering van predikanten en ouderlingen der klassis van 's Gravenhagewaartoe 's Graven- hage, Delft en de omliggende gemeenten behoorenwerd 11. Woensdag den 28sten Junij door het klassikaal berigt gedaan, dat het 1°. op de aanklagt, ten vorigen jare te gen Dr. J. C. Zaalberg Pz. ingediend een afwijzend vonnis geveld had en 2°. de nieuwe nu onlangs door kerkeraads- leden ingediende aanklagt als een herhaling der vorige had afgewezen. Na deze dubbele mededeeliug ontvangen te hebben be sloot de vergadering met overgroote meerderheid van stem men het berigt van deze uitspraken des klassikaal bestuurs aan te nemen onder betuiging van droefheid over de re denen, die dat kerkbestuur genoopt hebben tot het doen van deze uitspraken. l)s. J. W. Th. Feith pred. te Beemsterheeft voor de beroeping naar de Hervormde gemeeute te Groningen bedankt. Uit Dockum wordt gemeld, dat de Vereenigde Chris telijke gemeente aldaar verblijd is door de mededeeling, dat de heer M. W. ScheltemaReiqonstrantsch pred. te Zwammerdamhet door haar uitgebragt beroep heeft aan genomen. Beroepen bij de Herstelde Evangelische Luthersche gemeente te Amsterdam Ds. J. A. Schuurman pred. bij de Evangelische Luthersche gemeente te 's Gravenhage. De Waalsche gemeente te Amsterdam heeftna het bedanken van den heer Cazaletpred. te Lyoneen nieuw beroep uitgebragt, en wel op den heer Lebrun pred. te Reims. Van een goed ODderrigte zijde deelt men mede, dat de districts-commissie te Leiden van het fonds ter aanmoe diging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Ne derlanden, door buitengewone bijdragen daartoe in staat ge steld besloten heeft aan diegenen der oud-strijderswelke aan den slag bij Waterloo een werkzaam aandeel hebben ge hadeen extra-gift van f 10 voor elk uit te reiken. Wij vernemen, dat in de eerstvolgende raadsvergade ring zal worden overgelegd een krachtens art. 18 der ge meentewet door Mr. H. Cock aan den Raad ingezondene kennisgeving, dat hij zijn ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad en dat een buitengewone tegelijk met de ge wone verkiezing op 18 Julij zal plaats hebben. Onwillekeurig is door ons verzuimd den naam te ver melden van een geacht ingezetendie aan de Turfmarkt bij den feestelijken intogt der ridders en oud-strijders op 26 en 27 Junij met vreugdeschoten van zijn rijk met vlaggen ge tooid vaartuig de feestgenoodigden heeft begroet, en des avonds met bengaalsch vuur herhaaldelijk dat gedeelte dei- stad heeft opgeluisterd. Er zijn welligt meer, behalve de heer J. van Leeuwendie zich verdienstelijk hebben ge maakt, waaromtrent wij zulk een verzuim hebben begaan o. a. wat we nu wetenvan den huisschilder Geerling op het Rapenburg, wiens huis keurig en smaakvol was ver sierd en verlicht, evenzeer als in de Nieuwsteeg menige gevel daarin uitmuntte. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 76°, des avonds te 8 uur 67°, te 10 uur 64°. Donderdag morgen te 5 uur 63°, te 8 uur 69°, 's middags te 1 2 uur 84°, 's namiddags te 4 uur 82°. De reizen van den Hertog van Brabant en den Graaf van Vlaanderen, zijn, naar men verhaalt, het gevolg van hoog loopende onaangenaamheden met hunnen vader. Men zal zich herinnerendat onlangs beweerd isdat Koning Leo pold bij zijn jongste verblijf in Engeland een morganatisch huwelijk gesloten heeft met een damewaarmede hij sints lang in intime betrekking stond. Het schijnt thans te blijken, dat hij den zoondien deze dame hem in der tijd ge schonken heeftmet bijzondere voorliefde bejegent en hem dezer dagen den titel heeft geschonken van graaf der Ar dennen. De beide wettige zoons van den Vorst zijn daar over zoo verbolgendat zij zich beurtelings naar het buiten land hebben begeven. Uit Keulen berigt men, dat Maandag op den Noor delijken hoofdtoren de steiger is voltooid ten behoeve van den aanbouw der tweede verdieping van dien toren. - Te Guinea is berigt ontvangen uit Alexandrië, dd. 26 Junijhoudende dat de cholera aldaar in hevige mate heerscht. De Onderkoning van Egypte is naar Rhodus vertrokken en heeft de teugels van het bewind in handen zijner Ministers overgegeven. Maandag morgen te 6 uur is te Lyon opgestegen de kolossale luchtballon, le Géant, met 8 personen en met zeer gunstig wederzuidwaarts afgedreven. Te Breslau had op 29 Junij een vreeselijk onheil plaats. De 50 voet hooge steiger gebouwd rondom den toren der Michaelskerkbezweek des namiddags van dien dag onder den zwaren last der opeengehoopte materialen ten gevolge waarvan 9 personen dooaelijk werden gekwetst en verschei dene totaal verpletterd door de zware steenen welke op hen neder gestort waren. Het bevestigt zichdat Prins Napoleon geene zeereis zal ondernemenmaar zich alleen te Havre ophouden en van tijd tot tijd een togtje op zee doen met het aldaar liggend jagt Jerome Napoleon. De Prins vertrekt met dat doel Woensdag of Donderdag a. s. naar die havenvan waar hij tegen den 20sten Julij in de hoofdstad terugkeert. Tegen het einde dier maand vertrekt het geheele gezin van den Prins naar Prangins in Zwitserland. Men verzekert dat Prinses Clotilde, gemalin van Prins Napoleon, zich in zwangeren toestand bevindt. De Prins gaat steeds voort om zijne hofhouding te verminderen en is voor nemens een gedeelte zijner paarden te verkoopen. Karlstadtde hoofdstad van de provincie Wermeland tellende 5000 inwoners, is Zondag een prooi der vlammen geworden. De schade daardoor toegebragt, wordt begroot op 6 millioen rijksdaalders. Koningin Victoria heeft uit Java een paard ten ge schenke gekregendat vier jaren oudzeer welgevormd en volwassen en daarbij slechts 27^ duim hoog is, en dus door menigen Newfoundlandschen hond in grootte wordt over troffen. De overbrenger van het paardkapitein Luckey van het schip //Victor," bragt het in zijn wagenin een gezelschap by de Lady Majoressgaloppeerde er de zaal mede rond, nam bij het afscheid onder het schaterend gelach van al de aanwezigen zijn ros op zijn armen en droeg het de trappen af in zijn cabriolet. Maandag 11. bevond zich te Londen onder de talrijke personen, die de parlementszitting bijwoonden mede de Ko ningin der Nederlandendie meer dan twee uren in het parlementsgebouw vertoefde. In den loop van den dag had H. M. een bezoek ontvangen van Koningin Victoria, die, met Prinses Helena, met een specialen trein van Windsor ten dien einde naar Londen was gekomen. Daarna heeft H. M. de Koningin der Nederlanden verschillende bezoeken afgelegd en openbare instellingen bezocht, o. a. het Consump tion Hospital te Brompton. H. M. gebruikte wederom bet mid dagmaal bij den Prins van Wallis, op Marlborough House. Op den Westelijken spoorweg te Londen is Zaturdag een trein op weg naar Norwich door het losraken van een dei- rails uit het spoor geraakt en in dien loop op een brug geko men waar al het houtwerk buiten de rails dadelijk inzakte en verbrijzeld werd. Door de snelle vaart kwam de locomo tief nog aan den overkant, doch de wagons zakten door de brug heen. Gelukkig evenwel bleven zij, op en over elkan der gedrongen boven het water aan de balken en andere houtwerken hangen, zoodat de passagiers, hoewel slechts met een verbazende inspanning, allen gered konden worden, zonder dat men van niets ergers dan enkele kleine kneuzin gen gehoord heeft. Het bestuur der Society of Arts, een Londensche ver- eeniging tot bevordering van kunsten en nijverheid die den Kroonprins van Engeland tot voorzitter heeft, heeft dezer dagen hare groote gouden medaille toegekend aan den Keizer

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2