I N°. 1630. Donderdag 6 Julij. A°. 1865. Een nationaal gedenkfeest bin nen liefden gevierd. x 3 V - f* I LEIDSOH DAGBLAD Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te- 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zoudags,{5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45ra. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 36 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags.Oost-ïudisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. [Slot.) Woensdag 28 Junij vereenigden zich de oud-strijders, aan wie huisvesting was verstrekt, in het Invalidenhuis en werden zij uitgeleide gedaan, volgens het programma, naar het stationsgebouw. Met vreugdegejuich trokken zij derwaarts, door een talrijke schare van ingezetenen begeleid en waar zij langs heen trokken begroet. Bij het vertrek van den spoor trein liet het kanon zich weder hooren, dat den afloop van het feest aankondigde. Die gunstige afloop is wel in de eerste plaats te dan ken aan den moed der commissie, die zulk een plan ont wierp, aan haar beleid, waarmede zij het regelde en aan de trouwdie in de uitvoering zoo treffend bleek. Zij en allen die met haar daartoe zooveel hebben bijgedragenverdienen allen lof en wij zouden partijdig zijn, zoo wij niet bijzon der gewag maakten van den generaal-majoor Hardenberg die de ziel der commissie was en van den garnizoens-komman- dant, den majoor d'Harvant, die de commissie in de zorg voor de huisvesting tot voorlichting en steun uitnemende diensten bewees. Maar niet het minst verdient lof te wor den toegekend aan de officieren, ridders der Millitaire Wil lemsorde, die van Zondag tot Woensdag overal zorgden voor de goede ontvangst, het begeleiden, het ondersteunen en helpen, die op huisvesting en verschaffing van ontbijt, op be diening, op alles toezagen, en overal de orde handhaafden, iernggekeerd tot de plaats hunner bestemming, na de com missie die haar was opgedragen te hebben volbragt, blijven hunne namen niet vergeten bij aliendie hen leerden kennen en mogten gadeslaan, dewijl zij tot den gewenschten loop en afloop van de feestviering zooveel hebben bijgedragen dat nog lang hunne namen op veler lippen zullen zweven en ook door ons met eer worden vermeld, als: de HH. H. Zegers Veeckens, kapt. reg. veld-artillerie F. van Exter, kapt.-instructeur reg. veld-artillerie M. W. G. de Man kapt.- adjudant reg. veld-artillerie; F- H. P. van Alphen, luit. ter zee 1ste kl.; p. Cavaljé, kapt. Oost-Indisch leger; J. D. J. vaii der Hegge Spies, luit. ter zee 1ste kl.; P. L. Berail 1ste uit- reg. veldartillerie; L. J. F. B. Hamers, gepensioneerd kapt. van het Oost-Indisch leger, thans kapt-adjudant b\j het Koloniaal Militaire Invalidenhuis op het landgoed Bronbeek J. F. van Kervel, luit. ter zee 2de kl.; J. S. de Ruijter de Wildt, kapt. ter Zee 2de kl.; A. Q,. Bellaart, 2de luit. Oost-Indisch leger; G. F. H. Borel, 1ste luit. gedetacheerd bij het Oost-Indisch leger; W. M. van Bunge, kapt. Oost- Indisch leger; Jhr. W. van Hogendorp, luit. ter zee 2de kl.; L. F. Blazius, kapt. Oost-Indisch leger; H. P. J. Hen- nus 1ste luit.-adjudant 1ste reg. infanterie; A. H. Schade van Westrum, kapt. 4de reg. infanterie; J. van Leyden kapt. Oost-Indisch leger en T. Prinskapt. bij het wapen der Koninklijke Marechaussee, divisie Noord-Brabant en Zeeland standplaats 's Hertogeubosch. Die gunstige afloop strekt tot eer der Leidsche burgerij die zooveel van hare zijde mogelijk was heeft medegewerkt om de feestviering wel te doen slagen en die daaraan door versieringen en verlichtingenvooral door een hartelijke en vereerende ontvangst der feestgenoodigdenden meeslen luis ter heeft bijgezet. Men zal nu toch over Leiden niet langer een onjuist oordeel vellen, als of het een stad was, die niet veel doen kan, omdat twee derden der bevolking zou zijn minvermogend of bedeeld, 't Zou ons niet raoeijelijk vallen trekken optenoemen van de uitstekende gezindheid der burgerij, van deu geringsten tot den aanzienlijksten standom dat feest opteluisterendie van hare hooge ingenomenheid bleek. Menigeen ontving in zijn huis, aan zijn tafel en met alle gastvrijheid een oud-strijder, die hij nooit zag of kende. Me nige buurt gaf bewijs, hoe ook de geringe naar de wereld deelneemt aan feesten voor Oranje en Vaderland. En terwyl na den afloop van feestelijkheden menige wetsovertreding moest worden gestraft, geen enkel proces-verbaal is door politiebe ambten na deze feestviering opgemaakt, dewijl overal het gezag der politie werd geëerbiedigd en geen wanordelijkhe den of vechtpartijen plaats vonden. Aan het hoofd van zulk een gemeente te staanis een dubbel vereerende betrekking, maar ook aan het hoofd van zulk een gemeente te bezitten een regering, die haar waar diglijk vertegenwoordigt, is evenmin voor de burgerij een onverschillige zaak. Van stadswege is veel gedaan wat tot versiering en verlichting, tot behoorlijke regeling en ont vangst strekken kon. 't Past ons niet daartoe de loftrompet te steken; voor vleitaal is onze pen niet geschikt) misschien

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1