Te Koop BINNEN LEIDEN GEVIERD. Buiteniandsch Nieuws. Leydsche Schou wburg- Maatschappij we nu het gewone Junij-weer-. brandende zon over dag met veel wind, en koelen, soms wel kouden noordenwind 'savonds en 's nachts. - De zoutpannen moeten goed zetten en veel beloven. Jammer dat dit artikel niet zonder of tegen lage rechten in het moederland mag ingevoerd worden. Een vat zout van 300 pond kost hier f 1. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 6 8°, des avonds te 8 uur 62°, te 10 uur 60°. Dingsilag morgen te 5 uur 5 8°, te 8 uur 64°, 's middags te 12 uur 7 8°, 's namiddags te 4 uur 7 8°, Prins Pierre Bonapartedie een groot gedeelte des jaars in de provincie Luxemburg doorbrengten door zijn weldadigheid er zeer populair is, heeft van den Koning van België het kommandeurskruis der Leopolds-orde ont vangen. H, M. de Koningin der Nederlandenvergezeld door den graaf van Randwijk en de baronesse van Dedem en van Pabst, heeft Donderdag avond te Londen een luisterrijk bal bij de burggravin Palmerston bijgewoond. Vrijdag morgen heeft H. M. de Koningin een kort be zoek afgelegd in Westminster Abdey, van waar H. M. naar Claridge's Hotel terugkeerde. Na eenig oponthoud aldaar reed H. M. naar het station van den Great-Wes- telijken spoorweg (Paddington)van waar H.D. zich met een specialen trein naar Windsor begaf, om bij Koningin Victoria en de Koninklijke familie een bezoek af te leg gen. H. M. aldaar even na 1 ure gearriveerd zijnde, werd aan het station ontvangen door de Prinsessen Helena en Louisedie H. M. in een der Koninklijke rijtuigen naar het kasteel vergezelden. Na aldaar tot ongeveer half drie ure gebleven te zijnwerd H. M. naar het station teruggeleid door de beide genoemde Prinsessendie op de meest har telijke wijze van HD. afscheid namen. Bij de terugkomst te Londen werd de gravin douairière van Jerseyin Berkeley- Square benevens andere aanzienlijke personen met een bezoek van H. M. vereerd, na afloop waarvan H. M. bij den Prins en de Prinses Eduard v. Saksen-Weimar op een diner was genoodigd. Ouder de talrijke personen, die gedurende de beide laatste dagen zich bij H. M. in Claridge's Hotel heb ben aangemeld, merkte men op den Turkscben gezant, voorts de Spaansche, Zweedsche en Hanoversche vertegenwoordigers met hunne gemalinnenden Hertog en de Hertogin van Wel lington de markiezen en markiezinnen van Westminster en Clanricardede graven en gravinnen van DerbyGxey Schaftesburyde burggraven en burggravinnen Palmerston Sidney, Powerscourt, de lords en ladies Dufl'erinBlantyre, Churchillden baron en de barones van Tuyll van Coèlhorst sir Hugh Roseden kanselier der schatkist en nog een aan tal andere personenwier namen een zeer lange lijst uit maken. Uit St. Thomas is berigt ontvangen, dat aldaar het Engelsche oorlogschip Clio verwacht werd; aan boord bevindt zich de Koningin der Sandwichs-eilandendie zich naar En geland begeeft. Adelina Patti is den 18den Junij 11. in het huwelijk getreden met een jong koopman uit Milaan. De hooioogst is in Engeland uitmuntend geslaagd - de vooruitzigten van den tarweoogst zijn ook goed en van die in Amerika en Canada allergunstigst. De heer Samuel Bakerdie de vóór hem gedane on derzoekingen heeft voortgezetzag zijn moeite beloond door de ontdekking van een nieuw Afrikaans meerwaaruit de Nijl zijn voornaamsten oorsprong moet ontleenen. «FFICI&KL, Ni U W 8. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gezien het besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 3den Januarij 11., N°. 4 Prov.-Blad N°. 2), bepa lende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewigten in Zuid-Holland, en gelet op de voordragt van den arrondisse- ments-ijker alhier, van den 27sten Mei, herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligtingtot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- eu inhoudsmaten en gewigten benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze, over eenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad Nü. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der ge melde maten en gewigtenwel schoon gemaakt en gezuiverd aan het Lokaal van den IJk, in de Lange Schoolsteeg - zul lende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd Voor Wijk IV, van den 3 tot den 10 July. h n V, van den 11 tot den 18 Julij. h VI, van den 19 tot den 29 July. Er wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebben den gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1865 voor den yk der maten en gewigten bepaald is de letter p. Ad verten tién. Bevallen, doch ontijdig, van een Zoon Vrouwe ADÈLE C. DE FREMERY - Herckenbath. Leiden, 3 Julij 186 5. Eenig e kennisgeving Bevallen van een Dochter J. M. ZAHN - TTeleman. 's Bosch, 4 Julij 1865. Menige kennisgeving Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden be danken ook namens hunne familie Dr. JACs. VAN KAATHOVEN. J. F. H. VAN KAATHOVEN, Leiden, 4 Julij 1865. v. Overzee. AANDEELHOUDERS worden verwittigddat over de tweede termyuzijnde 2/5 der aandeelenbinnen acht da gen zal worden beschikt, D. A. SCHRETLEN, Penningmeester. Leyden, 3 July 1865. Kamers gevraagd tegen i September a. op één der voornaamste grachten of straten dezer stad goed gemeubileerde met nette en zindelijke bediening de voorkeur. Adres onder Letter P. by den Boekhandelaar JACs. HAZENBERG CORNs. ZOON. 5000 puik ROGGESTROO. Franco te bevragen op Zomerzorg te Lisse. Ue Uitgever van dit Blad zalnadat het slot van het verslag der feestvie ring het licht heeft gezieneen bepaald getal exemplaren van dat verslag afzonderlijk verkrijg baar stellen onder den titel van: n VII, van den 31 Julij tot den 10 Augustus. n li VIIIvan den 11 tot den 19 Augustus. de Buitenwijk van den 21 tot den 31 Augustus.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3