Triëst-Batavia. De volle waarde, Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van Nijverheid. Algeiiieene Verg adering Ie Leiden. OVERLANDMAIL hem te straffen als hij weerom komt; waarmee! hij is im mers vrij manEn men is blij als hij maar terugkomt. Onlangs had zeker burger 30 vaten meel aan den water kant liggendie naar het pakhuis moesten gerold worden hij kon niet één werkman vinden; de vaten moesten des nachts blijven liggen en hij kon er zelf bij wakenopdat ze niet zouden gestolen worden - Dezer dagen is door den gouverneur een proclamatie uitgevaardigd omtrent de dienst boden die ook maar eigendunkelijkzonder de minste ken nisgeving, haren of hunnen huur verlieten; 'savonds gingen ze weg's morgens kwamen ze niet weerterwijl ze meestal nog in schulden staken bij de huurders, door voorschot, hetgeen men hier al gaauw doen moet, om ze wat in de kleeren te helpen. Op dat weg loopen is een boete bepaald en gevangenisstraf; de tijd van opzeggenis voorgeschreven en tevens den huurders bevolenboekjes die de huurlingen moeten hebbente teekenen bij hun heengaan en waarom ze heengaan. Noemt men die boekjes of getuigenissen niet: livrets? Of het helpen zal? De tijd moet het leerenmaar men gelooft het niet, vooral omdat aan vele verordeningen hier, die zeer goed zijn, door niet-medewerking of wel tegen werking van particulieren, die daarin pleizier hebben, de hand niet kan gehouden worden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 5 2°, des avonds te 8 uur 5 2°, te 10 uur 62°. Zondag morgen te 5 uur 53°, te 8 uur 55°, 's middags te 1 2 uur 57c, 's namiddags te 4 uur 56°, te 5 uur 5 6°, te 8 uur 54°, te 10 uur 5 2°. Maandag morgen te 5 uur 5 0°, te 8 uur 5 5°, 's middags te 12 uur 70°, te 4 uur 70°. üingsdag werd de beurs te Weenen niet weinig ge- allarmeerd door de tijding, die spoedig bleek een feit te wezen, dat beslag gelegd was op de goederen van Vorst Esterhazy. Een natuurlijk gevolg hiervan is, dat de prijzen bij de jongste uitloting gewonnenniet zullen worden be taald. De koers dezer loten daalde onmiddelyk van 107 op 87. De gezamenlijke schulden beloopen naar men zegt, 28 millioen florijnen en alhoewel de waarde van het vorsten dom ruimschoots deze schuld kan dekkenzullen jaren en jaren met de regeling verloopen. Deze finantieele katastrophe zal zich sterk doen gevoelen onder de kleine financiers. *H. M. de Koningin der Nederlanden gebruikte Woensdag het diner bij den graaf en de gravin van Clarendonterwijl een uitgelezen gezelschap was uitgenoodigd om de eer te deelen van met de Vorstin aan te zitten. In den loop van den morgen bezocht H. M. het South Kensington Museum en bragt een bezoek aan de gravin Cowley. Later op den dag bragt H. M. een bezoek aan de Prins en de Prinses van Wallis op Marlborough House, benevens aan de gravin van West Moreland. Donderdag zou Koningin Victoria H. M. op Windsor Castle ontvangen. Prins Napoleon is sedert eenige dagen bezig met een groote vermindering te brengen in zijn hofhouding. De trac- tementen van zijn adjudant-generaal en zijn aalmoezenier zijn ingetrokken. De functiën zeiven blijven in wezenzoodat de titularissen voortaan hunne betrekkingen om Godswil zul len waarnemen. Ook een aantal bedienden van den Prins is afgedankt en deze is thans bezig zijn paarden te ver- koopen. OFF1CIËEL NIEUW». Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 2 Julij 1865. Huibert Steenbergen jm. 23 j. en Margje van der Maat jd. 18 j. - Hendrik Willem Marks jm. 23 j. en Elisabeth Maria van Riet jd. 22 j. - Cornelis Spaanderman, wedr. van Jo hanna Hoek, 43 j. en Johanna Koet, wed. van Jan Ernst Schönberg, 45 j. - Hermanus Schramp jm. 26 j. en Catha- rina Agatha Termeer jd. 25 j. - Hendrik Knol jm. 30 j. en Wilhelmina van der Walle jd. 21 j. - Hendrik van Noord, wedr. van Elisabeth Wilhelmina Peysel42 j. en Catharina Sibill Sariswed, van Andries Anthonius Thijssen, 41 j.- Fredrik Bernard Ranfe jm. 27 j. en Carolina Tasseron jd. 26 j. - Willem Fredrik Tiemeijer jm. 30 j. en Christina Cornelia Victoria van der Pot jd. 23 j. zal worden uitbetaald aan hem, die terug bezorgd denop den dag der Feestviering van de Oude Strijdersverloren Gouden HAARRING met Juweelen STEENTJE en geteekend met Letters. Adres Bureau Leidsch Dagblad. De OndergeteekendeOutl-ütrijcler van 1S15betuigt bij deze zijnen dank voor de vriendschap en gastvrijheid, hem gedurende zijn verblijf te Ley den bij gelegenheid der festiviteiten door de Onder-Officieren van het detachement Veld-Artillerie en de burgerij bewezen. Ridder Mil. Willemsorde 4de kl. Namens de Oud-Strijders van 1813 15, die uit Dordrechtten getale van 3 6 aan de feestelijke vereeniging te Leiden op den 27sten Junij 1865 hebben deelgenomen betuig ik hulde en dank aan allen die hebben medegewerkt hun eer te bewijzengenoegen te geven en luister aan de zaak toe te brengenwaaronder vooral moge geteld worden het Plaatselijk Bestuurde Officieren en leden der Schutterij en van het Garnizoen en de Burgerij van Leiden, alsmede voor de goede ontvangst en liefderijke zorggedurende hun verblijf aldaar. J. A. SMITS VAN NIEUWERKERK Lid der feest-commissie en Majoor-Komman- dant der dd. Schutterij van Dordrecht. De Acht en Tachtigste Algemeene Vergadering zal gehouden worden op Dingsdag den llden en Donderdag den 13den Julij 1865 des morgens ten 9 ure, in het Gebouw van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen te Leiden. Vereeniging van de Leden der Maatschappij tot het houden van een Congres van Nijverheidop Woensdag den 12den Julij 1866 des voormiddags ten 10 urein hetzelfde Gebouw. Tentoonstelling van Wis- en Natuurkundige Werktuigen in de Stads-GehoorzaalBreedestraat te Lei den. Opening op Maandag 10 Julij 1865 des voormiddag» 12 ure. Vrije toegang voor de Leden tot al de Vergaderingen en de Tentoonstelling op vertoon van het bewijs van lid maatschap. Directeuren der Maatschappij A. H. VAN DER BOON MESCH, President. F. W. VAN EEDENAlgemeen Secretaris. Van Triest via Alexandrië circa 200 ZEEMIJLEN KOR TERE REIS naar JavaChinaJapan, enz. tweemaal 's Maands met de Mailbooten der Ooslenrijksche Llyod in directe aansluiting met die der P. O. Company. Naar Turkye Griekenlandenz. wekelijks. Informatien voor de reisbezorging der plaatsbilletten tegen hetzelfde tarief als aan de Bureaux der Directie, alsmede verzending van Bagage door bemiddeling van De Agenten der Oostenrijksche Llyod voor Nederland G. P. ITTMANN ZOON, Botterdam i P. VAN KALKEN, Haablem, 1 Julij 1865. Venetië3 maal 's weeks.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3