Binnenlandsch Nieuws. Büitenlandsch Nieuws. togtelijke, maar ook vertrouwelijke wijze toetespreken. Met voorbeeldige minzaamheid gaf Z. K. H. den ouden maar nog krassen en vluggen Friesdie al den vorigen dag door zijne levendigheid aller opmerkzaamheid had getrokkende hand en toen Z. M. volgde, herhaalde zich dat tooneel op nieuw, tot blijkbaar genoegen der Vorstelijke personen die even hartelijk die uitingen van het hartstogtelijk gevoel be antwoordden en den opgewonden grijsaard de hand toe reikten. Z. M. trad daarop toe tot het vaandel van het i voormalige Leidsche Studenten-jagercorps en onderhield zich eenige oogenblikkeu met den oud-jager Jhr. Mr. W. M. de Brauw, terwijl voorst zijn aandacht gevestigd werd op kapi- j tein Schade van Westrumdie in de groote tenue van de nieuwe uniform als Commissaris van orde in de rei prijkte en die persoonlijk bij Z. M. en Prins Frederik niet onbe kend scheen, terwijl Z. K. H. de Prins van Oranje ook een oude bekende en een ander commissaris der orde de luit. ter zee van der Hegge Spies, erkende. Tot de hoofd deur van het kerkgebouw genaderdnam Z. M. van Hoogst- deszelfs oom een hartelijk afscheid, stapte met de beide andere Prinsen in het rijtuig en werd door de eerewacht van studenten tot buiten de 9tad uitgeleide gedaan onder de eerbewijzingen van de schutterij en de troepenmaar vooral onder de levendigste blijken van gehechtheid der Leidsche burgerij en van de van elders toegevloeide landgenooten. Z. M. de Koning heeft de buitenlaudsche reis on dernomen en is Woensdag nacht naar Lucern vertrokken vergezeld van HD. kamerheer, baron Fagel en HD. adju dant, kapitein-luitenant ter zee Jhr. van Capelle. Koning Leopold van Belgie heeft benoemd tot kom- mandeur der Leopolds-orde den heer Melvill van Carnbee en tot groot-officier den heer d'Ablaing van Gie9senburg. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag 1 Julij niet plaats hebben. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft tot directeur der hoogere burgerschool benoemd den heer J. P. A. Francois. Dat niet alle oude krijgers te Leiden feest hebben gevierd en dat er zijnvoor wie de dag van het feest in alles behalve feestelijke stemming is voorbijgegaan, lijdt geen twijfel. O. a. is men ter ooren gekomen dat zich uit tame lijk ver afgelegene plattelands-gemeenten personen aan het spoorwegstation te Arnhem vervoegd hebben zonder toegangs kaart voor het feest, welke kaart hun vrijen overtogt zou bezorgd hebben, en dat de burgemeesters hunner woonplaat sen die toch zeer goed wisten dat niemand zonder toegangs kaart zou worden toegelatenhen naar Arnhem gestuurd haddenzeggende dat men hen nog wel zou medenemen. Diep teleurgesteld moesten de oude menschen nu weder huis waarts keeren. - Ten aanzien van het te Nieuwediep uit zee terug komen wegens vrees voor brandvan het barkschip Batavia kap. van Dolder, verneemt men nader, dat men hij de sloo ping van de vullingplanken een opeenhooping van brandbare stoffendie gedeeltelijk met petroleum doortrokken waren heeft gevonden, hetwelk doet vermoeden dat daar een po ging tot brandstichting is gepleegd. De justitie doet een streng onderzoek. Maandag namiddag is in de gemeente den Dungen bij 's Hertogenbosch een verschrikkelijke brand uitgebarsten waarvan de oorzaak onbekend is. Vijf huizen zijn een prooi der vlammen geworden. Dingsdag nacht is te Raalte in Overijssel de boek weit bijna geheel bevrorende meeste akkers zijn geheel zwart en de schade zeer groot. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Wormerveer Ds. W. de Meijier te Arkel. Door wijlen den heer J. C. van Sonsbeeckgewoond hebbende en overleden te Zwolle, is gelegateerd aan de R. K. armen ter dier stede ƒ4000, en aan de Algemeene armen, met uitzondering van die der R. K. 1000. 't Was te wachten dat de opgewondenheid en drukte der feestviering op sommige oude krijgers niet zonder in vloed zouden blijven. Reeds is hier ter stede één hunner bezweken twee zijn ongesteld eu één i3 verdwaald geraakt en nog vermist. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 6 7°, des avonds te 8 uur 6 5°, te 10 uur 60°. Vrijdag morgen te 5 uur 5 8°, te 8 uur 59°, 's middags te 12 uur 61°, 's namiddags te 4 uur 60°. Uit Pesth wordt het volgende voorval gemeld. Zeker advocaat, sedert vele jaren in die stad gevestigd, had ge durende dien tijd te vergeefs op diensten gewacht. Vermoe dende, dat de aanleidende oorzaak daartoe van dezen aard was, dat het publiek niet genoeg bekeud was met de plaats, waar hij zijn kantoor hield sloeg hij den volgenden weg in, om dat euvel weg te nemen; hij huurde een grooten wa gen welke vroeger door een reizend tooneelgezelschap was gebruikt en waarin een paar afzonderlijke kamertjes wa ren, zoodat de inwendige inrigting aan zyn oogmerk kou beantwoorden. Dit beweegbare kantoor wordt beurtelings nu op dit dan op een ander drukst bezochte gedeelte der stad geplaatst en op die wijze onderstelt de huurder van bedoeld locaal den weg tot roem en fortuin te zullen vinden. Dingsdag namiddag is H. M. de Koningin der Ne derlanden vergezeld van de barones van Pabst van Bin- gerden, de barones van Dedemgraaf van Randwijk en de heer von Weckherlin, te Londen gearriveerd en aan het Claridge hotel afgestapt. De Prins en Prinses van Wallis als ook de Hertog van Brabant hebben onmiddelijk bij H. M. een bezoek afgelegd. De Koningin zal, naar men verneemt, ongeveer veertien dagen te Londen vertoeven en zou Donder dag of Vrijdag aan Koningin Victoria een bezoek op het Kasteel te Windsor gaan brengen. Dienzelfden avond werd op last van H. M. op Buckingham- palace een bal geheven, dat door ongeveer 1700 personen werd bijgewoond. De grootste bijzonderheid, welke hierbij op te merken vielwasdat geen der dames een crinoline droeg. Intusschen is men bij lange na nog niet gekomen tot die slanke kleeding welke men, om zoo menige reden, zooveel wenschelijker acht. Het tegendeel zelfs is waar; de dames zijn nog breeder gerokt dan vroeger het geval was. De stalen veren zijn vervangen door een aantal rokken van een dunne stof, zoodat men zich ruimschoots heeft schade loos gesteld voor de coucessie, welke naar men zegt gedaau is, ten gevolge van een uitgedrukten wensch van hooger hand. De generaal Tom Thumb, zijn echtgenoote en hunne dochter zijn Zaturdag bij de Koningin van Engeland op het kasteel te Windsor toegelatenom ten aanschouwe van het Koninklijk gezin en een hofstoet een representatie te geven. De dwergen hebben verscheidene liederen gezongen en ten slotte van de voorstelling hebben Tom Thumb en zijn we derhelft te zamen een polka gedanst. Elk deel van het pro gramma werd door het Koninklijk gezin toegejuicht. De rozentenstoonstelling in het glazen paleis te Lon den is Zaturdag, bij een toegangsprijs van 5 sh., door 14,088 personen bezocht geworden. Maandag 11. werd het Handelfeest in het glazen pa leis te Londen gevierd, met de opvoering van de Messias, waarbij meer dan 14000 personen tegenwoordig waren. In den nacht van Zaturdag op Zondagalsook in den daaropvolgenden, hebben te Londen verscheidene'ernstige brau- den plaats gehad. Bij het terugkeeren van den bespannen reddingstoestel uit Farringsdonstreet gingen de paarden op hol en werd de bemanning rechts en links op de straat ge worpen, ten gevolge waarvan sommige niet onbelangrijke kwetsuren bekwamen. Een juwelier iu de City van Londen heeft tegen dief stallen bij n^cht het Amerikaansche stelsel aangenomen. De winkel wordt 's nachts geslotende vensters echter worden slechts met een traliewerk voorzien, doch niet met luiken gesloten en de winkel van binnen goed verlichtzoodat alle voorbijgangers goed kunnen zien wat er in omgaat. Onder deelneming van aanzienlijke personen is te Lon den een Sanskrit-Text Society tot stand gekomendie ten doel heeft de uitgave van belangrijke sanskritwerkenbe boerende tot de oude en middeleeuwsche litteratuur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2