Wordt gevraagd, Gymnastiekschool. Evangelie-Prediking, J. J. CR E MER, Ad verten tién. Namens de Commissie voornoemd J. HARTEVELT, Lid en Secretaris. Vereeniging voor Christelijke Belangen. 0 VER-BETUWSCHE VERTELLINGEN. De Distels lal Weiland bevatten: L Grietje öp 't Hönings-arf. II. 't Kriekende Kriekske. III. 't Paauwenveerke. IV. Op de Kniehorst. - V. Bruur Joapik. VI. t Blin kende Hoantje. VII. Aan 't Kleine Revierke. Iedere Over-Betuwsche Vertelling vormt eene Aflevering en wordt met eene keurige Plaat uitgegeven en berekend a 90 Cent. treinmet uitzondering van den laatsten wagen van de rails werd geworpen. Gelukkig was het aantal reizigers ge ring, maar bijna allen hebben meer of minder ernstige won den of kneuzingen bekomen. De wagens zijn gedeeltelijk ver nield. De spoorweg-beambte, die de locomotief niet tij dig genoeg van de rails 'had doen brengen, is in verzekerde bewaring genomen. Promotiën aan de Lieidsehe Sfoogcschool. 29 Junij. Tot Doctoren in de beide Rechten, de heeren H. M. A. van der Goes, van 's Hage en E. Posnovan Am sterdam met Stellingen. 1» F F 5 I K 15 L SïB«J WS. Burgerlijke Stand van Leiden van den 22sten tot en met den 2 8sten Junij 1865. Sievallen: J. Otgaar, geb. Kors, Z, - A. Ondejaars, geb. Heemskerk, Z. - J. Kloots, geb. van Waalwijk D. - M. E. Arnoldus, geb. Ree, Z. - M. van Duuren, geb. Kleijn D. - A. C. Duk, geb. Limvers, Z. - P. M. Bruning geb. Haver- mans, D. - M. E. Dros, geb. TielemanZ. - A. E. Japikse, geb. Kouwenberg, Z. J. Vervark, geb. Kuijt, D. - A. E. Kooijkergeb. Pelgrim D. - J. R. Cornieljegeb. Terdu, Z. - C. A. van Poelgeest, geb. van der Staat1). H. C. la Lau geb. van Duiuen Z. - J. M. van der Linden, geb. Verbiest, D. - J. Slegtenhorstgeb. van der Hoeven D. - M. van der Spree, geb. Temme, D. - E. C. van Heusdengeb. Rosdorff, Z. - J. Stallinga, geb. Jongmans, Z. - M. C. J. Berkhout, geb. Gertenaar, Z. - E. Presburg, geb. Drukker, Z. - J. C. van Nieboff, geb. Fontein, Z. - P. C. Roijaards, geb. Ne- derbragt, D. behuwd: J. van der Keur jm. met J. de Graaf jd. - J. W. van der Steen jm. met J. Siljee jd. - J. Brittyn wedr. met G. Lagelie wed, - N. Stikkelorum jm. met J. Vorst jd. - P. P. Noest jm. met C. M. van den Burgh jd - C. Heuzen wedr. met G. de Haas jd. - G. van Noort jm. met E. Neuteboom jd. - J. van Went jm. met J. Trouwee jd. - J. W. Florijn jm. met M. E. Verhave jd. - J. Spil wedr. met M. S. van Rosma len jd. - L. Jansen jm. met T. Venderbos jd. - A. van Brus sel jm. met M. C. Schaap jd. Overleden: M. Overmeer geb. Sjardijn 61 j. - D. M. Evers Z. 4 m. - J. A. M. Schamper 23 j. - R. M. Bens geb. Matthaar 55 j - P. Geeben Z. 11 m. - E. van Weizen D. bijna 11 m. - J. Favier 41 j. - W. C. van der Wilk Z. ruim 1 j. - A. Plaizier 45 j. - J. Staffeleu D. 6 m. - G. J. A. Omvlee Z. 5 w. De COMMISSIE, beiast geweest met de regeling van de in den avond van den 17den dezer op de Ruïne gegeven Contrapartijnoodigt hendie nog eenige vordering ten haren laste hebben, en daarvan nog niet hebben doen blijken, uitdie binnen acht dagen bij den Ondergeteekende in te leveren. Namens de Commissie voornoemd R. Th. BIJLEVELDSecretaris. Leyden, 29 Junij 1865. Tot het inschrijven van Leerlingen zal worden gevaceerd op Zaturdag 1 Julij 1865 des namiddags van 2 3 ure, in het gebouw op de St. Pieterskerkgracht. tegen 1°. Augustus, eene bekwame KEUKENMEID, die mede eenig huiswerk kan verrigten, alsmede eene TWEEDE MEIDkunnende met de wasch omgaan en naaijen en strij ken liefst van de R. C. Godsdienst. Adresfrancoonder Letter P. aan den Boekverkooper P. C. VAN DRIEM te Voorburg. De Districts-Commissie van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Neder landen alhier berigt met erkentelijkheid den ontvangst eener gift van twee honderd gulden van den Heer K. met het volgende schrijven //Diep getroffen bij het zien van de Oud-Strijders binnen Leydenwekt de gedachte aan de geringe deelneming in het lot van den Ouden-Strijder, die meestal in ons Vader land wordt waargenomen een weemoedig gevoel bij ons op. Hoe spoedig zuilen welligt, wanneer gejuich en gejubel voorbij zijn en de laatste kanonschoten het vaarwel aan de Oud-Strijders toegeroepen hebben, deze vergeten worden. Niet alzoo bij ons. Wy hebben een te gevoelig hart om ooit te kunnen vergeten wat zij voor het Vaderland deden en wat wij hun verpligt zijnwij betreuren hetja schamen ons diep zoo dikwerf wij vernemen dat er nog zoo vele Oud-Strijders zijn, die onverzorgd een kommervol leven lei den en dat de Nederlander, anders zoo mild in het geven, in tijd van Vrede den Oud-Soldaat vergeet. Wij wenschen door de hierbij gevoegde gift, bestemd voor het Fonds ter ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden, een blijk te geven van onze hoogachting voor den krijgsman, die voor Vaderland en Vorst zijn leven waagde, en wij zullen met blijdschap het tijdstip toejuichen, wanneer wij vernemen, dat ons voorbeeld door zoo velen gevolgd is; dat er spoedig geen Oud-Soldaat onverzorgd en vergeten in Nederland meer zal overblijven." Mogt dit edele denkbeeld vele opwekken om daartoe hunne bijdrage te schenken. op ZONDAG 2 Julij 1865 des avonds ten zes ure, DOOE Ds. H. C. VOORHOEVE Pred. te Fijnaart ZAAL, Noordeinde. DISTELS IIV T WEILAND.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3