1V°. 1642. Maandag 26 Junij. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per po3t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 in.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u,-5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageuuitgezonderd des Zondags ,|5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2} u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. Isavonds te 7 u. 55 na. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Arohiteei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—>7 uur; der In- en, Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. UITHOOFDE VAN DEN BUITEN GEWONEN FEESTDAG WORDT DIT BLAD DINGSDAG AVOND NIET UITGEGEVEN. - Z. M. heeft tot griffier bij het kantongerecht te Cort- gene benoemd Mr. P. L. de Gavereadvocaat en candidaat- notaris te Maarssen. Z. M. de Koning en H. M. de Koningin zijn Vrijdag namiddag van het Loo in de residentie teruggekeerd. Het wets-ontwerp tot bekrachtiging der concessie voor den aanleg en den exploitatie van een haven te Schevenin- gen met de daarmede te verbinden spoorweglijnen is in de afdeelingen der Tweede Kamer slechts door 40 leden onder zocht; maar niet gunstig beoordeeld. Uit Apeldoorn wordt berigt van dd. 21 Junij. Z. M. de Koning vermaakte zich heden voormiddagin gezelschap van Z. K. H. Prins Alexander en eeuige heeren met vis sollen in het Griftkanaal, in de nabijheid der eerste sluis. Re vangst mogt evenwel niet zoo ruim zijn als een paar dagen vroegertoen men zich tot dat zelfde einde naar het nog onvoltooide kanaal Apeldoorn-Dieren had begeven, en dat wel in de nabijheid van het Beekbergsche woud, alwaar niettegenstaande het kanaal nagenoeg over zijn geheele lengte is uitgedroogdzich een laagte bevindtdie bestendig water houdt. Snoek, baars en paling, daar in menigte voorhanden, was het loon der inspanning, en van zelf rees de vraag, hoe het mogelijk was, dat in zoo betrekkelijk korten tijd zoo vele en zulke schoone visschen daar konden zamenkomen. Omtrent het nieuwe Koninklijke spoorrijtuigwaarvan Z. M. de Koning Donderdag 11. voor het eerst heeft ge bruik gemaakt, deelt men het volgende mede: Het is ver deeld in drie afdeelingen. Het middelste daarvan, zijnde het grootste, vormt een prachtig salonmet breede fauteuils en een sierlijke borne in het midden alles bekleed met wit moiré satijn, afgezet met gele en gouden franjes en andere versierselenterwijl de portieren en wanden met dezelfde stof en kleuren zijn bewerkt. Inzonderheid levert bij dit al les de plafondsgewijze ingerigte bovenzijde een fraai gezigt op, door de bijzonder keurige schakering en fijne nuances in de tinten der onderscheidene figuren. Aan elke zijde van het midden-gedeelte is een afzonderlijke afdeeling aangebragt, door breede portieres met gordijnen daarvan afgescheiden en geheel in het wit, in denzelfden trant als dat gedeeltemet enkele wijzigingen opgewerkt en gemeubeleerd. Ook van buiten laat de beschildering van het rijtuig niets te wenschen orer. Beroepen hij de Hervormde gemeenten te Otterloo de kandidaat C. C. J. Hiebendaal- te Harderwijk Ds. J. D. Beman Brouwer te Bodegraven; - te Kedichem de kandi daat Dr. P. C. van Wijk; - te Montfoort üs. A. Macpher- son te Huizen; te Besoijen de kandidaat E. C. Bergsma. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Dokkum Ds. R- Duiker te Nieuwzijl en te Texel de kandidaat W. van den Bosch, ouderling van deze gemeente. Bedankt voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Poortvliet door Ds. J. E. Steenbakker Morilyon Loysen pred. te Koudekerke. Woensdag 11. werd ook binnen de gemeenten Zoeter» meer en Zegwaart feest gevierd ter herinnering aan de over winning bij Waterloo door het houden van een gecostumeerden optogt, voorstellende een zegetogt van den Prins van Oranje, met een zegewagen waarop de oude krijgers van 1813— 1815 gezeten waren, bespannen met vier paarden, elk ge leid door een voetknechtterwijl ook de Hertog van Welling ton en de generaal Blucher in den stoet werden vertegenwoor digd. Alles had met de meeste orde plaats en ieder hield zich aan het streng verbod van het gebruik van geestrijke dranken, terwijl na den afloop een ruime hoeveelheid wijn aan de personen, die deelgenomen hadden aan den optogt, van wege het gemeentebestuur werd geschonken. Des avonds had een uitstekende verlichting iu de dorpstraten plaats terwijl versierde eerepoorten hier en daar waren opgerigt. Te Leiderdorp had Vrijdag 11. ook zulk een optogt plaats van 's namiddags 2 tot 's avonds 8 urenin de geheele uit gestrektheid der gemeente tot aan de grenzen van Leiden. De hoofdpersoon was ook weder onze overleden Prins van Oranje op een karakteristieke wijze vertegenwoordigdbijna geheel weergevende de geliefde Vorst in uitdrukking van gelaathouding en manierenterwijl zich vooral de presi dent-commissaris van orde voorbeeldig onderscheidde door de uitnemende wijzewaarmede hijeen bouwmanszoondie taak vervulde. Eerepoorten en versieringen luisterden die zegetogt op. Aan het gemeentehuis gekomen hield de stoet

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1