LUCHTBALLON. AANBESTEDING. reederij de reis kon voortzettenna de reizigers te hebben overgenomen. Keizerin Eugènie heeft zich Maandag vergezeld door den Minister van Binnenl. Zaken, naar de gevangenis voor jeug dige misdadigers, la Roquette, begeven. Zij vertoefde er ruim vier uren en bezocht ongeveer vijf honderd cellen. - Prins Napoleon is Dingsdag door den Keizer op de Tuilerien ontvangen. Het onderhoud dat zeer iang duurde heeft zonder getuige plaats gehad. De geruchten omtrent de resultaten dezer bijeenkomst z'yn zeer uiteenloopend, al naar gelang zij de Tuilerien dan wel het Palais Royal tot oor sprong hebben. De stellige verzekering echter van de vrien den van den Prins, volgens welke deze voor onbepaalden tijd Parijs zal verlaten, ten einde met zijn gezin op het kasteel te Prangins eenige maanden verblijf le houden, duidt aan dat zoo er ook een verzoening tusschen den Keizer en zyn neef heeft plaats gehad, die echter geenzins volkomen is en het nog eenigen tijd. zal moeten duren alvorens laatst genoemde zijn vroeger standpunt in het Keizerlijke gezin weder zal hebben ingenomen. Men verzekert, dat bevelen naar Vichy zijn gezonden, om alles in gereedheid te brengen voor de ontvangst van Keizer Napoleon, De Keizer van Rusland heeft aan den Franschen Kroonprins alle Russische orden gezonden. Zij zijn acht in getal. Berigten uit de Kaapstad van 15 Mei melden, dat het aan de grenzen der Kaapkolonie rustig was, maar dat er gevaar van een vredebreuk tusschen den Oranje Vrijstaat en eenen leenman van het Kafferhoofd Mo3heh bestond. O F F I I M L ft 2 E U W Burgemeester en Wethouders van Leiden voldoen gaarne aan den wenschuitgedrukt door de commissie tot regeling van de feestviering den 26sten en 27sten dezer maand van rijkswege voor de strijders van 1813-1815 bereid, en te vens aan een hun hoogst aangenamen pligt, wanneer zij alle ingezetenen met den meesten aandrang uitnoodigenaan de feestviering van die dagendoor het uitsteken van vlaggen een algemeene verlichting en andere gepaste middelen meer deren luister bij te zetten. Zij vleijen zichdat ieder die de zegenrijke gevolgen weet te waardeeren der overwin ningen, door die strijders voor 5 0 jaren bevochten, waar door een volksbestaan zoo krachtig werd gewaarborgd gaarne het zijne zal willen bijbrengen om hun verblijf binnen deze gemeente te veraangenamen. Van aller gezindheid daartoe houden zy zich te levendiger overtuigdnaar mate zij er tevens op mogen wyzendat ook de herdenking van het 5 0-jarig bestaan der Militaire Willemsorde, waaraan de fees telijkheid mede is gewijdvelen herwaarts, zal doen zamen- vloeyen, die zich toenmaals of later in den krijg bijzondere verdiensten jegens het vaderland verwierven, en boven alles dat der gemeente het hoogst vereerend en verblijdend uit- zigt is geopend, Z. M. onzen geëerbiedigden Koning en Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden aan de plegtigbeid te zien deelnemen. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbendendat de toegangbcwyzen tot de feestviering der oud-strijders van de jaren 1813-1815, op 27 Junij ek., voor hen die zich tijdig tot deelname hebben aangemeld verkrijgbaar zijn ter gemeente-secretarie, dagelijks van 10-2 uren des voormiddags. Advertentiën. Bevallen van een' Zoon A. E. JAPIKSE - Kouwenberq. Leiden, 23 Jury 1865. KOFFIJHUIS „DE VRIJHEID." Op de Haarlemmervaart. Bij gelegenheid der Feesten op Maandag 26 Juny, Ijl Muziek en Komieke Zang, mf en de opstijging van een prachtvollen Aanvang ten 1 uur. J. C. PIKET. Publieke Verkooping In den Doele te Leydenop Maandag den 26 Juny 1865 des middags ten 12 uur, van EEST reform Paard, van het Detachement Veld-Artillerie te Leyden. Een half uur voor de Verkooping te zien. Ministerie van Binnenlandsche Zaken. Op Dingsdag, den 4den Julij 1865 des namiddags teu een ure, zal, onder nadere goedkeuring van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken door Heeren Curatoren der Hoo- geschool te Leidenin een der vertrekken van het Akade- mie-Gebouw op het Rapenburg, in drie perceelen worden aanbesteedt 1°. Het inrigien van een huis op het Rapenburg voor hel Kabinet van Pleisterbeelden; Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het Minis terie van Binnenlandsche Zaken te 's Gravenhageaan dat van het Akademie-Gebouw te Leidenaan dat van het Pro vinciaal Bestuur van Zuid-holland te 's Gravenhageen op alle plaatsen waar gewoonlijk bestekken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende de noodige onderrigting te bekomen zyn by den Opzigter der Gebouwen van de Hoogeschool J. C. VAN GELDER te Leiden en vijf dagen vóór de bestedingzijnde Donderdag 29 Junij des morgens 10 ure, de noodige aan wijzing in loco geschieden. Van wege den Minister De Secretaris Oeneraal J. SCHRODER. 'a Gkavenhage 1 Junij 1865. Komt heden van de Pers 5de duizend van de PURMERENDER gedrukt op de Nederlandsche Vlag. OIAA.rV«rE:-COUKiBMT (nïO"VlSM»*SM. A8G3). De herdruk van O. BAAS 1815 verschijnt binnen weinig dagen. J. SCHUITEMAKER. tij - 2°. Eenige vernieuwingen aan een der lokalen in hel St. Elizabeths gasthuisen 3°. Hel maken van eene werkplaats voor de photogra- phie enz., in hei gebouw op de Ruïne, afdeeling Ontleedkunde. WATERL00-C0URANT.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3