Zaturdag 24 Junij. A llStia. Binnenlandsch Nieuws. i\°. 1 04 i Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. UX9. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va* genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m,; 1 u. 14 m.; 8 u. 42 m.; 6 u. 6 m.;~ 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.j en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags ,{5 u.; va* Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 85 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u, 35 m. 's namiddags.Oost-Indische Landpost. Over Southampton t en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. HyUs-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Dingsdag morgen ten 10 ure reden Z. M. de Koning, Prins Alexander en verder gevolg naar de Nieuwe Vaart van Apeldoorn op Diereu om zich met de vischvangst in den omtrek van Loenen en Beekbergen te verlustigenterwijl eeu half uur later ook H. M. de Koningin met eenige da- iuea zich daarheen begaf. H. M. de Koningin heeft 11. Woensdag een bezoek gebragt aan Ds. L. Schouten te Apeldoornter bezigtiging van den tabernakel, een kunststuk, waarvau hij eigenaar is. Voor het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland stond Donderdag te recht, zekere Kloosterman, boerenarbeider, wegens het stelen van drie schapen uit de weide van twee verschillende landbouwers onder Wassenaar. Na de schapen van hun vacht ontslagen te hebbenverkocht hij die bij twee veehandelaars te Leiden. Negeutien getuigen werden in deze zaak gehoord. Het O. M. toonde aan dat hier het wettig bewjjs, in weerwil van de erkentenis van den beschuldigde, was geleverd, en requireerde mitsdien tot schuldigverklaring aan de misdaden van twee diefstallen van vee uit de weide, en veroordeeling tot tuchthuisstraf vau 5-10 jaren. De be schuldigde werd verdedigd door Mr. Bergsma, die betoogde, dat de beklaagde, aan de tweede diefstal van schapen niet kon schuldig zijn. Ook de qualificatie van het O. M. vond hij niet juist. De schapen bevonden zich immers door den hevigen wind niet in de weidemaar waren door het om vallen van een hek op den openbaren weg geraakt, zoodat er wel diefstal van vee bij nacht had plaats gehadmaar niet uit de weide. Het hof heeft den beklaagde na beraad slaging in raadkameraan de hem te last gelegde feiten schuldig verklaard en veroordeeld tot tuchthuisstraf voor den tyd van 6 jaren. Het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland kamer van stralzaken, onder voorzitterschap van Mr. J. A. Philipse, heeft Donderdag bij een uitgebreid arrest, den scheepsge- zagvoerder W. C. Koolschuldig verklaard aan diefstal als schipper van zaken hem als zoodanig toevertrouwd en hem veroordeeld tot een tuchthuisstraf voor den tyd van vijf jaren, iD de kosten en tot aanplakking van een extract uit bet arrest te 's Gravenhage en Delfshaven. In de geldleeniug voor het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam ad f 800,000, is Donderdag reeds voor twee ton nen gouds deelgenomen. Aanstaanden Dingsdag den 2 7sten dezer zullen de oude strijders van 1813-1815 te 's Hagedie zich naar de feest viering te Leiden begeven en des morgens 8£ ure uitgeleide naar het spoorwegstation gedaan worden door een detache ment der dienstdoende schutterij met de muziek. Deze optogt, die georganiseerd wordt voor het stadhuis, zal bestaan uit het corps muziekantentwee sectiën schuttery een commis sie uit burgemeester en wethouders, de hoofd- en verdere staf-officieren der dd. schutterij, de oude strijders, die met de Willemsorde versierd vooroptwee sectiën schutterij tot sluiting van den trein. De Nationale Zangschoolby wien mede het voornemen bestond bij deze uitgeleide tegenwoor dig te zijn, zullen, naar wij met zekerheid vernemen zich des avonds bij de terugkomst der feestvierenden aan het stationsgebouw bevinden ten einde hen stadwaarts te geleiden. De leden van de Arnhemsche afdeeling van het Me talen Kruis vereenigden zich Maandag aan een maaltijddie vereerd werd door de tegenwoordigheid van twee gepensio neerde hoofdofficieren van het Nederlandsche leger die beiden in de Velden van Waterloo met de Mdlitaire Willemsorde werden versierd. Met een hulde aan vaderland en vorst, de brave strijders van 1815 en met de herinneringen aan 1830 werd deze vriendschappelijke bijeenkomst doorgebragt. Een der twee hoofdofficierendie dit feest bijwoonden bragt als een herinnering aan den slag by Waterloo de shako mede, welke hij bij die gelegenheid als officier der kaval- lerie droeg en die toen door een kartetskogel even boven den rand doorboord werd. Zoo die shako als merkwaardige gedachtenis aan den veldslag terecht de belangstelling op wekte, zij pleit tevens voor den moed van hem, die haaf op het veld van Waterloo droeg. Maandag zijn bij het admissie-examen aan de hooge- school te Groningen van de vier adspirantendie zich had den aangegeven, drie toegelaten. Te Maastricht heeft zich het gerucht verspreid dat de gepensioneerde ritmeester der kavallerie N. Tb., die voor 8 weken tot het doen van een huwelijksreis met zijn echtge noot naar Italië is vertrokkenaldaar in het bosch van Castro door roovers zou zyu overvallen en gevangen gehouden. Men zou voor ben een aanzienlijken losprijs vorderen. Hetgeen

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1