N°. 1631. Dingsdag 13 Junij. A". 1865, Binnenlandsch Nieuws. LE1D8CH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags,'5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ a. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 n.;'s namiddags te 3 u, 35 m, Isavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten LI u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton L en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeeiter en fPetkoudert, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van LI1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 8—2 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohteu en Aooijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag ou Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dageljjks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Arnhem Jhr. Mr. C. I. C. H. van Nispen tot Sevenaer adv. aldaar. Z. M. heeft tot burgemeesters der volgende gemeenten benoemd: te Blokzijl A. L. Nilant; te Oost- en We9t-Souburg Jhr. J. H. Paspoort; te Poortvliet P. D. van Stapele en te Stavoren N. Wentholt; tot schoolopzieners (Friesland) in het 4de schooldistrict Dr. Th. Sprée, te Veenwouden en in het 5de schooldistrict Mr. Ph. van Blom, te Heerenveen; voorts goedgevonden aan Jhr. J. L. de Casembroot, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen als rentmeester van bet Kroondo mein rentambt Tholenen in diens plaats benoemd tot rent meesters van dat domein: te Tholen Jhr. F. C. de Casembroot, lid der Staten van Zeeland te Hattem J. W. van Asselt, ge- meente-ontv. te Oldebroekalsmede is de kapt. J. de Haan met den laatsten dezer, eervol ontheven van de betrekking van equipage-meester der marine te Vlissingen, en met iügang van den lsten Julij e. k., ter zake van langdurige dienst, op een jaarlijksch pensioen gesteld van ƒ1800; en de betrekking van dir. en komm. der marine te Willemsoord met den lsten Julij aanst. op te dragen aan den schout bij r.acht G. C. C. Pels Rijcken. -Mr. W. F. Rochussen Minister-resident van Neder land te Kopenhagen is door den Koning van Pruissen be noemd tot ridder der Kroonorde, 2de kl. met de ster. De leden der algemeene vergadering van het Konink lijk Instituut van burgerlijke ingenieurs te Arnhem verga derd, hebben aldaar 11. Vrijdag de fabrieken van de heeren Becker en BuddinghGerritsen en Twiss bezocht en de in aanbouw zijnde Eusebiuskerk en schouwburg bezigtigd; be gaven zich vervolgens meteen extra-spoortrein naar Zutphen, alwaar hun door den voorzitter der maatschappij tot exploi tatie van staatsspoorwegen een collation werd aangeboden en na de brug over den IJssel te hebben opgenomen keerden zij weder met een extra-trein naar Arnhem terug, meteenig oponthoud te Dieren tot bezigtiging van het waterlooze ka naal en de kostbare draaibrug aldaar. Eenige officieren van de schuttery, infanterie, veld artillerie en genie, benevens een officier van gezondheid en een administrateur van kleeding te Utrecht hebben zich ver- eenigd als commissie ter inzameling van gelden voor de oude krijgers aldaar en zullen op Vrijdag 16 Junij, den gedenkdag van het heldhaftig stand houden bij Quatrebras aan de huizen der ingezetenen een collecte doen ten einde in staat te worden gesteld aan de strijders een buitengewone uitdeeling te doen en bij den naderenden winter, als de behoeften zich vermenigvuldigen, dit te herhalen. De 508te verjaring der overwinning b(j Waterloo zal Zaturdag avond te Leeuwarden worden gevierd met een volks- voordragt in de Groote kerk te houden door den heer A. van Assenlid van de Provinciale Staten en van den Ge meenteraad op den daaropvolgenden Zondag door optogten te 's Hertogenboschte Zutogenenz., en Dingsdags in de gemeente Haarlemmermeer, door een zeer buitengewonen op- togt van een talrijk personeel. Niet minder dan 9 gebouwen waarvan 2 fabrieken 3 woonhuizen2 bouwschuren en 2 droogschuren zijn te Eerbeek Vrijdag 11. een prooi der vlammen geworden. De brand brak 's morgens te 9 uur uit in de papierfabriek van den heer Hulskamp en is vermoedelijk ontstaan door een kagchel of fornuis. Eerst te 5 uur was men den brand meester. Men zegt, dat het jaar 186 5 in zijn weekdagen niet slechts, maar ook wat de christelijke feestdagen betreft ge heel overeenkomt met de jaren 1845 en 1854, zoodat de almanakken van die drie jarenbehalve voor de schijnge stalten der maan overeenstemmen. In 1797 was dit evenzoo maar eerst in 1911 zal die overeenstemming weder plaats hebben. De kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente te Nijmegen heeft in zijn vergadering van 11. Vrijdag be sloten het bezwaarschriftdoor een lid des kerkeraads tegen twee predikanten ingeleverd, niet als een aanklagt voor zich overtenemen en bij het classicaal bestuur intedienen. Het staat genoemd lid vrij dat bezwaarschrift zelfs intedienen gelijk het ook aan de classicale visitatoren ter hand was gesteld. Men verneemt, dat regenten van liet Evangelisch-Lu- thersch diaconie weeshuis te Amsterdam door tusschenkom9t van den heer A. F. Insinger, van mevr. de wed. A Insin- ger, geb. Durand de Corbiacte Bordeaux, een gift van 10,000 francs ten behoeve van liet gesticht hebben ontvan.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1