A". S N°. 1630 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCII DAGBLAD. Deze Courant verschijnt elken dagbe- tialve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vjjf Cents. Pry» der Advertentiën, 1-6 regel*0.71. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hs- welijks- en doodberigten van 1-4 regel*/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Ct». Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam on Rotterdam te 8 u. 88 m.; 10 u. 15 m,; 1 u. 14 m,; 8 u, 48 sac; 6 u. 6 m.; 8 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 n, 61 m.; 4 u, 44 m„s 9 en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van *s Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 tn. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgecouderd des Zondags. 6 u.j rat Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en to 11 u.;'s namiddags te 3 u. 85 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 a. 35 m. 'snamiddags.Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.-— West-Iadisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkg-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Rpoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijuen. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. Burgemeesterdagelijks te lOuur.- President der Commissie van Fabncage des Zaturdag» van 111 uur, - Bureau der Plaatselijke Secretaris is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10-r-2 uur. - De Gemeente' Arohitesi ie te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—2 uur en v*a 47 uur; der In- en Uitgaande ateobteu eu Acoijaeea dagelijks vau 9—1 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 9—8 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den heer P. H. B. Motkéhoofd-inspecteur der dir. bel., in- en uitg, rechten en ace. bij het Dept. van Fananciën en tot plaaisverv. kantoor. te Leiden Mr. A. J. Wijnstroomadvocaat aldaar; en te Bergum Jhr. Mr. M. A. van Panhuys, wonende aldaar, burgem. der gem. Tietjerksteradeel. Z. M. heeft nog benoemd tot ontvanger der dir. bel., in- en uitg. rechten en accynsen te Heurne G. J. van Soest, hoofdcommies aldaar en. tot ontv. der dir. bel. en accijnsen te Oo8terivolde Jhr, P. A. van Holthenthans te Berlen. Z. M« heeft den vice-admir. G. Vogelpoot en den schout bij nacht R. van Voss, op hun daartoe gedaan verzoek, wegens langdurige dienst met ingang van den isten Julij a. s., op pensioen gesteld met dankbetuiging voor hunne aan den lande bewezen diensten en onder toekenning van een jaariyksch pen sioen aan den eerste van f 3000 en aan den tweede van ƒ2400en voorts bevorderd; tot schouten-by-nacbtde kapi teins t/z. G. C. C. PeU Rijcken en A. D. S. Clarkson tot ka piteins t/z., de kapt.-luits, t/z. F. A. A, Gregory en J. F: G. Mulder; tot kapt.*luits. t/z., de luits t/z. 1ste kl. .T, J. B. de Jonge Oudraat en H. P. Klercktot luits. t/z. 1ste kl., de de luits. t/z. 2de kl H. J. S. van der Sloot, C. J. Smith, C. P. van der Star en J. P. van Rossurn tot luits. t/z. 2de kl., de adelborsten 1ste kl. W. C. Böthlingk, W. C. A. Ziegenhirt van Rosenthal, C. H. de Goeje, II. L. Cadet, J. H. de Bruyn, P. Zeegers Veeckens, H. W. F. Riesz, H. de JonghG. J. Fisscher en L. Backer Overbeek; tot offic. van gez. 1ste kl., die der 2de kl. D. Hellemaen tot offic. van adm. 1ste kl., die der 2de kl. J. L. K. van der Heyden en is de aspir.-ingen. der marine C. L. Lodermet ingang van 1 Julij a. s. bevorderd tot ingen. der marine van de 2de kl. De Minister van Binuenl. Zaken heeft bepaald, dat de comm., belast met het afnemen der examens A volgens art. 59 en B volgens artt. 61, 63, 64 en 65 der wet van 2 Mei 1863 (Stbl. N°. 50), voor 1866 zitting zullen houden te Delft, en benoemd a tot lid en voorz. der comm. voor examen A: Dr. J. Bosscha, insp. van 't middelb, on- derw. te 'sHage; tot leden; Mr. J. L. de Bruyn Kops, hoogl. aan de polytechn. school en Mr. R. H. Arntzenius, leer. aan de hoogere burgers, voor vijfj, cursusbeiden te Delft; Dr. J. M. y. Bemmelendirect, der Rijks hoogere burgers, van vijfj. cursus te Groningen; Dr. D.G.Cramer, direct, der hoogere burgers, vau vijfj. cursus te Zutphen Dr. L. A. J. Burgersdijk, leer. aan de hoogere burgers, van zesj. cursus te Deventer; Dr. H. G. van de Sande Bak- huysen leer. aan de hoogere burgers, van vyfj. cursus en J. Ph. Koelman hoofdonderw. aan de acad. van beeld, kunst, en techn. wetens., beiden te 'sHage; Dr. W. Bisschop, leer. aan de hoogere burgers, van vijfj. cursus te Leiden; P. J. H. Baudet, direct, der techn. school te Utrecht; H. C. Fel- ser, leer. aan de Rijks hoogere burgers, van vijfj. cursus te Roermond en L. Obermiillerleer. aan de hoogere bur gers van vijfj. cursus te Haarlem b. tot lid en voorz. der comm. voor examen B: Dr. L. Cohen Stuart, direct, der polytechn. school te Delft; tot leden: Dr. P. J. v. Kerck* hoflf, hoogl. aan de hooges. en Dr, F. G. Gronemauleer. aan de Rijks hoogere burgers, van vijfj. cursus, beiden te Groningen; Dr. H. Vogelsang, hoogl. aan de polytechn, school te Delft; Dr. F. J. Stamkartarrond.-ijker te Am sterdam Dr. H. G. van de Sande Bakhuysen leer. aan de hoogere burgers, van vjjfj. cursus, E. Steuerwaldingen. van den waterst. en J. Ph. Koelman, hoofdonderw. aan de acad, van beeld, kunst, en techn. wetens., allen te 'sHage, be nevens J. Metzelaararchitect te Rotterdam. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal up Woensdag den 14den dezer niet plaats hebben. Op aanstaanden Donderdag den I6den dezer zal de ge« wone audiëntie van den Minister van Finantiën niet plaats hebben. In de zitting der Tweede Kamer van heden Zaturdag is met algemeene stemmen aangenomen het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd van f 3 5 tot f 50 per vat ad 50°/0 sterkte. Het Prov. Gerechtshof van Zuid-Holiand heeft heden het vonnis uitgesproken der arr.-rechtbank te Leiden beves tigd waarbij A. Zwart, ter zake van beleedigen en slaan van een politiebeambte is veroordeeld tot één maand cellu= laire gevangenisstraf en 8 boete Voor de betrekking van Hoogheemraad van Rijnland openvallende door de periodieke aftreding van Jhr. Mr. D. F. Gevers van Endegeestis aan Z. M. ter benoeming eeu drietal voorgedragenwaarop geplaatst zijn Jhr, Mr, D. F,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1