Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. geschool voor Leiden en het verblijf binnen Lei tien voor die er den grondslag voud tot «ijn volgend huiselijk en maatschappelijk geluk. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederlandseheu Leeuw: Dr. J. Penn secretaris der provin ciale commissie van geneeskundig onderzoek eo loevoorzigt te Amsterdam; Dr. L. Ali Cohen, te Groningen; Dr. T. H. Blom Coster, te 's Graveuhageen Dr. L. J. Egeliugre ferendaris bij het dept. van Binnenlandsche Zaken te 's Gra- venhage; voorts tot rechter in de arr. rechtbank te Heerenveen Mr. J. Koning advocaat te Oldemarkt, thans burgemeester en secretaris dier gemeeente. Naar men verzekert zou een adres aan Z. M. den Koning onder de officieren van het leger rondgaan ten einde de epaulettendie met de nieuwe uniform in klein tenue vervallente mogen oehoudeu. Bij den Raad van State, Afdeeling voor de geschil len van bestuur is heden Woensdag o. a. behandeldeen beroep van E. J. en P. H. Hoos c. s., te 's Gravenhage van besluiteu van Gedep. Staten van Zuid-Holland waarbij hun geweigerd is het stichten van twee kalkovens te 's Gra veuhage op het terrein sectie A. N°. 5356 tot 5358. - Rapp., de Staatsraad Borretzijnde eeu der adressanten als belanghebbende opgekomen. De toevloed van bezoekers, was op de Pinksterdagen te 's Hage en te Scheveniugen buitengewoon groot. In de hotels Paulez en l'Europe hebben 350 personen aan de table d'höte deelgenomen. Van de Tramway en daarbij behoorende omnibussen maakten Zondag 1817 en Maandag 2837 per sonen gebruik. De overige rijtuigen hadden evenzeer als de gondel eeu talrijk vervoerzoodat het BadhuisZeerust en de overige gelegenheden te Scheveniugen met bezoekers over laden waren. Zulk een drukte herinnert men zich niet ooit te hebben bijgewooud. Uit Utrecht wordt berigt, dal er van het geven eener contrapartij aan het studentencorps, waartoe reeds over twee jaar plan was, tot nog toe geen sprake is, De afsluiting van het. Domplein is alleen een maatregel van voorzorg te gen ongelukkendie zouden kunnen ontstaan door het af vallen vau voorwerpen van den Domtoren, waaraan nog altijd gewerkt wordt. Er is evenwel sprake, om aldaar in het vol gende jaar om verschillende redeneo geen maskerade te houden, maar niet ter oorzake, dat de burgerij geen con traparty gaf. De Nederlandsche Handelmaatschappij heeft tegen 21 Junij de veiling van 84200 balen Java-koffij aldaar aange kondigd. Een zoogenaamde Amerikaan, zeggende van New York te zijn, beklaagde zich 11. Vrijdag bij de politie te 's Her togen boschdat men hem een portefeuille, waarin aan bank papier 5000 was, had outvreemdnadat hij echter zijn roes had uitgeslapen ontkende hij die opgave en gaf tbaus voor dat daarin slechts eenig Pruissisch bankpapier was ge weest, ter waarde van circa 80 en dat ook zijn pas in die portefeuille zat, zoodat hij geen bewijs van herkomst kou geven; later werd ontdekt dat deze man van zooveel geid 's nachts vóór dat hij ziju portefeuille miste, had gelogeerd in de Tolbrugstraatiogemeut de Ster, ad 10 cents per nacht; in een dergelijk logement is hij ook te Eindhoven verbleven. Hij is voorloopig aangehouden en zal vermoede lijk als vreemdeling zonder middelen van bestaan eu papie ren over de grenzen worden gebragt. De jaarlijksche vergaderingen van de Protestantsche Maatschappijen Unitas, PhyiacterionChristelijk hulpbetoon en tot bevoidering van welstaud ouder landlieden zullen in de volgende week te Utrecht worden gehouden. - Op de jaarlijksche bijeenkomst der Geldersche predi kanten verecniging, die lieden Woensdag te Arnhem wordt gehouden zal men o. a. behandelen de afschaffing van den doop en do vieiing van liet avondmaal, eenmaal 'sjaars op Goeden Vrijdag. Ds. W. Kiuevei' ie Albiasserdam heeft voor het 'be roep naar Harderwijk bedankt. Naar men verzekertza» de bijeenkomst der oude strij ders van 1818-1815 niet plaats hebben op Zondag 25 de zer maar op een der volgende dagen in die week. Met de spoortreinen zijn Dingsdag van Leiden ver voerd 7413 personen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag morgen te 5 uur 5 6°, te 8 uur 62°, 's middags te 12 uur 70°, te 4 uur 6S°, 's oaroiddags te 5 uur 68°, des avonds te 8 uur 64°, te 10 uur 60°. Woensdag mor gei; te 5 uui 5 8°, te 8 uur 63 's middags te, 12 uur 67°, 's namiddags te 4 uur 64°. Uit Brussel wordt steeds verzekerd, dat Kouing Leo pold op nieuw onlangs is gehuwd. De Hertog van Brabant moet daarover zijn ongenoegen niet bebbeu ontveinsd. Zekere Villiers die zijn vrouw in een kolonie dei- republiek Transvaal heeft achtergelatenis te Rustenberg hertrouwd. De ambtenaar, die dat tweede huwelijk voltrok, stelde echter daarbij aan den bruidegom de bepaalde voor waarde, om binnen zes maanden het bewijs te leveren dat hij van zijn eerste vrouw gescheiden isbij gebreken waar van het thans gesloten tweede huwelijk van onwaarde tou worden verklaard. Een heer te Hamburg verliet in de vorige week in stilte zijn bed, maar 't werd door zijn vrouw bespeurd die, daar hij aan vlagen van krankzinnigheid leednaauwlettend op zijn bewegingen acht gaf, ten einde te verhoeden dat hij in gevaar kwam. - Eensklaps nadert bij het raam, met het plan om zich er uit te storten. Zij wil dat verhinderen maar hij stelt al zijn pogingen in het werk om den tegen stand te overwinnen't geen hem eindelijk gelukt. Beiden vallen uit de vierde verdieping op straat en werden dood opgenomen. De stad Koslowgouvernement Tambow is deD 9den Mei nagenoeg geheel door een hevigen brand vernield die des namiddags ten twee ure, gedurende een zwaren storm, uitbarstte. Binnen weinige uren lagen 1500 huizen, 900 winkels en 4 kerken in de aschterwijl een priester en meer dan dertig vrouwen en kiudereu in de viammeu omgeko men zijn. Men verzekert dat Keizer Napoleon in zijn gevolg uit Algiers medebragt eeu jeugdige moorsche vrouw, welke men roemt als de schoonste vrouw uit de geheele Afrikaansche kolonie. Keizerin Eugenie heeft op eeu verkooping vau schil derijen te Parijs tot 120000 francs laten bieden op een schilderij van Rembrandt, die evenwel voor 150000 francs het eigendom is geworden van een Spaansch bankier. Door het gedurig omwoelen vau den grond te Parys ten gevolge van de afbreek- en bouwmanie, is de lucht be zwangerd met schadelijke uitwasemingen die een bijzondere ziekte het aanzijn geven. De gcaeesheeren noemen deze fièvre Haussmann. In de straten van Parijs wordt thans de aandacht, door een armen stomme getiokken, die een pop bij zich heeft, welke zeer verstaanbaar de woorden.- //een aalmoes, als 't u blieft!" uitspreekt. Barbes, de bekende republikein, is ziju einde nabij. Van 1839 tot 1859 dus bijna 20 jaren, bragt hijeenige maanden in 1848 uitgenomen, in de gevangenis door. In 1859 liet de Keizer hem in vrijheid steller.; Barbes wilde de gratie niet aannemen maar hij werd met geweld op straat gezet. Hij bega! zich toen naar 's Gravenhagewaar hij se dert woonde. Hij beschouwde zich nog steeds als gevangene en ondernam daarom niets tegen dengeue, die voor hem steeds liet onregtmalig hoofd van Frankrijk was. De bevalling der Prinses van Wallis werd eerst in de maand Julij verwacht, zoodat zy Vrijdag namiddag nog een concert bywoonde en 's avonds een diner gaf, waarop ook de eigenaar van het overwinnend paard by de Derby - rennen tegenwoordig was. - Zaturdag morgen ten 1 uur verloste zij gelukkig van eeu zoon. Nadat de algemeene vergadering der Italiaansche vrij metselaren den 3 0steu Mei te Genua gehouden, den heer Francesco de Luca tot haren nieuwen grootmeester benoemd hadheeft zij Joseph Garibaldi eenstemmig tot eersten Iu- liaanscheu vrijmetselaar en grootmeester-honorair benoemd, eu hem daarvan per telegraaf kennis gegeven.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2