Büitenlandsch Nieuws. bagchelijkste oogenblikkcn van dien slag, aangevoerd dooi den kapitein van der Smissende Engelsche linie-infante- lie krachtdadig te hulp kwam en de Fransche garde hielp terugwerpen. Uit Middelburg wordt gemeld dat te Arnemuiden de pokken nog bij voortduring in hevige mate blijven heerschen en de Hervormde predikant Ds. Gobius du Sart daaraan 11. Zondag ook bezweken is. Te Geertruidenberg heeft de huwelijksafkondiging plaats gehad van een 36jarige jongman met een 73jarige jonge- dochter. Zondag 11. liet een passagier van de stoomboot van Texel naar den Helder een portefeuille met 1600 in bank- billetten in zee vallen. De kapitein liet dadelijk stoppen; de portefeuille wierd door de radereu opgenomen; de kapi tein liet zich in een boot glijden en redde den schat. Een paar jonggehuwden te Ruinerwold ontdekten met niet weinig bevreemding, dat hun bijna dagelijks eenig kin dergoed van de bleek werd ontvreemd. Die gedurig her haalde diefstallen kwamen hun te raadselachtiger voorwijl voorwerpen van veel meer waarde bleven liggen, zoodat het niet om de waardedoch wel om het gemak van het gesto- leue te doen scheen. Men besloot om 's nachts de wacht te houden en nadat men dit eenigen tijd had gedaan, betrapt men eindelijk den vermetelen indringer op heeterdaaddie niemand anders bleek te zijn dan een der ooijevaarswelke hun nest op het erf hadden gebouwd. Op deze wijze had den de ooijevaars hun nest met het vermiste kindergoed be legd en daardoor zeer gemakkelijk en met weinig omslag hunne jongen een zachte rustplaats bezorgd. De dieven waren te hooggeplaatst om voor den gewonen rechter geroepen te worden. Dingsdag morgen omstreeks half zeven ure is in de Gouvernestraat te Rotterdam een in aanbouw zijnd pand van drie verdiepingen en meer dan 20 ellen hoogte inge stort; de hevige wind had het zoodanig geschud, dat de beide zijmuren omtrent op de mid len doorbraken, waardoor het geheele pand eensklaps ineen viel en tot op de fonda menten geen steen op den anderen is gebleven. Ten gevolge van het misbruik van sterken drank, had 11. Zondag te Westmaas een treffend ongeluk plaats. Vier personen begaven zich des namiddags uit die gemeente met een roeiboot over de Binnen Maas naar de naburige gemeente Mijnsheeren- landalwaar zij zich eenigen tijd ophielden. Onder het te- rugkeeren geraakte de boot door het aanhoudend schomme len vol water, waardoor zij zich genoodzaakt zagen er uit te springen, en waarvan het gevolg was dat twee hunner met veel moeite werden gered, doch de twee overigeneen éénige zoon van 23 jaren en een van 21 jarenjammerlijk verdronken. De spoedig aangewende geneeskundige hulp, zoo welwillend als bereidvaardig door den geneesheer J. J. Kley- nenberg verleendvermogt niet hen in het leven terug te roepen. Zaturdag jl. is op den Centraalspoorwegter hoogte van Hattemeen koedie op de baan liepoverreden. De raderen der wagens sneden het dier den kop af. Zaturdag 11. zijn de woningen toebehoorende aan den timmerman L. Abrahamyen bewoond door Broekhuizen en F. Bovenschultsstaande aan Stegeweg te Assen, afgebrand. Uit beide huizen is de inboedel grootendeels gered. De brand is ontstaan door een kagchelpijp, die door een met planken beschoten dak was geplaatst. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 64°, des avonds te 8 uur 5 8°, te 10 uur 54°. Donderdag morgen te 6 uur 51°, te 8 uur 56°, 's middags te 12 uur 65°, 's namiddags te 4 uur 67°. De bevalling der Prinses van Wallis wordt in de maand Augustus te gemoet gezien. De geruchten, volgens welke Prins Napoleon zich naar zijn landgoed Pangrin zou begevenworden tegengesproken Als lid van het Keizerlijk huis kan de Prins zich niet bui tim Frankrijk begeven zonder magtiging daartoe te hebben erlangd. Die magtiging heeft hij steeds aangevraagd maar men twijfelt of hy dit nu wel doen zal. Men heeft opgemerkt, dat Prins Napoleon slechts die be dieningen heeft nedergelegdwaaraan geene bezoldiging is verbonden. Hij blijft generaal, lid van den senaat, enz. Dezer dagen stonden voor de rechtbank te Parijs een viertal knapen terecht, beschuldigd van zich arglistig van fruit, snoeperijen en andere kleinigheden te hebben meester gemaakt. Onder hen waren tweelingen, de gebroeders Vau- zel. De moeder, die als verantwoordelijk voor hun gedrag mede was opgeroepen, legde omtrent hare kinderen de merk waardige verklaring af, dat zij beiden altijd hetzelfde deden en dachteu. Als de een at of dronk at of dronk ook de andereook al zagen zij elkander niet. Als de een zoek wasvond de ander hem zonder moeite. Zy konden zonder elkander niet leven. De rechtbank heeft - ofschoon niet op dien grond - hen vrijgesproken en aan hunne ouders terug gegeven. Dr. Pritchardbeschuldigd van zijn vrouw en ziju schoonmoeder te hebben vergiftigd, zal in de andere maand voor de assises te Glascow terecht staan. Koning Isabella van Spanje heeft een besluit genomen, strekkende om het handelsverkeer tusschen Nederland en Spanje te bevorderenbetreffende de koopwaren die te Amsterdam worden ingeladenom over Saint Nazaire in Spanje inge voerd te wordenwaarbij geen andere formaliteiten noodig zijn dan bij den rechtstreekschen uitvoer van Amsterdam naar Spanje, bij een geregelde stoombootdienst tusschen Saint Nazaire en Candix. Uit New-York wordt berigt, dat de sergeant Blaketh die de moordenaar van den president Lincoln toen bij zich niet wilde laten gevangen nemen, doodschoot, op de open bare straat met dolksteken is vermoord. Een New-Yorks Handelsblad zegt, dat de opgave van 3,354,427 balen katoen, die in de Zuidelijke staten aan wezig zouden zijn, een ongerijmdheid is. Het blad meent op grond van naauwkeurige informatiën dat er op niet meer dan ongeveer anderhalf millioen gewone balen kan gerekend wordenwaarvan een groot gedeelte nog vooreerst niet dis ponibel zal zijndoordien er nog een geruimen tijd tot het schoonmaken en verpakken zal moeten verloopeD. Blijkens berigten uit New-York heeft de Minister van Oorlog een manifeest uitgevaardigddat nog verder gaat dan zijne laatste proclamatie. Hij zegt namelijk dat alle per sonen die met de wapens in de hand ten Oosten der Mis sissippi in de magt der Noordelijken zullen komenals guerilla-benden zullen worden beschouwd en de doodstraf te wachten hebben. De heer Seward, Minister van Buitenlandsche Zaken, heeft bereids den 19den Mei weer een bezoek afgelegd. Zijn her stelling is dus veel spoediger volbragt dan men had durven hopen, ook nadat gebleken was, dat zijn toestand geen ge vaar voor zijn leven behoefde in te boezemen. De regering heeft een besluit uitgevaardigdvolgens hetwelk alle gene raals en officieren wier dienst ontbeerd kan worden on- middelijk een eervol ontslag zullen bekomen. «FFICIiSEli WÏEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaturdag den 3den Junij 1865 's namiddags te balf 3 uren. Onderwerpen 1°. Benoeming van een hulp-onderwijzer der 2de klassemet den rang van hoofd-ondervvijzeraan de openbare school N°. 1 voor onvermogenden. 2°. Voordragt tot verhooging der sombij de begrooting voor openbare feesten toegestaan. 3°. Voordagt tot magtiging om te mogen beschikken over de schoollokalen voor lager onderwijs. 4°. Adres van J. N. W. C. Sieburgh, tot wijziging van het contract omtrent de levering der straatkeijen. 5°. Adres van D. van Schie ter bekoming van gemeentegrond aan de Waard- gracht. 6°. Adres van «L L. Creyghtonter bekoming van gemeentegrond bij de Morschpoort. 7°. Suppletoire staten van begrootiug en staten van af- en overschrijving, dienst 1864 van: a. het R. C. Armbestuur, b. het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis. 8°. Rekening over 1864, van het Werkhuis. De Burgemeester van Leiden, gezien art. 115 der al- gemeene policieverordening, vastgesteld den 26sten Septem ber 1861, waarbij de bevoegdheid wordt verleend, om bij bijzondere gelegenheden nadere bepalingen omtrent het rij den en verblijven van rijtuigen op straat te maken; Bepaalt: 1°. dat op Dingsdag den Gden Junij e. k., ter

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2