fï\ ir>23. Vrijdag 2 Junij. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAfiBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zou- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzouderlijke Noin- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel ineer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 8 u. 42 na.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2| u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'a namiddags te 3 u. 85 m, Jsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Arshitect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnseu dagelijks van 91 uur en van. 36 uur; van 'sllijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 9- uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft het grootkruis der orde vau den Néderl. Leeuw toegekend aau Z. K. H. den Grootvorst-Troonopvol ger van Rusland, en aan den Prins GortschakolïMinister vau Buitenl. Zaken van Z. M. den Keizer aller Russeu. Z. M. heeft benoemdtot kantonrechter te Cortgene Mr. C. M. W. Schnell, thans griffier bij het kantongerecht te Hulst; en tot griffier bij het kantongerecht te Hulst Jhr. Mr. L. van Citters, thans te Cortgene; aan P. Visser, opzijn verzoek, met den lsten Julij a. s. eervol ontslag verleend als griffier bij het kantongerecht te Hindeloopen- aan den O. I. hoofdambtenaar W. L. H. Brocx gewezen resident van Timorlaatstelijk op wachtgeld, thans met verlof hier te lande, op zijn verzoek, eerv. ontslag verleend uit 'slands dienst, met toekenning van pen sioen en aan den kapt. der inf. van het leger in Ned.-Indië N. H. Komelissen met toekenning van den rang van majoor en pensioen thans met verlof hier te lande; voorts bij het wapen der inf. benoemd: bij het 4de reg., tot maj. den kapt. der lste kl. J. P. Hell, van het 3de reg.; bij het 5de reg., tot luit-ko- lonel den maj. J. P. C. Hamminck Schepel, van het éde reg.; bij het 6de reg., tot kol. en komm. van het corps den luit.-kol. C. N. Peperkamp, van het 5de reg.; tot kapt. van de 3de kl. (naar ouderdom van rang) den lsten luit. N. J. baron Mulert tot de Leemkulevan het 8ste reg.; bij het 6de reg. inf., tot lsten luit.-kwartierm. (naar ouderdom van rang) den 2den luit.-kwarlierm. A. J. Overklift Vaupel Klein, van het corps; bij het 3de reg. inf. tot 2den luit.-kwartierm., den serg.-titulair P. M. Scheurleer, van het corps; almede den lsten luit.-kwar tierm. J. Poetskie, van het 3de reg. inf., op zijn verzoek, op pensioen gesteld, en het bedrag daarvan bepaald op f 600 's jaars en den kolonel J. P. A. Canselaarbenoemd komm. van het öde^reg. inf., op zijn aanvrage op pensioen gesteld, en het bedrag bepaald op 15 00 'sjaars. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft Woensdag hare beraadslagingen voortgezet en ten einde gebragt over de ontwerpen der geneeskundige wetten. Het grootste deel der zitting was gewijd aan de behandeling van het tweede ontwerp, regelende de voorwaarden tot verkrijging der be voegdheid van geneeskundige, apotheker, hulp-apotheker, leerling-apotheker en vroedvrouw. Nadat de Minister van Binnenl. Zaken de bedenkingenreeds Dingsdag tegen dat ontwerp aangebragt, had beantwoord, hebben verschillende sprekers zoo vóór als tegen die voordragt het woord gevoerd waarna die met 20 tegen 13 stemmen is aangenomen. Het derde ontwerp, regelende de uitoefening der geneeskunst, is na eenige discussie met 21 tegen 10 stemmen aangeno men. En het vierde ontwerp, regelende de uitoefening dei- artsenij-bereid kundewerd zonder discussie met 27 tegen 4 stemmen aangenomen. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag den 2den Junij a. s. niet plaats hebben. Ten gevolge van bet vertrek van 27 korporaals tit. naar de verschillende reg. inf., zijn Dingsdag 11. bij het instr. bataillon te Kampen 25 jongelingen aangenomen. Tot rector aan de nieuw opgerigte Lalijnsche schooi te Dordrecht is benoemd Mr. J. D. baron van Hoe veil. De senaat der Utrechtsche Hoogeschool heeft Ds. N. Beets, Theol. Doctor en Predikant te Utrecht honoris causa, den titel van Doctor in de Letteren verleend. Dingsdag is door het Comité voor het te Nijmegen te houden Nederlandsehe Nationaal Zangersfeest besloten dat feest op 11, 12, 13 en 14 Augustus a. s. te doen plaats hebben. De Gemeenteraad van Amersfoort heeft besloten om den aanstaanden gedenkwaardigen dag van 18 Junij die kort na het Novemberfeest en tevens op Zondag invalt, niet door openbaar vertoon te vieren. Regenten van het Oude Mannen en Vrouwenhuis der Nederd. Hervormde gemeente te Utrecht hebben eenstemmig besloten, v(jf hunner verpleegden, die behooren tot de strij ders van 1813-1815, geen vergunning te verleenen om het feest te Leiden op 25 Junij bijtewonenop grond, dat dit feest vooral strekt ter viering van den 50sten verjaardag- der instelling van de Militaire Willemsordezonder melding te maken van den veldslag van Waterloo. Te Dordrecht hebben zich 50 oude strijders van 1813-1815 benevens 2 marketensters aangegeven, om de feestviering te Leiden bijtewonen. Een der oudste onder de feestgenooten te Leiden zal de heer C. zijn gepensioneerd kapitein der artillerie te Maas tricht; hij telt nu 80 jaren en maakte in den 9lag van Waterloo deel uit van de batterij rijdende artillerie, welke volgen» het verhaal van den generaal Knoopin een der

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1