i>k 1620. Dingsdag 30 Mei. A'. 1805. Binnenlandse!] Nieuws. *a\ - lei itsr.ii Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve "Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noni- mers Vijf Cents. J'x f!\ lab Prijs der Advertentiéu, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12j. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Qts. ^poortreineu van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 na.; 6 u. 6 m.; 9 u. u. naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 34 m.: 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 ut.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiteu dienst. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te7u.45m. en te 11 u ;'s uamiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'suamiddags. Oost-ïadisohe Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. HijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's in. tot 9 uur 's av. Spoorweg-T'elegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. *v. Üittiugen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaide tijden. - Burgemeester en IVethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uut. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdage van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Üe Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 82 uur eu van 47 uur; der Au- eu Uitgaande Keohteu eu Acoijnaeu dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, .Vlaaudag Ibugadag, Woensdagen Donderdag van 9—2 uur. *an Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken ca bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. L. J. A. van Eek op zijn daar toe gedaan verzoek, met den isten Julij aanstaande eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van rechter in de arr.- reehtbank te Arnhemonder dankbetuiging voor de diensten door hem in rechterlijke posten aau den lande bewezen. Te Utrecht is Vrijdag 11. in den ouderdom van 83 jaren overleden de luit.-generaal Schuurmanoud directeur van Oorlog. Ir. de Watergraafsmeer zijn 4 broeders in leven die behooren tot de strijders van 1813-1815 waaraan 3 ook de slag bij Waterloo hebben bijgewoond. Alle hopen op 25 Junij te Leiden aan de feestviering te kunnen deelnemen. De droogmaking vau het ongeveer 200 bunders groote Lutkemeer, tusschen Sloten eu Houtrijk en Polauen gele gen, is thans volbragt. Nadat den löden Maart 1864 daar mede een aanvang was gemaakt, werd reeds in Augustus 1864 met het uitmalen van den plas begonnen en medio Maart was het Lutkemeer van water ontiedigd. Zondag 21 Mei vierde de 84jarige predikunt Isaac Prins te Amsterdam de oudste der Hervormde predikanteu in Nederland, zijn 4Üjarige evangeliebediening in die ge meente, tot blydschap van elk, die weet, dat hij op dien lioogeu leeftijd nog met zooveel vlugheidhelderheidkracht en ijver den evangeliearbeid verrigt. Tot de Synode der Nederlandsche Hervormde kerk van dit jaar zijn door de onderscheidene provinciale kerk besturen tot leden en door de theologische faculteit der hooge- scholen tot adviseurs afgevaardigd de volgende heeren Dr. J. Witkop te ZutpheuDr. J. Tichler te Leiden Mr. J. E. van der Maivdele, ouderling te Delft, Ds. M. N. J. Moltzer te Haarlem, G. P. Nijhoifouderling te Enkhuizen, Dr. H. Q,. Janssen te St. Anna ter MuidenMr. F. van Deinse, ouderling te Hulst, Ds. W. E. de Leu te Werkhoven, Ds. A. Witteveen te Huizum, Ds. J. J. Metzlar te Deventer, Ds. H. Huijzers te FarmsuinDs. J. Pleyte te Bergen op Zoom, Ds. J. B. F. Heerspink te Gieten, Ds. J. H. Ger- lach te Middelburg en Ds. M. Spruijt Jr. te Maastricht. Prof. A. Kuenen te Leiden, Prof. B. ter Haar te Utrecht eu. Prof. P. Hofstede de Groot te Groningen. Beroepen bij de Hervormde gemeeuten te Nijkerk op de Veluwe Ds. J. J. Ruijs te Oude- en Nieuwe Wetering; te Loo-duineu Ds. H. Wr. A. Verhoert' te Scheveningente Fort Bath de kandidaat A. van Oosten die het beroep heeft omen. Bij de herstemmingen tot verkiezing voor leden dei- Pro vinciale Staten zijn nog gekozen. Hoofdkieslistrict Schagen Jhr. Mr. D. van Foreest. Hoofdkiesdistrict Middelburg Mr. J. Snijder, burgemees ter der gemeente Veere. Wij meenen de aandacht onzer stadgenooten te moe ten vestigen op de zeldzame gelegenheid die zich aanbiedt, om het muziekcorps van de Guides uit Brussel te hooren in het Haagsche Bosch op Woensdag aanstaandewaartoe de Hollaudsche Spoorweg-Maatschappij een extratrein uit 's Hage ten 10 u. 5 0 m. laat rijden. De sterkte van hel corps is 60 man waaronder 8 tuba's eu 4 fagotten. De ge oefendheid en den schoonen toonde keurige instudering vau het ensemble zijn, de verdiensten der violisten worden uitermate geroemd. Vooral een nommer van het programma le songe d'une nuit d'cté van Mendelssohn wekte in de j hoogste mate steeds ieders bewondering; het talent van den dirigent en de zamenstelling en keuze der instrumenten zijn wezenlijke verdiensten waardoor zich dit corps onder scheidt en ook buitenslands roem verwierf. - Aau het algemeen overzigt van het Bataviaasch Han delsblad wordt het volgende ontleend Het nieuws vau de eerste helft der maand April is hoogst onbeduidend. Van de buitenbezittingen valt niets te vermelden dan dat bet vroeger medegedeelde berigt omtrent een zamenzwering te Palembang die ten doel zoude gehad hebben al de daar gevestigde Europeanen op 's Konings verjaardag te vermoor den, gebleken is onjuist te zijn, en dat de koffij op de laatste veiling te Padang den hoogen prijs heeft opgebragt van /"41,85 per picol. De onlangs uit Nederland aangebragte locomotieven heb ben met goed gevolg eeD proefrid gedaan op het reeds vol tooide gedeelte van den spoorweg van Samarang naar de Vorstenlandenwaaraan de werkzaamheden ijverig en onaf gebroken worden voortgezet. De plotselinge daling der katoenpryzen heeft in Britsch Indiëvooral te Bombaywaar in den laatslen tyd een bij-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1