N°. 1609. Dingsdag 16 Mei. A0. 186(5. Binnenlandsch Nieuws. LBIDSCBTImïBLAD. Deze Couraut verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen ko3t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; eu op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 uM de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2} u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rij Us Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon, Jhr. Mr. H. Hoeufft van Velsen en tot rid der den heer Z. C. Groenewegenhortulanus te Amsterdam. Z. M. heeft benoemd tot burgem. der gem. Tongelre P. van de Kerkhoff, secretaris dier gem.; den Bommel L. C. C. Kollf van Oosterwijk secretaris der gem., die tevens burgem. der gem. Stad aan 't Haringvliet blijft; en tot burgem. der gem. Oegstgeest H. D. ter Wee, die tevens burgem. der gem. Voorhout blyft. Z. M. haeft den gewezen hoofdinspecteur der posterijen den heer J. W. Bungenberg, op zijn verzoekeervol ontslag verleend uit zijne tegenwoordige betrekking van directeur van het postkantoor te 'sGravenhage, behoudens aanspraak op pen sioen. Bij Zr. Ms. besluit van den 5den dezer zyn eenige wijzigingen gebragt in de bestaande verordeningen nopens de kleeding bij het leger. De Koning van Pruissen heeft den heer D. C. Split- gerber op zijn verzoek eervol ontslagen als consul van Pruis sen te Amsterdam en begiftigd met de Koninklijke Kroonorde. De offic. van gez. 1ste kl. J. C. Muller te 's Herto genbosch is overgeplaatst naar Leiden. Door den Minister van Financiën is bepaalddat door de brievenbestellers en kantoorknechts op de postkantoren te Amsterdam, Arnhem, Dordrecht, 's GravenhageGroningen, Haarlem, Leeuwarden, Leiden, Rotterdam, Utrechten Zwolle uniform in dienstuitoefening zal worden gedragendie be staan zal in donker marengo lakenjas en uitmonstering van amarant, voorzien van dubbele rij knoopen met koninklijk naamcijfer, - pet van gelijk laken en uitmonstering, voor zien van een gekroonde posthoorn- metalen nommerplaat met Rijkswapen en randschrift: //Brievenposterij"; zullende op de overige postkantoren in het Rijk door genoemde be ambten alleen de vermelde pet en nommerplaat worden ge dragen. De hoofdcommissie ter oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 heeft hare 9de vergade ring gehouden onder het voorzitterschap van Z. K. H. Prins Frederikop den 20sten April 11. Uit het verslag van het verhandelde blijkt, dat in de O.-Indië was bijeeugebragt een som van f 19821,826 dat de gedenknaald te Scheve- ningen wordt opgerigt voor hoogstens f 16000 en onthuld op 24 Augustus aanstaande; dat de kosten van het monu ment worden begroot op f 110000 en het saldo bij den penningmeester in kas bedraagt f 129720 terwijl over de stichting eener nationale ambachtschool zal worden beraadslaagd in de vergadering van de maand Augustus 1865. - De Gemeenteraad van Utrecht heeft besloten een nieuw tarief van renteberekening voor beleeningen op panden in de Stadsbank vast te stellen, namelijk 16 pCt. van voorschotten tot en met 100en 12pCt. boven de f 100. (Te Leiden wordt berekend 12 pCt. van voorschotten tot f 200 en 9 pCt. van f 200 en daarenboven). Het voorloopig comité voor het IXe Nederlandsch Taai en Letterkundig congres bestaat uit de HH. Dr. G. P. Gros hans, Mr. L. G. Greeve, Dr. A. de JagerDr. G. A. Schnei- ther, Mr. H. J. Burger en Mr. G. Mees Az. te Rotterdam. Te Amsterdam heeft zich een Yereeniging gevormd tot oprigting van een Algemeen Nederlandsch Advertentie blad. Ieder, die een bedrag van f 25 in eens tot de oprig ting en instandhouding van dat blad bijdraagt, krijgt het blad gratis tegen vergoeding alleen van f 2 'sjaars voor het portoen erlangt tevens het recht om daarin te adverteren tegen een prijs gelijkstaande met ongeveer twee derden van hetgeen door het groote publiek moet betaald worden. Het Nederlandsch genootschap tot zedelijke verbete ring der gevangenen hield zijn jaarlijksche algemeene ver gadering 11. Donderdag te Amsterdamonder het voorzitter schap van Ds. E. Laurillarddie over zedelijke verbetering van gevangenen eene belangrijke rede hield. Onder de ge nomen besluiten behoort ook de opheffing van de te Leiden bestaande stichting voor ontslagene jeugdige veroordeelden waarvan te weinig vruchten voorkwamen in verhouding tot de daaraan besteedde kosten. Door een patronaat en persoon lijke bemoeijingen zal men trachten tot hetzelfde doel te gerakenal was het ook met meer moeite en geld. Te Amsterdam is Vrijdag 11. overleden de heer S. J. Teixerra de Mattos, ridder der orde van den Nederland- schen Leeuw, president der Hoofdcommissie voor de zaken der Israëliten. Naar men meldt is dezer dagen door de Regering, in overleg met de Maatschappij tot exploitatie der Staats-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1