K0UDWATEÏHMGT1NG Bougies Parrafine. PATENT WASKAARSEN IN DE CHEMISCHE VERWERIJ EMSER PASTILLEN Evangelie-Prediking, Buitenlandsch Nieuws. Advertentiên. uit de Koninklijke Waskaarsenfabriek. te GODESBERG, bij BONN a d. Rijn. WINKEL COMP. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Brouwersgracht, hoek Keizersgracht, SS 536, te Amsterdam. In den toestand van Koning Leopold van België doet zich eenige beterschap voor. In de laatste vergadering der maatschappij van Ne- derlandsche letterkunde: de taal is gansch het volk te Gent, is er sprake geweest, om den 50sten verjaardag van den slag van Waterloo op 18 Junijook daar plegtig te vieren. Men spreekt er vaneene oproeping te doen aan al de Vlaam- sche maatschappijen des lands, van een bijeenkomst te Brussel, van een bezoek aan het slagveld van Waterlooeen groot banket, enz. Met betrekking tot de reis van den Koning van Pruis- sen naar Aken is het volgende bepaald. Des avonds van den 13den vertrekt de Koning uit de hoofdstad, op den 14den des ochtends dejeuner te Dusseldorf, ten 3 ure begeeft hij zich van daar naar Akenalwaar hy ten 6 ure het middag maal zal gebruiken. Op den loden hebben de groote fees telijkheden aldaar plaats. Den volgenden dag reist hij naar Keulendes avonds zullen de beide Rijnoeversde vaste brug, enz. worden geïllumineerd. Op den 17den keert de Koning in de hoofdstad terug. De heer Droin de Lhuys te Parijs heeft een premie uitgeloofd van 500 francs voor den besten herdershond, welke zal ingezonden zyn ter tentoonstelling van honden thans in de Champs Elysées geopend en die eiken dag door een hoogst aanzienlijk publiek wordt bezocht. Bij Keizerlijk besluit is de vestiging te Douai bepaald van een faculteit voor de rechtsgeleerdheid, en wel met ze ven leerstoelen: Drie voor het Code Napoleon, een voor Romeinsch recht een voor bargerlijke rechtsvordering en straf recht, een voor handelsrecht en een voor administratief recht. Adeline Patti is daags voor haar vertrek uit Madrid bij de Koningin ten gehoore ontvangen en met een prach tige camee begiftigd. Uit New-York verneemt men, dat ook Junius Bru tus Booth, de broeder vau den moordenaar des presidents, is gevangen genomen als verdacht bij den aanslag betrok ken te zijn. OFFIDHÜKL N i K I W S. Burgerlijken Stand van Leidenvan den 4den tot en met den lOden Mei 1865. Bevallen: J. M. van der Meer, geb. Zitman, D. - C. D. Fortaniergeb. de Blank, D. - A. J. Ouwerkerk, geb. Bakker, Z. - S. J. Boogers, geb. van der Mark, D. S. H. Arbouw geb. KikkertD. - G. Onderwater, geb. BoomD. - C. Laven, geb. OuwerkerkZ. - M. C. Kettenis, geb. van Ryn Z. - H. Oudshoorn geb. Wakker, D. - E. Lipsen, geb. Deneys, D. - W. Blansjaargeb. LoepsZ. - F. M. Steigergeb. van der Kamp, Z. - J. van Veen, geb. van den Boogert, Z. - M. C. Ketteuis, geb. KokD. - H. G. van der Laar, geb. van Moer kerken Z. - M. A. Kroongeb. van Wagensveld Z. - J. H. van Weizen, geb. van LeeuwenZ. - N. Dee, geb. Haas, D. - J. Stikkelorum geb. BeijD. - S. Arkeveld geb. de Haay D. - J. Beurze, geb. Labordus, D. - M. van der Horst, geb. Pont, D. - F. M. Smits, geb. OsterlohD. - M. Warners, geb. van den Dop, I). - M. A. van Schaikgeb. Hordijk, D. Gehuwd: H. R. P. Kortmann jm. en J. C. Speet jd. - P. F. Bourgeois jm. en S. M. Brokaar jd. - H Leemans jm. en E. C. van Rosmalen jd. M. Werter jm. en M. J. van Noord jd. - J. Bedgen jm. en C. H. van den Berg jd. - A. J. Kors, jm. en A. Dee jd. - S. K. Broekveldt jm. en L. W. Secreve jd. - L. A. Vreeburg jm. en C. J. van Cazant jd. - W. F. Milders jm. en C. Kranenburg jd. - A. J. Bronkhorst jm. en A. A. van den Berg jd. Overleden J. W. Teske D. 1 j. 10 m. - E. M. du Pree 2 j. 7 m. - Wimpje Mulder 33 j. - H. J. Snoek Z. 3 j. - C. L. Swaak Z. 12 j. 6 m. H. F. van Stralen Z. bijna 13 m. - S. P. Teske geb. de Moor 51 j. Joh'. Stavleu D. 2 j. 4 m. - W. Schouten Z. 4 j. 8 m. - A. F. van Bijlevelt geb. Wikkel 78 j. - C. F. Seijen D. 14 m. - J. Montagne 36 j. - C. Vink Z. 7 w. - J. J. Klijné 74 j. - F. Peperkorn geb. Conijn 22 j. A. M. Benders D. bijna 3 m. J. van Leeuwen Z. bijna 5 m. - J. Le- feber 83 j. - C. Spijker Z. bijna 4 w. - N. J. Houps Z. 3 m. - L. M. T. T. Gregouir D. 3 w. - J. van Velzen Z. 4 m. - P. Teske Z. 7 m. Ondertrouwd J. F. HESSELS en E. T. M. E. MOLKENBOER. Leiden, 10 Mei 1865. Receptie Zondag 14 Mei a. s. Eenige en algemeene kennisgeving Deze kaarsen zijn transparant, zeer geschikt voor soirée» en piano, doordien zij helder en ruim acht uur branden, geen reuk afgeven niet walmennoch afloopen zij kosten slechts 50 cents per half dozijn. Ie kwl. 35 cents, bij 25 stuks 33i cent per pak con tant. Brieven franco. LANSDORP BINNEWIJZEN. Mol steeg G. 131. Amsterdam, Februarij 1865. Koude en warme baden gymnastieke oefeningen en aan wending van elektriciteit. Geneesheer: Dr. FINKELNBURG. Adres den Gérant WERNER KREWEL. Van worden van Stukgoederen, Staatsie- en Ledekant-Gordijnen, zoo mede vau Zijden Dames Japonneneerst Stalen tot be oordeeling geverwd. De verwing geschiedt naar de nieuwste chemische methode en het verwloon is zeer billijk gesteld. Prijscouranten zijn, op franco aanvrage, te ontbieden ten onzen kantore, PS. Heeren Behangers en Meubelmakers verzoeken wij beleefdelijk, van deze nota te nemen, zoo voor het verwen of op nieuw wasschen van alle soorten van gordynenals voor het verwen en weder drukken van verschotene trypt en bekleedsels van canape's, stoelen, etc. etc. tegen slijmophoopinghoest, maagaandoeningen enfc., ïijn steeds voorhanden in de Hoogd. Apotheek van J. N. WAL TER EN ZOON, op de Heerengracht bij de Hartenstraat, ook zijn zij verkrijgbaar gesteld bij de hier volgende HH. Apothekers: Alkmaar Ansingh Arnhem OtterbeinBergen op Zoom Verlinden, Breda Goorbergh, 's Bosch Rarickx Dordrecht Bosson Gorcum van 't Sant, Hage Snabilié Haarlem Swens Becking, Hoorn Knaven, Leyden Fi scher en Comp., Nieuwediep van Berk Nijmegen Abeleven Burmerende Muller v. d. Vooren Tiel Faassen Utrecht Overwijn Wormcrveer GrootZalt-Bommel JesseZitrik- *ee de Looze. Het Bestuur der Mineraal-bronnen te Bad Ems. op ZONDAG 14 Mei 1865, des avonds ten Hes Ure, door Ds. V. J. HOMftGSBËSLGEK, Pred. te Noordioijk aan Zee. ZAAL. Noordeinde, "5 -

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3