Maandag 8 Mei. A°. 18 N°. 1602. Verkiezing van drie leden der Provinciale Staten In liet kiesdistrict Leiden. II. De aanbevelingen der kiesvereeuigingen zijugelijk te verwachten was, eenstemmig, wat de herkiezing betreft van de heeren van den Berch van Heemstede en Tieboel Sie- genbeek; - zij verschillen, gelijk zich denken liet, ten aan zien der vervulling van de plaats, die Prof. Cock niet meer wenscht in te nemen. Mr.-Coenraad Cock bezit al de vereischten voor het lid maatschap der provinciale Staten enofschoon hij zich in geen enkel opzicht heeft doen kennen op staatkundig gebied toch zijn er gegronde vermoedens, dat wanneer de gelegen heid zich voor hem aanbiedt om zich daarop te bewegen de taak, die hem wordt opgedragen, door hem op een waardige wijze zal worden vervuld. Als een vermogend man is het voor Leiden niet onverschillig hem aan haar te ver binden ook door het schenken van eenig vertrouwen in de be hartiging van Leidens belangen bij de zorg van de provin ciale aangelegenheden, 't Is zeer begrijpelijk dat, al was het ook om de diensten, door den vader bewezen te erken nende zoon door de kiesvereenigingen Vaderland en Oranje en Nederland en Oranje voor het lidmaatschap der provin ciale Staten wordt aanbevolenvooral wanneer die aanbe veling in overeenstemming is met het door haar aangenomen programma van beginselen. De kiesvereeniging Grondwet en Koning heeft een ander programma en stelt in overeenstemming daarmede hare kan didaten. De heer Mr. Paulus du Rieu als lid van den ge meenteraad en president der kamer van koophandel en fa brieken gunstig bekend zal wel in den geest van vele kiezers vallen, die prijs stellen op kennis en ervaring van de plaat selijke en gewestelijke belangen, zoowel als op het gebied van handel en nijverheid. Zoo de diensten door een vader bewezen ook eenigermate aanspraak geven aan een waardigen zoon, zal ook uit dit oogpunt de mededinging van den heer du Rieu tegenover den heer Cock beteekenis hebben. Er blijft dus nog een ander standpunt dan dat van staat- kundige beginselen overvan waar men het lidmaatscbapi der provinciale Staten kan beschouwenhetzelfde wat bij de laatste verkiezing van een lid voor den gemeenteraad de over winning verzekerde. Geen politieke kleur komt daarbij in aanmerking, alleen de vraag: wie is het meest geschikt, van wie is naar een verkregen ervaring geen teleurstelling in de vervulling der opgedragen taak te wachten? Dat be ginsel wordt gehuldigd door al de kiesvereenigingengelyk blykt uit de eenstemmige aanbeveling van de HH. van den Berch van Heemstede en Tieboel Siegenbeek. En nu kan ieder kiezer zonder onze aanbeveling een keuze doenwie op het stembriefje zal worden geplaatst ter ver vanging van Prof. H. Cock, die niet meer verlangt in aanmerking te komen, 't Is niet moeijelijk te raden welk kandidaat bij ons de voorkeur heeft, aan welken naam voor ons, laten wij liever zeggen voor ieder kiezer, die onbevan gen en edelaardig denkt en oordeelt over de verdiensten van den Wethouder, later Burgemeester du Rieu, aangenamn en dankbare herinneringen verknocht zyn en wie door een onpartijdig oordeel de meeste bekwaamheid en geschiktheid heeft aan den dag gelegdals er sprake is van de ver vulling eener betrekking van volksvertegenwoordiger. Mis schien zijn wij onzes ondanks in sommiger oog niet onpar tijdig; - maar mogten we dan slechts de eenige zijn onder allen die hunne stembriefjes inleveren dan zal de uitslag der stemming een goede keuze zyn. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kantonrech ter te Helmond de heer P. J. Bisdom, ontvanger der regis tratie en domeinen aldaar; voorts tot ontvangers der regis tratie en domeinen te Papendrecht de heer-B. H. Toars thans te Tholente Oldeberkoop de heer Jichoo, thans te Oss; te Sittard de heer D. F. J. van Walsem thans te Kortgene. Jhr. E. van Heemskerk van Beest te Utrecht is door den Hertog van Nassau benoemd tot ridder der orde van verdiensten van Adolf van Nassau 1ste klasse. LEIDSOH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.78. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; S u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 60 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieiiwstraat:'s morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. 8poorv»eg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdagi va» 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsasa dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rij Us Directe Belastingen, Maandag, Oiugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—i uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1