N». 1601. Zaturdag 6 Mei. A°. 1865. Binnenlandsch Nieuws. Aan de leden yan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal is een adres rondgedeeld van de Koninkl. Neder! Stoomboot-maatschappij en anderen te Amsterdam houdende verzoek dat de Kamer hare goedkeuring moge onthouden aan het ontwerp van wet nopens het toezigt op het gebruik van stoomtoestellen tenzij met inachtneming van de bedenkingen in het adres uitgedrukt. Ingevolge het brengen op de begrooting voor het Dep. van Justitie van /4000, tot het verleenen van schadeloos stelling aan de ambtenaren van het openbaar ministerie bij de kantongerechten, hetwelk zoo als men weet, by de be handeling dier begrooting in 1864 op voorstel van de HH. v. JBeyma thoe Kingma en van Heiden Keinestein gedaan werdheeft Z. M. de Koning thans een jaarlijksche toelage verleend aan die ambtenaren en wel aan die van de 1ste kl. van 35van de 2de en 3de kl. van f 30 en van de 4de en 5de kl. van ƒ26. Heden Vrydag heeft de Hooge Raad der Nederlanden, burgerlijke kameruitspraak gedaan in de zaak van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland gevestigd te Leiden, eischers, tegen J. A. Swillensverweerder; betreffende deze zaak een vordering wegens aanslag in Rijnlands bundergeld. De Raad heeft de verschillende in deze zaak aangevoerde middelen van cassatie onaannemelijk verklaard en de voorziening verworpen. De Minister van Oorlog, het voornemen hebbende, om in de maand Junij aanstaande de oud-soldaten die in Nederlandache dienst aan de krijgsverrigtingen in 18131815 hebben deelgenomenin het Invalidenhuis te Leiden feeste lijk te vereenigen en van rijkswege te onthalenheeft onder dagteekening van 2 Mei aan de HH. Commissarissen dea Konings in de provinciën en in het hertogdom Limburg nopens die aangelegenheid een circulaire gerigt. De audiëntie van den Minister van Binnenl.-Zaken Zaturdag 6 dezerzal geen plaats hebben. Men heeft voorgesteld in September 186 5 een alge- meene Evangelische conferentie te houdenof te Amsterdam of te 's Hage. De conferentie zal een zitting houden van twaalf dagen. Dagelijks zullen drie zittingen plaats hebben, 's morgens van 10 tot 12, 'snamiddags van 2 tot 4 en 's avonds van 7 tot 9 uren. Men stelt zich voor het geheel in vyf ver-» schillende sectiënte verdeelenieder van welke een min of meer bepaalden kring van onderwerpen zou omvatten. De seclien zullen niet gelijktijdig, maar achtereenvolgens verga deren en elk over een zeker nader te bepalen getal dagen (meestal twee) te beschikken hebben. By de conferentiën zal volle vrijheid bestaan tot het gebruik van het Nederduitsch EngelschFransch en Hoogduitsch. Het geheel zal met een openingszitting aanvangen en besloten worden door een af- scheidszittingwaarbij het H. Avondmaal zal worden ge vierd. De conferentie zal zijn zamengesteld uit belijdende Christenen van verschillende kerkgenootschappen op den grond slag der groote Evangelische beginselen waar aan zy allen gemeenschappelijk vasthouden. Het comité ter voorbereiding bestaat uit de HH. baron van Wassenaar Catwijk te 's Hage, Jhr. Mr. I. W. van Loon Ds. F. H. Gagnebin en Dr. G. J. Vinke te Amsterdam, Jhr. J. E. van Weide van Dykveld te Utrecht, Ds. L. Tinholt te Haarlemmermeer en Ds. M. Cohen Stuart te Rotterdam. Dezer dagen zal een uitnoodigings-circulaire in grooten ge tale worden verzonden. Na afgelegd examen is door de commissie uit het prov. gerechtshof van Zuid-Holland tot candidaat-notaris toegelaten de HH. Mr. J. Knottenbelt, A. Knottenbelt, T. van den BergA. WijnstroomH. M. de Kanter en Mr. Schultz van Hagen. Te 's Hage is Donderdag op bijna 82jarigen leeftijd overleden Mevr. de wed. Stoopendaalgeb. Elisabeth van Ellenecner der meest gevierde en uitstekendste kunste naressenwaarop ons Zuid-Hollandsch tooneel heeft kunnen bogen. Te Groningen is een vereeniging van werkbazen tot stand gekomenwier leden zich hebben verbonden geene leerlingen in hun werk aan te nemendie niet behoorlijk goed kunnen lezenschrijven en rekenen. - Als een bijzonderheid dient te worden vermelddat de veehouder Klapwijk te Delft, een koe heeft, die dagelyks de hoogst aanzienlijke hoeveelheid van 45 kan melk levert, zoodat zij driemaal daags gemolken moet worden algemeen verkeeren de weilanden in een uitmuntenden staatterwijl het gras zich in een deugdzamen en in voedzamen toestand bevindt, die niets te wenschen overlaat. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 8 u. 42 m.; 6 u. 6 m.j 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u, 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u ;'s namiddags te 8 u. 35 m. 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe BelastiugenMaandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9-r-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1